Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez így ebben a formában...

Ez így ebben a formában "korrekt" eljárás volt a rendőröktől?

Figyelt kérdés

Kezdeném a kérdés megválaszolásával, hogy végeredményében korrektek voltak, tehát igen.

A történet viszont:

Tegnap este egy barátommal elmentünk az OMW kútra (ahol spar is működik a kúton).

Ő tankolni ment, én vettem ezt-azt itthonra.

A rendőrök viszont még a kúton odajöttek, hogy mit keresünk itt, pláne hogy nem egy lakcímre vagyunk bejelentve.

Elmondtuk nekik mi célból, nagyon húzták a szájukat, átnézték az egész autót, aztán elengedtek figyelmeztetéssel.

A problémám, hogy számomra nem világos, hogy ugye boltba meg tankolni mehetünk.Nyilván ezt egyénileg kéne megoldani, ezt a részét aláírom, de azt leszámítva az le van írva valahol, hogy csak azonos címen élők utazhatnak egy autóban? (ezt nem kötekedésből kérdezem tényleg nem tudom és nem találtam erre vonatkozó rendeletet)

A másik meg,hogy egyik rendőrön sem volt se maszk, se kesztyű, és mint írtam nyitogatták az autót, még a kesztyűtartóba is benézetek.

Azt a részét nem értem, hogy így magukat és minket is nagyobb veszélynek tettek ki mintha hozzánk se szóltak volna.

Igazából nem panaszkodom, mert volt egy paraszt meg egy jó fej, és szerencsére a jó fej volt a "főnök", és teljesen világos, hogy mi volt a céljuk, de hogy a jövőben ne legyen ilyen mennyire volt igazuk?

Mert nekem pl. nincs autóm, és emiatt nem tudok egyszerre sokat vásárolni, eddig is úgy oldottam meg hogy valaki elvitt. (csak az nem este volt, de a vírusnak gondolom nem számít a napszak)


2020. ápr. 19. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kormányrendeletbe benne van. Csak azonos háztartásban élőkkel mehetsz együtt, de akkor is betartva a távolságot.
2020. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Mindenki köteles más emberekkel, akikkel nem azonos háztartásban él, a szociális érintkezést minimalizálni. Valami ilyesmi van leírva a rendeletben. Nem tudom, hogy szerinted ebbe hogyan fér bele az, hogy egyáltalán találkozol egy haverral, pláne az, hogy együtt elmentek vásárolni. Ne kifogásokat keress (nincs autóm, blablabla), hanem tartsd be a kéréseket, mint mindenki, de főleg ne neked álljon feljebb, ha számon kérik a viselkedésed. Próbáld felfogni, hogy rendkívüli helyzet van, és mindenkinek vállalnia kell kényelmetlenségeket.
2020. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2-es

Azért ne húzd fel magad, emberekkel dolgozom, nap mint nap, a távolságot pedig nehéz tartani pl. a kollégáimmal, vagy egy boltban az emberektől, de az sem segít ha a rendőrök védőfelszerelés nélkül összetaperolják az autóm (avagy a barátomét).

Ha már ezt szóba hoztad.

Másfelől pedig egyáltalán nem vagyok felháborodva, de ezt le is írtam.

2020. ápr. 19. 16:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Autóban együtt utazni csak akkor oké, ha munkába mentek együtt vagy onnan haza.

Tehát jogosan tették szóvá a rendőrök, hogy nem egy lakcímen laktok. Az nyilván ordított, hogy nem munkába mentetek vagy onnan haza.


Oldd meg autó nélkül a bevásárlásokat! Ha egyedül laksz, elképzelni nem tudom, mit nem bírnál hazacipelni. Laktam én is egyedül évekig, tudom, miről beszélek.

2020. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Az se mindegy hány óra van.Itt nem úsztátok meg volna ennyivel.
2020. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon naiv vagy.


Jelen pillanatban itt Orbanisztánban a rendőr akkor büntet meg amikor akar, és azért amit éppen kitalál.


Ha akarja akkor azért mert van rajtad sapka, ha akarja akkor azért mert nincs.

Képtelen vagy számon-kéretni.

2020. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#6 vagyok:


Mi az, "nagyon húzták a szájukat,"?


Ha szabálysértést követtetek el akkor intézkedési kötelezettsége van, tehát megsértette a szolgálati szabályzatot a megkezdett intézkedés félbehagyásával!


Ha nem követtetek el szabálysértést, akkor el kell zavarni a faxba!

2020. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, érdekesnek tartom hogy az senkiben sem vet fel kérdéseket, hogy a védőfelszerelés nélkül intézkedő rendőr mennyire "hivatalos" tekintve hogy valószínűleg az előttem 10-20-30-40-50 emberrel akivel kapcsolatba került szintén így járt el.

Végül is így valóban én vagyok a vírusgazdajelölt, és nem ők akik mindenféle fajta emberrel találkoznak.E mellett bónusz volt,hogy összetaperolták az autót, holott ha megkérnek szívesen kinyitogattuk volna minden részét, hogy ne kelljen hozzáérniük.

Minden az állampolgárok védelmében :)

(ezt nagyon szívesen megkérdeztem volna tőlük, de gondolom ezen múlt hogy kapunk e bírságot vagy sem)

2020. ápr. 19. 19:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a rendőröknek védőfelszerelést hordaniuk. Ha van rajtuk, akkor az ő érdekükben van rajt. Ha nem jut nekik, akkor nincs rajtuk. Sejtheted, hogy nem ők rakják le önhatalmúlag.

Szerintem ne rugózz ezen, hanem örülj, hogy a jó fej volt a főnök, nem a másik.

2020. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, és ha igazoltattak, akkor feljegyezték az adataitokat. Ha még egyszer szabálysértésen kapnak titeket, mondjuk téged egy másik haveroddal egy autóban, akkor már jó eséllyel büntetést is kapsz.

Szóval: erősítsd a karizmodat, hogy gyalog elbírd a bevásárló táskát! :-)

2020. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!