Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Teljesen rendben van az, hogy...

Teljesen rendben van az, hogy akár tetőzéskor is megtartják az érettségit?

Figyelt kérdés

Most volt, hogy május 3-ra jósolják a tetőzést. Megmondani nem lehet pontosan, de valamennyire csak értenek hozzá (szakemberek szerinti adat).


Más országokat elnézve a tetőzés alatt pont kijárási tilalmat vezetnek be, nem pedig utcára csődítik a tömeget. Csak kérdem, hogy ezzel komolyan nincs semmi probléma?



2020. ápr. 19. 18:57
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Itt egyesek nagyon tréfálkozós kedvükben vannak, de akkor az ő kedvükért leírnám, hogy nem azzal van a bajom, hogy meg lesz tartva az érettségi.

Mivel jelentkeztem felsőoktatásba, nem engedhetem meg azt, hogy kihagyjak egy évet. Ráadásul a sok belefektetett energiát kárnak érezném. És ezzel biztosan sokan (ha nem mindenki) van így. Én csak azt nem értem, amire pár hozzászóló rá is világított, hogy mire fel a maradj otthon kampány, ha közben meg 100 ezer embert mozgósítanak. Nem magával az érettségivel van baj, hanem pl. az iskoláig való eljutáshoz. A BKV-t meg ki nem szrja le, aki nem Pesten él. És nem csak Pesten érettségiznek a diákok.

Egész egyszerűen tömeg lesz. És azt nem értem, hogy ilyen helyzetben erre miért nem gondolnak.


Nem kérek gyűlölködést, amiért meg mertem kérdezni az e döntés mögött álló logikát.


Az egy dolog, hogy nem kötelező az érettségi, de aki felvėtelizik, annak az, tehát tulajdonképpen nem nagyon van választás. Ugyanakkor abban biztos vagyok, hogy sokan élnek idősebb családtaggal együtt, esetleg krónikus beteggel. Ez akkor is rizikófaktor, s éppen ezért ennek következtében számomra hitelét veszti minden maradj otthon jellegű kampány.

Simán ki lehetne tolni mondjuk a szóbeli időpontjára, ha valóban 2 hét múlva fog tetőzni.


Aki meg azt írta, hogy Európában sehol sem volt kijárási tilalom tetőzés idején... nem tudom, hol szokott tájékozódni.

2020. ápr. 19. 21:16
 22/28 anonim ***** válasza:
66%
#19! Némelyik válaszoló jobb egy humoristánál, olyan vicces benyögeteik vannak
2020. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
45%
Azért tök érdekes.Érettségi témánál jönnek a hőzöngések,de akkor nem hőzöngenek ezek a gyerekek amikor bandáznak,haveroznak itt-ott ?? Tehát linkeskedni lehet az utcán,nem kapnak el semmit,de ha érettségire mennek,biztos lesz valami.Hagyjuk már ezt a hülyeséget.
2020. ápr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
62%

Egy több, mint 2.000 fős gyárban dolgozom. Műszakváltáskor több százan jönnek-mennek, jelentős részük tömegközlekedéssel. Ennek ellenére nincsenek tömegével táppénzen a kollégák, nem kellett leállnunk, igaz, sok új biztonsági intézkedést vezettünk be. Tudtommal a környékbeli hasonló méretű üzemek is ugyanilyen helyzetben vannak, a munka megy, nincsenek tömeges megbetegedések, vannak viszont kényelmetlen szabályok.

Úgy gondolom, ha mi meg tudtuk oldani a folyamatos munkát, akkor az érettségi lebonyolítása sem lehetetlen, még az utazással együtt sem.

2020. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
77%

#23 Miből gondolod, hogy ugyanazok a gyerekek hőbörögnek, akik az utcákon bandáznak? A fiatalság nem egy külön faj, akiknek minden egyede ugyanúgy viselkedik. Sőt, én pont azt tapasztalom, hogy a fiatalok azok, akik a legjobban tartják a karantént és kezet mosnak.


És tényleg nagy ellentmondás, hogy #maradjotthon. de érettségizni menj el meg a felhatalmazási törvény kihagyhatatlan, de az érettségi meg nem.

2020. ápr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

Én azt gondolom, hogy Orbán (a járvány óta nem először) meggondolatlanul beszélt. Mondhatnám azt is, hogy hülyeségeket, de ez ugye majd kb 2 hét múlva fog kiderülni. Az, hogy hirtelen nagy ágykapacitásokat kellett felszabadítani, alátámasztani látszik a május eleji tetőzést, a 30.000 fekvőhely viszont erősen túllőttnek tűnik a hivatalos számok tükrében. Ha a május 3-at összerakok a 30.000-rel, akkor valami nagy susmust vizionálok.

Amúgy ha jól emlékszem eddig az volt a kormányzati kommunikáció, hogy megpróbálják a tetőzést a nyárra kitolni. Ezek szerint valami nem úgy sikerült.

2020. ápr. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nincs itt semmi susmus! Nem akarnak ugy jarni mint az olaszok spanyolok.Csak nem igy kellett volna ,h a normál egeszsegügyet meg leepitik! Uj korhazak kellenek vagy akkor hotelokban. Olaszok is kiránduló hajókat használták fel erre.
2020. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!