Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek vagy a Fideszes...

Az ellenzékiek vagy a Fideszesek élnek alternatív valóságban?

Figyelt kérdés

Amikor a Fideszes műsorokat vagy a köztévét nézem, úgy érzem, mintha egy alternatív valósággal foglalkoznának. Hithű Fideszesek megnyilvánulásai is mintha egy másik világról szólnának. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogyan lehet ilyeneket mondani és így szemlélni a dolgokat.


Amikor Fideszes értelmiséginek mondható emberek, mint Bayer, Huth Gergely stb. mondanak valami teljesen valóságtól elrugaszkodott dolgot, azokat ők tényleg elhiszik és komolyan gondolják? Vagy csak szerepet játszanak?


Gyakran agyalok azon, mi van akkor, ha mégis én tévedek és amit a Fidesz és Orbán közvetít, az az igazság. És egész eddig én éltem alternatív valóságban :D Más is érez így? Értelmiségi emberek is támogatják a Fideszt, lehet én vagyok a hülye és ők tudják az igazságot. Ők már ,,megvilágosodtak".


Elvégre az EU is tényleg beleszól a magyar politikába, csak nézőpont kérdése, hogy ki hogyan ítéli ezt meg. Egy Fideszes negatívan, mert a kedvenc pártját zaklatják, egy ellenzéki pedig örül neki, hogy támadják a Fideszt. Az igazság is relatív.



2020. ápr. 24. 11:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy hiszik el. Még a röfi se hiszi el azt amit hazudik. Jól tudják, hogy hazudnak csak azt nem értem, hogy lehet ezt röhögés nélkül végigmondani. Szerinted a röfi komolyan gondolta, hogy a 27% os áfa az a magyarok érdeke?
2020. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Én inkább azt mondom, hogy vannak a pártok támogatói akik szemellenzős módon papagáj módjára ismételgetik a felkent vezetőik által előadott hülyeségeket. És itt nem teszek különbséget Orbán, Gyurcsány, Toroczkai vagy Thürmer között.

Aztán van egy kisebbség aki megpróbál logikusan gondolkodva, esetleg minden belföldi és külföldi hozzászólót meghallgatva véleményt kialakítani és megtalálni egy csipetnyi igazságot abban a hazugság halmazban amit politikának nevezünk.

Ők azok akik már évekkel ezelőtt belefáradtak az egészbe két ok miatt. Többen vannak az első kategóriába tartozók. Velük pedig nem érdemes vitázni mert levisz a szintjére és legyőz a rutinjával.

2020. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
Az a alternatív ellenzéki valóság,egyszerűen csak álomvilág.
2020. ápr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%
Az ellenzékiek. Szerintük a migránsok túlképzettek és félősek, a romákkal sohasem volt baj, és nem is lesz, és mindenki lop csak az ellenzéki tökfilkó képviselők nem.
2020. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha Bayert értelmiséginek tartod, akkor tényleg alternatív valóságban élsz.
2020. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Diplomás ember, alapító tag a Fideszben, több nagy médiumnál dolgozott újságíróként, több könyv szerzője. Azért abban megegyezhetünk, hogy ezek több jogosultságot adnak neki értelmiségi megnevezésre, mint ami egy taxisofőrnek vagy csaposnak van. Még akkor is, ha a stílusa hasonlóan alpári és tahó tud lenni. De a Fidesz alternatív valóságában lehet ez számít értelmiségnek. Erre is vonatkozik a kérdés.
2020. ápr. 24. 23:50
 17/20 anonim ***** válasza:
53%

Ők nem hiszik el természetesen . Nem fogyatékosok ezek,csak a réteg akit megszólítanak,azért kell így kommunikálniuk.

Mindig nevetségesnek tartottam,hogy a köpcös talpnyalói nem veszik észre,mennyire hülyére veszi őket a királyuk .

Szerintem ezek fogadásokat kötnek,hogy lehet még megalázóbb ,ostobább hazugságokat kitalálni,amit még benyalnak az emberek .😂

2020. ápr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a vélemény különbség oka egyszerű. Amikor ilyesféléket állítunk,akkor van egy mércénk, ahol be vannak jelölve bizonyos küszöbszámok. Például az értelmiségi ezen a mércén ha a küszöbszám felett van. Nos, a te mércéd és a többiek mércéje különböző. Nagyon. Ami a tiéden szuperértelmiség, az másokén egy böfögő alkoholista. Így van ez minden elfogultság esetén.

Az értelmiségi voltot régen egy egyetemi diploma meglétéhez viszonyították. Akkor a diploma jelentett valamit. Ma se a lovagkereszt, se a diploma semmit nem jelent. Adtak ki itt doktorikat, diplomákat parancsra. Korábban is, csak sokkal kevesebbet. A köszöbszám alatti mennyiségben.

2020. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
is-is
2020. máj. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%
Hol vannak, nincs fideszes értelmiségi. Korábban volt de már nincs. A valóságtól mi már nagyon eltávolodtunk, nem is tudom hogy lesz ez a szétkúrt ország visszacsinálva.
2020. aug. 30. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!