Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek mért hisznek...

A fideszesek mért hisznek mindenkit kommunistának?

Figyelt kérdés

[link]

Itt van például ez a videó. A videó készítője kommunista figurákkal parodizálja Fegyőrt. Azt nem értem mért gondolnak mindenkit kommunistának? Azért, mert azt hiszik ha hatalomra kerülnek, akkor egy szocializmusra hasonlító rendszert fognak kiépíteni? Vagy az ideológiák közötti hasonlóság miatt, hiszen a liberalizmusban mindenki egyenlő, a kommunizmusban meg minden közös? Vagy azért, mert úgy gondolják, hogy ezeknek a pártoknak a tagjai '89 előtt kommunista párttagok voltak?


Nem védeni akarok ezzel senkit vagy nem mondom, hogy az egyik oldal jobb a másiknál, csak nem tudom honnan jött ez, hogy mindenki kommunista.



2020. ápr. 16. 21:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%

21:56: Bencsik vagy Stefka nem fideszes? :DDDDDDDDDDD Na ez az évezred poénja. Akkor micsodák? Flamingók?

Az egyik a Demokrata főszerkesztője, a másik a Pesti Srácoké. Végülis egy kicsit sem fideszes sajtótermékek. Nem, még véletlenül sem. Hogy lehet ilyesmivel rágalmazni őket? :DDDDDDDD

2020. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
#10: Egyetértünk. Csakhogy te a videó készítőjét/feltöltőjét (The Fair Right) a kérdésedben automatikusan lefideszesezted, pedig azt sem tudod, kicsoda. És szerintem ő sem hisz mindenkit kommunistának (ezt csak te magyarázod bele), de a magam nevében biztosíthatlak, hogy én sem. A Momentummal egészen más problémák vannak...
2020. ápr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
25%
#11: ...és szerinted a PS, vagy a demokrata pártlap? Nem! Az a Népszava, meg a Népszabadság (szerencsére már csak volt). Bayernek van párttagkönyve, ő fideszes (alapító). Stefkának és Bencsiknek nincs. Ebből már nem jössz ki jól, akkor sem, ha még jobban beragad a D betűd. :)
2020. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
25%
Nem "mindenki kommunista". Pl. a Jakab meg az Ungár még nem mondott-csinált olyat, mint a kommunisták, szóval nem lehet rájuk azt mondani. De lehet, hogy csak MÉG, mert az egyik alaptulajdonsága a kommunistának hogy átalakul/ átkeresztelkedik . Vannak alfajai is, a FeketeGyőr a külföldről irányított anarchista.
2020. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Szerintem fideszes. Én néztem pár videóját és valóban nem derül ki, csak ebben a videójában (vagy az előzőben?) említi a fideszt és nem negatívan, ebből én ezt vontam le. A lényeg, hogy jobb oldali és hamisan lekommunistázta ezt a Fegyór csókát, pedig köze sincs hozzá. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a momentum vagy Fegyőr milyen szuperek, pont a videóban szereplő karácsonyos hülyesége mutatja ezt be. De ha rá azt mondanám ,hogy komcsi az olyan, mintha egy kínaira azt mondanám, hogy keresztény. Semmi logika.
2020. ápr. 16. 22:25
 16/26 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező

A videón szereplő srác valóban nagyon okos - ezt jól látod. Ezért nem is értem, hogy ha ezt érted, akkor miért nem figyeltél arra amit mondott?

Nagyon pontosan egy bizonyos emberről - fegyőrről van szó végig és nem minden ellenzékiről. Csak a momentumosokról és azok egy konkrét akciójáról beszél.

A példái találóak, az összehasonlítása tökéletes.

Attól mert te nem éltél a szocializmusban és fogalmad sincsen arról milyen volt kisdobosnak, úttörőnek lenni, milyen szövegeket kellett hallgatni a párt vezetőitől akkoriban gyerekként és hogy pontosan ilyen módon próbáltak minket rávenni hasonló aljasságokra, az nem a videó készítőjének a hibája - egyszerűen neked nincsenek ismereteid.

Általánosítasz és a magad elképzeléseit vetíted ki másokra. SZERINTED fideszes ez az egy srác - ebből kijelented hogy az ÖSSZES fideszes ugyanezt mondaná. EGY ellenzéki akcióról, EGY ellenzéki pártról és annak vezetőjéről beszél - de te általánosítasz és kijelented hogy mindenkiről beszél.

Szerintem hallgasd meg inkább újra és a többi videóját is. Nagyon jó meglátásai vannak. Talán felnyílik kicsit a szemed tőle.

Talán.

2020. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Figyeltem rá és igaza is van. De hogy jön ide a kommunizmus? Lehet azért figurázta ki Sztálinnal, mert a kommunizmusban szabták meg ki mit hallgasson. Ez lehetséges, de pont úgy említette meg a szovjet himnuszt, mintha a Fegyőr kommunista lenne. A videói nagyja politikával foglalkozik és csak a jobb oldal mellett van, és a fideszt sohasem említi negatívan. Lehet nem fideszes, de fideszesek akkor is nagy előszeretettel kommunistáznak le véletlenül se kommunista embereket.

Nekem már nem kell felnyitni a szemem. Ha választani kéne én is azt mondanám, hogy jobb oldali vagyok, keresztény. De én úgy látom ez az ember sokszor csak okoskodik és szeret lenézni másokat, van benne valami elfojtott gyűlölet. De én nem akarom bántani, ez csak egy "objektív pszichológiai elemzés" meg amúgy se róla szól a kérdés. A lényeg, hogy ne legyünk csak egy oldal hívei.


Egyébként nézd meg a Sargentini jelentés c. videóját! Ebből egyértelmű, hogy fideszes.

2020. ápr. 16. 22:51
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

#4 mi itt az ellekezője? Ha téged lekomcsiznak (jogosan), attól nem igaz az, hogy a fideszesek kommunistáznak mindenkit aki nem ért velük egyet?

Nem látom a logikát...


#9 a fideszről volt szó, akik kommunistázzák azt, aki nincs velük. A maszopnál csinálnak ilyet?

Mellesleg orbán is csak azért jutott mindössze a KISZ titkárságig, mert akkor már új szelek fújtak, és mint szélkakas, irányba állt, nem vihette tanácsi elvtárs rangig mint az apja, győző. De azért nem hagyta veszni a múltat [link]

2020. ápr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
14%

#17 Erre mondtam hogy nincsen ismereted a szocializmusról, a kommunistákról.

Mert az amit Fegyőr csinált az pontosan olyan, amit anno a kommunisták csináltak. A módszer pontosan olyan, csak akkor még nem volt tévé amit programozni lehetett volna.

Az agymosás az agymosás és a fiatalokat rávenni arra hogy idő s nagyszüleiket akaratuk ellenére befolyásolják, az igenis komcsi stílus.

Pontosan azért hasonlította hozzá - mert pont olyan. EZT kellene megértened a videóból! Hogy igaza van!

2020. ápr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
18%

18

Orbán 1981-ben érettségizett. Hol "fújtak akkor ÚJ SZELEK"? Sehol.

2020. ápr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!