Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi roma népesség...

A magyarországi roma népesség miért nem vándorol (t) ki nyugatra, ahol esetleg jobban élhetnének?

Figyelt kérdés

Megállapították, hogy Magyarországon nagy mértékű a szegregáció. Azt is megállapították, hogy jellemző a megkülönböztetés. Ha ez így van, akkor miért nem vándorolnak ki nyugatra a kisebbségiek?

A nyugat-európai országokban sokkal jobban élhetnének, hiszen ott jobban tiszteletben tartják az emberi jogokat, az EU jelentése szerint Magyarországon pedig nem.

Egyszerű betanított munkákból is sokkal jobban lehet élni mondjuk Németországban. A hazájukból elüldözött észak-afrikai háborús menekülteket is befogadták és biztosítanak támogatásokat nekik. Miért nem élnek a magyar romák a jobb sorban élés lehetőségével? Hiszen itt szegregáció van, az EU is megmondta és az Index is megírta.



2020. ápr. 25. 15:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#6 „Liberális gondolkodású vagyok. Semmi rasszizmus nincs ebben. A cigányoknak volt pár száz évük beilleszkedni, nem akartak. Így jártak.. :D”

Én nem azt írtam, hogy rasszistának gondolnám. De tudom, hogy vannak olyanok, akik igen. Amikor például Rékasi Zsigmond leírta a találkozást a fenti népcsoporttal, akkor máris rasszistának titulálták a kommentelők közül nagyon sokan. [link] Ő is liberális, de csak a tényeket írta le. Én a liberális alatt az erőltetett politikai korrektséget hangsúlyozó neoliberálisokat értettem.

#8 A neoliberalizmus és a valódi liberalizmus olyan messze van egymástól mint Makó az Androméda Galaxistól!

Ebben igazad van.

#9

„Kérdező: 2es vagyok és nagyon melléfogtál, mert én fideszes mércével liberálisnak számítok. Látod, fogalmad sincs miről beszélsz.”

Ki beszélt itt fideszes mércéről? Csak azt írtam, hogy nagyon sok (neo)liberális felfogású ember szemében ez akár még rasszistának is minősülhet, hiszen általánosításra adhat okot. Én tisztában vagyok a fogalmakkal, de tapasztalataim szerint, ha az ember azt mondja, hogy a népcsoport tagjai közül sokan nem tudnak integrálódni (tehát dolgozni stb.), akkor máris rámondják az emberre, hogy rasszista meg még sok másik jelzőt is.

2020. ápr. 25. 16:49
 12/17 anonim ***** válasza:

"Ki beszélt itt fideszes mércéről?"

Én beszéltem fideszes mércéről. Mert manapság Mo-n mindenki, akinek a fidesz nem tetszik, az liberális. szitokszóvá vált eyesek körében. És fogalmuk sincs sokaknak, h mi a liberalizmus. És úgy gondolom neked sincs fogalmad róla, ezért segítek:

"a személyes szabadságon és törvény előtti egyenlőségen alapul. A gazdasági liberalizmus támogatja a szabadpiacot és a szabadkereskedelmet. A kulturális liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a szexuális szabadság, vallásszabadság, megismerés szabadsága, vagy azon alapelv, miszerint az állam ne hatoljon az egyén magánéletébe. Egyetértenek különböző formái a a gondolkodás és szólás kiterjedt szabadságában, a jogállamban, a gondolatok szabad áramlásában, a magántulajdonban, a szabadpiacban, a kormányzat átláthatóságában, és - más ideológiákkal együtt - a szabad választásokban."

Namost hol van itt említve az, hogy a tényeket nem lehet leírni? Senki nem írta azt, hogy minden cigány lop, csal, hazudik, mert az már rasszizmus és hazugság lenne. Senki nem írta azt, hogy a cigányoknak másfajta jogokat kell biztosítani, mint a nem-cigányoknak, mert az már nem liberalizmus lenne, hiszen pont az egyenlőség ellen szól.

Szóval hagyd már ezt a liberalistázást.

2020. ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#12 Igazad van, zöld kezet nyomtam. Nagyon jó lenne, ha a köztudatban a liberális szó alatt a valódi, általad is említett jelentést értenék. Kicsit szebb lenne a világ.
2020. ápr. 25. 17:05
 14/17 anonim ***** válasza:
Mikor dàniàban cigok elloptak több 100 mèter kàbelt oszloprol. Dànok csak pislogtak ez mi? De cigok is mikor kiderült dànoknàl nincs mèh telep. :) :)
2020. ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kérdező. Logikai ismeretek nulla. Politikai ismeretek, nulla. Gazdasági ismeretek, nulla. Tényleg, te miért nem vándorolsz ki?
2020. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ne hidd el, hogy valakik megállapították, hogy Magyarországon nagy mértékű a szegregáció. Ne hidd el, hogy jellemző a megkülönböztetés. Ne hidd el, hogy nyugat-európában jobban tiszteletben tartják az emberi jogokat. Így ne hidd el, hogy ott jobban élhetnének. Még akkor sem, ha az EU jelentei. 5 % hülye nálunk is, van, ugyanúgy, mint más országokban. Egyébként a jobb nem azonos a magasabb fizetéssel. Ja, és fizetést nyugaton is az kap, aki dolgozik.
2020. ápr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én kivándoroltam. Legalább ott nincsenek magyarok.
2020. ápr. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!