Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most a válság hatására vannak...

Árokpart kérdése:

Most a válság hatására vannak olyan tartós fogyasztási cikkek amik olcsóbbak lettek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. adott egy tartós fogyasztási cikk ami január végén 120 ezer ft-ba került. Ugyanazt elképzelhető, hogy most kb. feléért meg lehet vásárolni az adott üzletben. Illetve akinek van némi megtakarítása és a megélhetése nem került, kerül talán veszélybe akkor az árak tekintetében relatíve még jól is járhat ha valami tartós cikket akár még autót is akart volna korábban venni, most ezt olcsóbban meg tudja tenni? Kinek mi a véleménye?
2020. ápr. 18. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mobilnet
2020. ápr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kettős hatás érvényesül. Egyfelől árcsökkentő hogy csökkent a kereslet, másfelől viszont árnövelő hogy gyengült a forint (a tartós fogyasztási cikkek nagy része import).

Általánosságban nem csökkent minden termék ára, sőt van ami nőtt, (pl. az informatikai eszközöké a "homeoffice" kereslete miatt), más termékeké meg csökkent (pl. használt autók). Teljesen vegyes a kép, van ami olcsóbb lett, van ami drágább, de 50%-os engedményekre nem nagyon lehet számítani.

2020. ápr. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a laptopokról tudok nyilatkozni, mivel januárban-februárban terveztem venni, és rendszeresen figyeltem az árakat. Azt látom, hogy kicsit drágábbak lettek. A játékkonzoloknál is ez a helyzet.
2020. ápr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztosan nem, mert meg van mindenre a magyarázat: nagy a kereslet rá, nincs kereslet rá, drága-olcsó behozni-legyártani. A lényeg, hogy mindent meg lehet magyarázni, hogy miért nem lehet valami olcsóbb.
2020. ápr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyre drágább minden, a valutaárfolyam miatt is.
2020. ápr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nemtudom. De én már 3 hete nem tudok sehol se búzadarát venni.....
2020. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Használt autók és ingatlanok ára esik.
2020. ápr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Benzin
2020. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Benzin, mint tartós fogyasztási cikk? :D
2020. ápr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!