Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy Kásler megtiltotta a kórházaknak, hogy a koronavírusról beszéljenek?

Figyelt kérdés
Miért akarja eltussoltatni a dolgokat és hallgatni a problémáról, illetve az ott felmerülő (súlyos) hiányosságokról és szabálytalanságokról? Ez jobb fényt vet rá és a fideszre?
2020. ápr. 26. 11:28
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%

#20 Nem, nem nehéz. EZ A LÉNYEG! Senki nem tudja mi van benne, a médiában egymástól veszik át azt amit valaki leírt arról hogy mi van benne szerinte és itt egymásra licitálnak a Káslert szidók, holott fogalmuk sincsen mi van leírva benne.

Pont ez az amivel problémám van, köszönöm hogy valaki legalább kimondta - hogy senki nem is tudhatja, hogy mi van benne, csak azonnal felülnek egy hírnek ellenőrzés nélkül.

2020. ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Egy mondtad van belőle idézve - ezen kívűl mi van benne nem is számít, mert már ez az egy részlet is vérlázító...


Persze nem neked, akinek a nyelve olyan mélyen van a fidess seggében, hogy azt is érzed mit vacsoráztak.

2020. ápr. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

#22 NINCS belőle IDÉZVE! Hanem megjelent egy cikk, amiben azt állítják, hogy arra hivatkoztak valakik, hogy ezen utasítás alapján nem nyilatkozhatnak. Ezt a cikket vette át az összes többi portál és itt is sokan készpénznek veszik hogy akkor létezik az az utasítás, pontosan az van benne és úgy is kell értelmezni ahogyan az eredeti cikk szerzője leírta.

MIÉRT?

Miért nem alap az mindenkinek aki véleményt akar mondani pro-vagy kontra az ügyben, hogy megnézi, VALÓJÁBAN mi van az utasításban? Hogy létezik-e egyáltalán ilyen?

A #6-ba betettem egy idézetet: "A megkérdezett 91 kórház egyike sem válaszolt, az egyik válaszából azonban kiderült, hogy az Operatív Törzs nyilatkozhat kizárólagosan az egészségügyi helyzetről, legalábbis amíg tart a veszélyhelyzet." Már ebben is alapvető ostobaság van. A cikk szerint a 91 kórház EGYIKE SEM VÁLASZOLT - mégis ugyanebben a mondatban hivatkozik az egyik válaszára, ami szerint ezen utasítás miatt nem mondhat semmit.

Ha nem válaszolt senki akkor milyen válaszban mondták azt a cikk írójának, hogy emiatt?

2020. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
58%

Nincs ebben semmi ostobaság, csak még magyarul sem tudsz.


A megkérdezett 91 kórház egyike sem válaszolt (a KÉRDÉSEKRE!!), de sokan jelezték, hogy nem nyilatkoznak, illetve volt, aki kifejtette, hogy MIÉRT nem.


Innentől kezdve pedig hiába játszod a fideszes hülyét, a helyzet egyértelmű:


- Egy hivatalos levélben egy állami intézmény egy állami szerv által kiadott utasításra hivatkozva tagad meg adatszolgáltatást.


Innentől kezdve nincs túl sok opció - feltételezni kell, hogy az utasítás létezik, hogy egy kóráház vezetőségének több esze van, mint egy talicska aprómajomnak és tud értelmezni egy utasítást.


Két lehetőség van:


1) Tóth Bertalan egy hivatalos válaszlevelet hamisított és hazudik, pánikot kelt és dezinformál. Ez esetben a MINIMUM elvárás a kormány részéről, hogy felfüggesszék a mentelmi jogát és indítsanak ellene eljárást a hatályos törvények értelmében.

2) Ha a kormány nem lépi meg az 1-es pontot akkor egyértelmű, hogy az információ igaz úgy, ahogy le van írva csak jó fideszes szokás szerint hazudnak és félreinformálnak.

2020. ápr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Andizsuzsi ***** válasza:
37%

"MILYEN hivatalos honlapon? "

A kronavirus.gov.hu-n. Az a koronavírus hivatalos honlapja nem?


„Már ebben is alapvető ostobaság van. A cikk szerint a 91 kórház EGYIKE SEM VÁLASZOLT - mégis ugyanebben a mondatban hivatkozik az egyik válaszára”

Nem válaszoltak a feltett kérdésekre.


Viszont az, hogy nem is tagadta sem az EMMI, sem a kormány az utasítás valóságát, elég árulkodó.

Ahogyan az is, hogy a megkérdezett idősotthonok ugyan nem tagadták meg a választ, "csak" az egyenlevelet küldték vissza.

2020. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

Andizsuzsi, ennél többre tartottalak. Szóval fogalmad sincsen arról hogy hol lehet azt az utasítást megnézni, de tartod magad egy kamu állításhoz. Miért? Minek kell ilyen hülyeséget csinálni?

