Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne ördögtől való, az...

Miért lenne ördögtől való, az állattartás szigorítása?

Figyelt kérdés

Magyarországon a háziállattartás (főként kutya, macska) nagyon a múlt században van ragadva.Városokban viszont már jobb a helyzet.


Személy szerint, én a szigorítások híve vagyok ezen a téren.



Vagyis, egy állatot , amennyiben nincsen tenyésztési engedély, tenyésztési szándék, legyen kötelező ivartalanítani, már magának a tenyésztőnek.Jót tesz az állatnak, nem fog állandóan szülni, meg bagzani.


Ha lenne ilyen szigor, akkor sokkal kevesebb lenne a gazdátlan, kóbor kutya, macska.A menhelyek is fellégezhetnének.



Amikor ezt elmondom, azonnal azzal vádolnak,hogy kasztosítani akarom az állattartást, ha ez megvalósulna, egyesek szerint csak a jobb módúak privilégiuma lenne az állattartás.

Nekem azaz álláspontom, ha valakinek nincs pénz fizetni az állatorvost, az ne tartson állatot.Ugyanis, az egy élő organizmus, érző, lélegző lény.Vannak szükségletei, vannak ösztönei, lehet beteg, lehet rákos is.



Ha csóró lennék, én sem tartanék egy labradort meg mellette 3 macskát.Mindegyikük ivartalanított, állatorvos által rendszeresen ellenőrzött.


2020. ápr. 24. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Ez idealista elképzeles , gyakorlatban elhullik . Semmi sem fog megszűntetni semmit , illegal szemétlerakok lesznek barmennyi kamera latja es X járőrözes ellenére . Csupan haragosok fel tudjak egymast jelenteni es plusz bevetele lesz az allamnak . Azt cső . Gratulalok a sok agyatlannak aki fokozodó szigort követel maga ellen .
2020. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Pont azért, amiért nem tiltják be a dohányzást, az alkoholfogyasztást, a Mcdonaldsot és az iszlámot sem. Ha ezeket betiltanák, akkor elvileg minden jobb lenne, de a rendszer feladata nem az, hogy beleszóljon az emberek életébe, hanem hogy azoktól a dolgoktól megvédje az embereket, ami ellen nem tudnak védekezni. Ezért nem szabad ittasan vezetni, de lenni magad amennyire csak akarod meg igen.


Megszűnne az, hogy mondjuk születik egy ismerősödnek állata és azt meg lehet venni, csak hivatalos szervezetek lennének arra, hogy állatod legyen. Egy ilyen engedély megszerzése is probléma, az sem mindegy ezt mennyire szigorítod, tehát elég-e bejelenteni, hogy a kutyádnak kölyke lehet és tenyésztés céljából van nálad vagy komoly vizsgát kell tenned meg fizetned az engedélyért. Mindét eset problémával jár, és még visszaélések is keletkezhetnek.


Nem #1 vagyok, de az egyes nagyon jól írja, felesleges szigor, csak saját magadnak lenne rossz.

2020. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

Jó, akkor kezdjük azzal, hogy az ilyen felfogású embereket ivartalanítsuk először.

Nekem eszem ágában sem lenne ilyesmit tenni se macskával se kutyával. Érdekes falvakban valahogy senkinek sincs gondja ezzel, és ha itt nem intézik a kóbor macskák/kutyák a kölykezést, akkor városban meg csak emgoldja hogy a panelba sem fog besurranni hozzá idegen állat.

2020. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
#3 2-es vagyok, ezt kifelejtettem. Egyetértek. Ha valaki úgy gondolja, hogy helytelen ivartalanítani az állatot, akkor legyen joga hozzá, hogy ne ivartalanítsa, vagy minimum legyen joga olyan helyről venni, ami után nem kell ivartalanítani.
2020. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!