Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Számomra nincs megfelelő...

Számomra nincs megfelelő politikai kör?

Figyelt kérdés

Bárhova nézek, mindenhol megy a fafejűség és mindenki csak a saját igazát fújja, befogadásra képtelen. Egyik oldalon pl folyamatosan megy a jajveszékelés a határon túliak miatt, mintha legalább is emiatt lenne az ő egyéni életük olyan nehéz és minden bajukért ők felelnének. Bármi felmerül velük kapcsán, egyből megy az utálkozás, románozás, sértegetés stb.

A másik oldalon meg ott a migránsozás, az ellenzék lejáratása, a melegek el nem fogadása.

Bármelyik oldalról is legyen szó, ész érvekkel senkit nem lehet meggyőzni senkit, még csak annyira sem, hogy legalább elgondolkodjon rajta, hogy nem biztos, hogy igaza van mindenben. De én ezekkel a dolgokkal és folyamatos pocskondiázásokkal nem tudok azonosulni. Van ezzel más is így, vagy egyedül vagyok?



2020. ápr. 16. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra sincs megfelelő politikai kör. Ha el is megyek szavazni, akkor próbálok úgy taktikázni, hogy a legkevésbé legyen kártékony.

Egyébként nem hiszem, hogy egyedül lennél. A lakosság 30%-a nem ment el szavazni 2018-ban az országgyűlési választásokon. Ezek közül biztos sokan voltak, akik azért nem szavaztak, mert nem akartak senkire ebből a felhozatalból.

2020. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy amit Magyarországon művel az úgynevezett politikai "elit", az hányinger keltő.

De hát minden népnek olyan elitje van, amilyet megérdemel!

2020. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Molyember ***** válasza:
82%
A politikai nézet a vallásos hit édestestvére. Nem logikai, hanem érzelmi alapon választunk magunknak oldalt, pártot, így aztán a logikus érvek semmit sem érnek egy ilyen vitában. Látszólag igen, ezért szívesen vitáznak róla az emberek, de sosem a logikai érv lesz a meggyőző, hanem amelyik az érzelmeinkre hat. Ez van.
2020. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Várjad meg, míg megalapítják a Pártonkívüliek Pártját.
2020. ápr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Számomra sincs. Elmondom a számomra leglogikusabbnak tűnő választ mért.


Ha normálisan gondolkodsz, akkor kialakítasz magadnak egy véleményt és megnézed az összes pártot, ezután kiválasztod azt, amelyik ugyanazon a véleményen van vagy hasonlón.


A párfanatikusok (vagy úgy is lehetne mondani oldalfanatikusok) pedig kiválasztanak egy pártot vagy oldalt és hagyják, hogy az a párt alakítsa ki az ő véleményüket. Mindegy mit tesz, mekkora hülyeséget mond vagy mennyit lop, nekik akkor is az lesz a jó.


Előbb gondold át mi a helyes és ha van egy politikai kör, aki ugyanazt gondolja, akkor lesz az a helyes.

2020. ápr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*végére megfelelő, nem heyles
2020. ápr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5: Igen én is ezt érzem. Pedig biztos vagyok benne, hogy sokszor még a politikusok se hiszik el amit mondanak, illetve nem meggyőződésből mondanak dolgokat. Ennek ellenére az elvakult szimpatizánsok olyan vehemensen védik az adott álláspontot, mintha az életük múlna rajta. Ha belegondolunk akkor nem is lehetséges, hogy valaki mindent jól csináljon, míg a másik mindent rosszul, vagy fordítva, már csak ezért is furcsa, hogy miért nem lehet nyitottnak lenni mások véleményére, észrevételeire is.
2020. ápr. 16. 18:39
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

"egy véleményt és megnézed az összes pártot, ezután kiválasztod azt, amelyik ugyanazon a véleményen van vagy hasonlón."

Ez ugyanolyan párt fanatizmus. A valóságban nem kialakítasz egy véleményt, és hozzá választasz pártot, hanem van egy elképzelésed - amiről meggyőzhetőnek kell lenned, különben fanatikus vagy -, és ha meggyőz egy párt - annak ellenére, hogy eredetileg nem velük szimpatizáltál -, akkor rájuk szavazol.


"A párfanatikusok (vagy úgy is lehetne mondani oldalfanatikusok) pedig kiválasztanak egy pártot vagy oldalt és hagyják, hogy az a párt alakítsa ki az ő véleményüket"

Ez szintén hibás értelmezés. Pl. a fideszt nem választották. A média úgy formálta a véleményüket, hogy a fidesszel szimpatizáljának, vagyis nem előbb volt az irány kiválasztása és utána a párt általi befolyásolás, hanem a befolyásolás miatt lett az a párt, amelyik.

__________________________________________________


És akkor a kérdésre visszatérve.

Már az, hogy két oldalként interpretálod a politikai palettát az azt jelenti, hogy már téged is befolyásoltak. Nem ellenzék van és kormánypárt, hanem van 6-8 párt bizonyos mértékig eltérő véleményen.

Mellesleg nekem ezt az érvek nélküli dolgot már azért is nehéz értelmeznem, mert a pártok többsége résztvett a partizán vita sorozatán, ahol érvelniük kellett.

Azért gondolja sok ember, hogy itt nincsenek érvek az elképzelések mögött, mivel a médiumok nagy része nem rendez vitákat.

2020. ápr. 17. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 Ez a baj az írásban kommunikálással, hogy nem lehet telejesen megérteni mit is akartam. Ezt a válassz pártot a nézetedhez megfelelőent úgy értettem, hogy ha pl. én keresztémy vagyok, akkor ne csak úgy kiválssszak egy pártot, ami azt mondja kerezstény, hanem ha szavazás lsmesz, akkor nézzem végig melyik párt az, amelyik valóban keresztényként viselkedik és arra szavazok.


Ezzel szemben a legtöbb párt egyszerű érzelmekkel manipulálha az embereket. Bemond a tvbe valamit és a fanatikusnak ez megtetszik, ezután csak arra a pártra fog szavazni, az a párt feddhetetlen lesz és mindenki más ellenség.


Az okos és független ember látja a hibákat a saját pártjában is (mivel senki se tökéletes és mindenki különbözik, ezért evidens, hogy a saját pártodban is vannak kisebb-nagyobb hibák) és ha nincsen olyan párt, aki tényleg azt csinálja, ami az ő világképéhez illik, akkor nem lesz saját pártja, csak arra szavaz, aki a leközelebb áll vagy nem szavaz egyáltalán.

2020. ápr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Már az, hogy két oldalként interpretálod a politikai palettát az azt jelenti, hogy már téged is befolyásoltak. Nem ellenzék van és kormánypárt, hanem van 6-8 párt bizonyos mértékig eltérő véleményen.


Mellesleg nekem ezt az érvek nélküli dolgot már azért is nehéz értelmeznem, mert a pártok többsége résztvett a partizán vita sorozatán, ahol érvelniük kellett."


Szerintem kicsit félreértetted a kérdést. Tudom, hogy nem két párt van, leegyszerűsítettem két alapvetően egymással szemben álló csoportra, lehetett volna ezt tovább is bontani.

De a kérdés nem is csak a pártokról szólt, hanem a választókról, például különböző fórumokon hogyan nyilvánulnak meg. Konkrétan az érvelést sem a pártokra értettem, hanem az emberekre. Hiába vettek részt pártok különböző vitákban, ha a választók görcsösen ragaszkodnak egy-egy párthoz, úgyis mindig megmagyarázzák, hogy miért nekik van igazuk, mások véleményét pedig képtelenek befogadni.

2020. ápr. 17. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!