Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek vagy a Fideszes...

Az ellenzékiek vagy a Fideszesek élnek alternatív valóságban?

Figyelt kérdés

Amikor a Fideszes műsorokat vagy a köztévét nézem, úgy érzem, mintha egy alternatív valósággal foglalkoznának. Hithű Fideszesek megnyilvánulásai is mintha egy másik világról szólnának. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogyan lehet ilyeneket mondani és így szemlélni a dolgokat.


Amikor Fideszes értelmiséginek mondható emberek, mint Bayer, Huth Gergely stb. mondanak valami teljesen valóságtól elrugaszkodott dolgot, azokat ők tényleg elhiszik és komolyan gondolják? Vagy csak szerepet játszanak?


Gyakran agyalok azon, mi van akkor, ha mégis én tévedek és amit a Fidesz és Orbán közvetít, az az igazság. És egész eddig én éltem alternatív valóságban :D Más is érez így? Értelmiségi emberek is támogatják a Fideszt, lehet én vagyok a hülye és ők tudják az igazságot. Ők már ,,megvilágosodtak".


Elvégre az EU is tényleg beleszól a magyar politikába, csak nézőpont kérdése, hogy ki hogyan ítéli ezt meg. Egy Fideszes negatívan, mert a kedvenc pártját zaklatják, egy ellenzéki pedig örül neki, hogy támadják a Fideszt. Az igazság is relatív.



2020. ápr. 24. 11:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Valójában minden ember az elméje alkotta alternatív valóságban él. Egyes alternatív valóságok hasonlóak egymáshoz, ezekből jönnek létre az ideológiák, nézetek. Majd amikor ezek az ideológiák, nézetek összeütköznek, akkor jön létre a háború, politikai csatározás. Az önmagukat ellenzékinek tartó emberek ugyanúgy alternatív valóságban élnek.
2020. ápr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Például reális és valós meglátás szerintem, hogy nem fontos ügyekkel foglalkozik a Fidesz most. Ez a valóság. Például a könyvtárosok vagy a transzneműek helyzetéről beszélek. De egy alternatív valóságban élő Fideszes szerint ez most életbe vágó probléma. Sőt ez a bizonyíték arra, hogy működik a parlament.
2020. ápr. 24. 12:09
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdésre nem lehet választ adni, mert az mindenképpen hamis lesz.

Általánosságban azt lehet mondani, az értelmes emberek nem élnek alternatív valóságban. A többi? Inkább nem mondok semmit.

Nagy kérdés az is, mi a feltétele annak, hogy valaki "értelmiségi" legyen. Az én szememben az említettek ettől távolabb állnak, mint az Északi és Déli sark.

Ami az igazságot illeti. Néha valóban nehéz eldönteni. Ám az utóbbi időben - egy orbáni kijelentés igazságát említeni, kizárólag erős érdek kapcsán tudom elképzelni. Vagy totális értelemvesztéssel. De ezt is könnyebb értelmezni, ha említesz egyet a nagy igazságok közül. Akkor konkrétan lehet rámutatni, a témában mi tény és mi fikció.


Ami az EU beleszólást illeti: csendesen megkérdezném, ha te találsz egy csoportot, kéred, vegyenek be, támogatnak, akkor kizárod a véleményezés lehetőségét? Mert ha igen, értékrendünk annyira távol áll, hogy további szónak helye nincs.

2020. ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ellenzékiek és vannak fideszesek is akik alternatív valóságban élnek. Szerintem ennyiben kiegyezhetünk.
2020. ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azért akárhogyan nézzük Bayer és Huth még mindig értelmiségibb, mint az átlag magyar ember. Így értettem az értelmiségi Fideszest.
2020. ápr. 24. 12:34
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
12:34: a két említett úriembert mi teszi értelmiségivé? Mert a megnyilvánulásaik többsége tartalmilag és stilárisan sem különb egy útszéli kocsmában böfögő alkoholista hőbörgésénél.
2020. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Addig olvastam,hogy értelmiségnek mondható emberek,mint Bayer .
2020. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Bayer Zsolt kb annyira értelmiségi, mint amennyire méltó a lovagkereszt kitüntetésre. Nem is csoda hogy utána 66 kitüntetett, akik tényleges teljesítményükért, nem politikai nyalonckodásért kapták meg a kitüntetést, visszaadták azt.
2020. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
46%

Mindkét oldalon vannak ilyenek.

Szerintem ellenzéki oldalon kicsit magasabb az arány....🤔

2020. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Akkor mégis ki tekinthető Fideszes értelmiséginek? Én nem tehetek róla, hogy ilyeneket választanak maguknak. Nem azt mondtam, hogy olyan értelmiségiek mint mondjuk Puzsér, Konok Péter, Nyáry Krisztián, stb. Hanem a Fidesz részről annak tekinthetők.


De akkor a félreértések elkerülése végett nevezzük őket véleményvezérnek vagy szószólónak. Nem az a kérdésem lényege, hogy ők értelmiségiek e.

2020. ápr. 24. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!