Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól látom, hogy a kormány kb...

Jól látom, hogy a kormány kb elengedte a vírus témát?

Figyelt kérdés

- A környező országokhoz képest eléggé lágyak a szigorítások.

- Kozmetikák, fodrászatok, stb nyitva vannak, kb mindenhol máshol ezek zárva vannak.

- Gyárak nem álltak le (autóipart kivéve..) munkásjáratokon a szokott tömeg, semmi változás.

- A kijárási korlátozás "nesze semmi, fogd meg jól" szerintem. Azt mondasz a rendőrnek, amit akarsz (ha egyáltalán megállít)

- Múlt pénteken mindenki a szigorítást várta, de csak a mostani intézkedések vannak egy-egy héttel hosszabbítva.

- Érettségi meg lesz tartva májusban.



2020. ápr. 17. 11:34
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy itt megy a bizakodás a gyárak újraindulása és az érettségi miatt, meg lapos a görbe. Közben máshonnan egyre-másra jönnek a hírek, hogy az Isten háta mögötti Bivalybasznád-alsó idősek otthonában is felütötte a fejét a fertőzés, koronás lett egy másfél és egy 2 éves gyermek is. Ez nekem azt mutatja, hogy a robbanás már megvolt, csak a tesztek vannak az aktuális viszonyokhoz, várakozásokhoz igazítva.
2020. ápr. 17. 12:07
 12/26 anonim ***** válasza:
40%

2002-ben, idehaza, közúti balesetben 1429 ember halt meg.


Tiltsuk be a kocsikat! Ugye?

2020. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 árokpart ***** válasza:
85%
10-es. Ennyiből bebújhatnál egy lyukba és végig élhetnéd ott az életed.
2020. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 árokpart ***** válasza:
77%
Nem is értem akik ennyire otthon akarnak maradni, azoknak anyagilag is állja valaki, mert ugye a más valamilyével a csalánt esete ez.
2020. ápr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
36%

Húsvétkor átadta a gyeplőt a polgármestereknek,nálunk szigorú rend volt,maszk nélkül nem lehetett menni az utcán,rendőrök mindenfelé,bár esetleg csak a piacon voltak többen.Itt kozmetika,fodrászat nincs nyitva.Kíváncsiságképpen bementem a plázába egyik nap,minden üzlet zárva volt,egyedül egy ruhás nem,de ott se volt senki,hát az se normális hogy kinyitott.Aztán észrevettem itt 2éttermet,akik kinyitottak(nincs házhozszállítás).Ezeket se értem,mit gondoltak,hogy majd tömegesen bemennek oda enni-inni az emberek ? Itt az élelmiszerbolt,posta,gyógyszertár szigorúan betartja a szabályokat,ezzel nincs gond.Alapvetően nagyjából mindenkin látok maszkot.Na de el tudom képzelni máshol mennyi ember van,akiket nem érdekel ez az egész.Orbán helyében is még jobban szigorítottam volna,minimum pénzbüntetésekkel,de még olyat is csinálnék,hogy bevágnám az embereket a dutyiba 1-2 napra,ha nem értenek a szép szóból.

Pár napja elkezdtünk dolgozni.Testhőmérsékletem oké,de munka végére állandóan belső lázam van,sok ember van,buszon ugyanúgy.Vagy elkapok valamit vagy nem,kivédeni nem tudom.Az érettségit elhalasztottam volna augusztus végére.

2020. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
44%

"A környező országokhoz képest eléggé lágyak a szigorítások."


A sok "szabad ember" még ezeket sem képes betartani. Képzeld el mekkora diktaturházás lenne itt egy kicsit komolyabb szigorítás, esetleg egy telefonos nyomkövetés esetén...


"Kozmetikák, fodrászatok, stb nyitva vannak, kb mindenhol máshol ezek zárva vannak."


Ezeknek mondjuk nem látom értelmét, hogy nyitva legyenek, dehát nem is vagyok olyanból, aki olyan sűrűn látogatná ezen intézményeket, így nem is érzem magam kompetensnek ebben :)


"Gyárak nem álltak le (autóipart kivéve..) munkásjáratokon a szokott tömeg, semmi változás."


Sok helyen hoztak biztonsági intézkedéseket, korlátozásokat a cégek, így tudtak maradni - szerncsére. Azért az az idióta Trump most csinált magának pármillió munkanélkülit, amivel 20%-ra sikerült is hirtelen feltornászni a számukat. Nálunk ugyan nincs hivatalos adat, de szerintem messze nem lesz meg a 20%. És ennek azért örülni kell.


"A kijárási korlátozás "nesze semmi, fogd meg jól" szerintem. Azt mondasz a rendőrnek, amit akarsz (ha egyáltalán megállít)"


Az embereken múlik. Azok meg... látod milyenek. Lásd még fentebb amit írtam.


"Múlt pénteken mindenki a szigorítást várta, de csak a mostani intézkedések vannak egy-egy héttel hosszabbítva."


Hát azért voltak szigorítások, csak Orbán lepasszolta a g**iséget az önkormányzatoknak, hogy zárják le ők a felkapott településeket...


"Érettségi meg lesz tartva májusban."


Ha vásárolni el lehet menni, akkor érettségizni is. Meg lehet tartani a távolságokat. Persze rizikófaktor az van a dologban, mert ugyan a vizsgán lesz távolság, de most mondd meg a 18 éves gyereknek, hogy ne igyanak meg egy sört utána (nyilván nem a zárva lévő kocsmában). Vagy hogy ne beszéljék ki utána.

2020. ápr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Natessék… ez meg pont a szigorítás ellen szólal fel... :))


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-ferto..

2020. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

# 15: Bárhol is laksz, ez példaértékű helyi szabályzás! És az emberek hogy bírták?


Nekem az az álláspontom, hogy inkább bírjunk 1-2 hónap "lockdown"-t minthogy egy elhúzódó járványban és válságban szenvedjünk fél-egy évet.

2020. ápr. 17. 12:40
 19/26 anonim ***** válasza:
60%
Elengedhetné, mert teljesen felesleges. Vagy pánikoltasson, nem izgat, de a felesleges korlátozásokat oldja fel valami kamu indokkal.
2020. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 árokpart ***** válasza:
51%
Ez az. Nagyon sokan a turizmusból élünk június végére teljesen fel kellene már oldani a korlátozásokat.
2020. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!