Szerinted nem az volt az egyik első ahol megpróbáltam megkeresni? Megsúgom, nincsen ott a hivatalos honlapon. Azon sem és a kórházaknál sem lehetett megtalálni, az EMMI honlapján sem, a tisztifőorvosnál sem és az operatív törzzsel kapcsolatos keresésem is eredménytelen. Nem volt véletlen hogy pontos elérhetőségek kérdeztem, mert amit te is csináltál kb. olyan mintha állítanám, hogy a maják írtak a mostani vírusról, ez tény, olvasd el, ott van az interneten.

A cikket, a szöveget, a kiemelt idézetet lehet magyarázni - ezt is teszitek. De ez a magyarázat pont abból fakad hogy elhiszed hogy a cikk amit írt az helyes és igaz. Ettől még a valóság az, hogy valaki odavetett egy 6 mondatot írást, amiben semmi konkrétum nincsen amit ellenőrizni lehetne - és azon vagytok kiakadva aki szeretné megtudni hogy valóságos-e és valóban úgy értelmezhető-e ahogy leírta.

TE miért hiszed el hogy igazat írt?

2020. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
58%
na mivan 45öske, az én kérdéseimre kényelmetlen válaszolni? Vagy nem volt rá kész szöveg a habony füzetben?
2020. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Andizsuzsi ***** válasza:
34%

"Megsúgom, nincsen ott a hivatalos honlapon."


Kellene kicsit tudni szöveget értelmezni, vagy a hirtelen felindulásból lecsillapodni, mielőtt válaszolsz egy hozzászólásra.

Nem írtam sehol, hogy azt az utasítást találod meg, amire a kórházigazgatók hivatkoznak. Miért is lenne elérhető?


Én a 15-ös hozzászóló válaszára reagáltam:

„Az EMMI utasítás formája: sorszám/év (hónap. nap.) EMMI utasítás.

Például: 16/2018. (VII. 26.) EMMI utasítás”


Erre írtam, hogy az iktatószám, amire az újságcikkek hivatkoznak lehet helyes, mert van azonos felépítésű iktatószámmal ellátott irat az EMMI-től, jelesen az "A 2020. évben azonosított új koronavírus (SARS-CoV-2) okozta fertőzések (COVID-19) megelőzésének és terápiájának kézikönyve" című, aminek az iktatószáma IV/2400/2020/EAT.

Erre kérdezted te, hogy hol lehet megtalálni. A koronavirus.gov. hu oldalon.

De több azonos felépítésű ikatótszámú utasítás is keletkezett az elmúlt időszakban az EMMI-nél, pl az EMMI IV/2397/2020/EAT számú utasítása szól a szakorvosi tevékenységek átmeneti szüneteltetéséről, a IV/2400/2020/EAT a nem sürgős fogászati beavatkozások megtiltásáról.

Egy árva betűvel sem írtam sehol, hogy az ominózus utasítást lehet megtalálni.

De arra azért várom a reflektálásodat, hogy miért nem cáfolja az EMMI az utasítás meglétét.

2020. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
58%

utolsó:

Arra várhatsz, ez a 45%-os csávó egy fizetett bértroll a minisztériumból. 0-24 itt van és olyan keményen tolja a propagandát, mint német sziszi a pacalos lecsót....

2020. ápr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%

Andizsuzsi, Ez volt az üzenetváltás:

"Andizsuzsi nevű felhasználó válasza:

Utolsó, nem feltétlenül, pl a járványhoz kapcsolódó szakmai útmutató iktatószáma EMMI V /2404/2020/EAT.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.

# 16/29 Időpont tegnap 17:13

#16 És hol lehet ezeket megtalálni?

A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.

# 17/29 Időpont tegnap 19:47 Privát üzenet Ez a te válaszod.

Andizsuzsi nevű felhasználó válasza:

A kézikönyvet a hivatalos honlapon."

Majd erre konkrétan megkérdeztem újra hogy hol: "Szeretném elolvasni azt az utasítást amire hivatkoznak. Nem találom és még hasonlóknak sem tudtam a nyomára jutni. Állítod hogy te tudod hol lehet elolvasni. Akkor kérlek, konkrétan és egyértelműen, hogy vagy egy pontos leírással - ami alapján eljutok az interneten arra forrásra ahol megtalálhatóak - vagy egy linkkel mutasd meg hogy HOL tudom elolvasni, megtalálni az ilyen vagy hasonló EMMI utasításokat."

A válaszod volt ERRE: "Andizsuzsi nevű felhasználó válasza:

"MILYEN hivatalos honlapon? "

A kronavirus.gov.hu-n. Az a koronavírus hivatalos honlapja nem?"

Szerintem igen egyértelműen és részletesen írtam le a kérésemet amire válaszoltál.

Akkor még egy kísérletet teszek. Szeretném megnézni, elolvasni amit lehet. Ezért amit te állítasz hogy ott van a honlapon, megkérlek hogy legyél szíves és nyisd meg és a linket add meg nekem. Ha nem tudod hogy hol van akkor meg azt írd le, hogy nem is tudod, csak feltételezted. Nincs vele baj, csak tudjam, hogy most tudod hogy hol lehet megnézni az utasításokat vagy nem.

2020. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!