Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy egyre...

Mit szóltok ahhoz, hogy egyre több iskolaigazgató, vezető engedi a diákoknak, hogy tüntetést tartsanak? Ugyanakkor van egy iskola ahol megtiltotta az igazgató. (aki egyben fideszes önkormányzati képviselő)

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 13. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
mert ő érdekük is.
2012. dec. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Azt, hogy sok a korrupt elem még az oktatásban is. "


Ezt kifejtenéd?

2012. dec. 13. 13:04
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Megértem az indulatokat, de nem értek egyet velük.

A diákságnak legyen joga és lehetősége kifejezni az elkeseredettségét. Annyiban igazuk van, hogy ők nem erre készültek az elmúlt években, így becsapták őket.


DE!! A tanárok és az iskolák felelős vezetőinek ezeket az indulatokat kordában kell tudniuk tartani. Pl. nem lehet engedni, hogy tanítási órák helyett ülősztrájkoljanak vagy felvonuljanak.

2012. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Azt, hogy tüntessenek, egy iskolaigazgató sem tilthatja meg a gyerekek szabadidejében. Azt viszont, hogy "sztrájkoljanak" tanítási időben, már igen. Joga van hozzá.
2012. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"DE!! A tanárok és az iskolák felelős vezetőinek ezeket az indulatokat kordában kell tudniuk tartani. Pl. nem lehet engedni, hogy tanítási órák helyett ülősztrájkoljanak vagy felvonuljanak."


És mi van, ha a tanárok is egyetértenek a követelésekkel?


Mint pl:

[link]


[link]

2012. dec. 13. 13:30
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Ja értem a tanárok sztrájkolhattak jó párszor, de a diákok nem tehetik meg, mert a gyereknek kuss a neve. Érdekes amikor a tanárok sztrájkoltak senki sem aggódott, hogy nem tanítja senki a gyerekeket. Gondolok 1-2 nap sztrájk nem befolyásolta az oktatást akkor sem és most sem fogja.
2012. dec. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

De nem is kaptak azokra a napokra fizetést!!!!


Most viszont ha nem taníthatnak a diákok sztrájkja miatt, akkor milyen lelkiismerettel veszik fel a bérüket?


Én is tanár vagyok. Általános iskolában, így nálunk nem merül fel ez a kérdés még. De ha középiskolában tanítanék és kiesnének napok, amikor nem tudnám leadni az anyagot és magam nem dolgoznék, akkor úgy gondolom, hogy ártanék a gyerekeknek és bepótoltanám velük későbbiekben a kiesést.

2012. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

A diákoknak is joguk van kiállni az érdekeikért, ez már nem a szocializmus! Nagyon helyesen teszik, hogy fellépnek és hallatják a hangjukat. Az iskolaigazgatók is helyesen teszik, hogy engedik őket sztrájkolni.


A tanítást meg meg lehet oldani. Ha jól tudom, kapásból van három nap igazgatói szünet, amit erre fordíthatnak, illetve ezeket a napokat pótolhatják szombatokon, abszolút működő gyakorlat ez is.

2012. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Egy szem iskolaigazgató megtiltotta a többszáz diáknak? Ez azért vicc, az irodája elé kellett volna az ülősztrájkot szervezniük. Közben pedig ne felejtsék el a "tanuljanak, az a dolguk" féle közhelyeket puffogtatók, hogy nem gyerekekről van szó, hanem 18 éves kisfelnőttekről, akiknek a jövőjük a tét!
2012. dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

#3


Abban egyetértek, hogy tanórákat nem lehet elengedni azért, hogy tüntetni menjünk, vagy így fejezzük ki nemtetszésünket. De kérdezem én, ki segítse a diákokat, ha nem az iskola és a tanárok? Az idősebb korosztály elég jelentős része nem szavaz nekünk bizalmat, már most az elején leír bennünket, nem támogatnak. A fiatalabbaktól úgyszintén nem várhatunk segítséget. Teljesen magunkra maradunk, a szüleink azok, akik még mellettünk állnak és az idősebb korosztálynak azon értelmesebb rétege, akik belátják, hogy ez így nem megoldás! Már 8. osztály óta orvosira készülök, faktot is eszerint választottam. Sajnos nincs félévente 1milliónk, hogy fizetni tudjuk az egyetemet. A gimnáziumunk (az igazgató és a tanári kar nagy része) semmilyen segítséget nem nyújt. Ezalatt nem azt értem, hogy nem engednek el óráról tüntetni, vagy azt hogy ne járjunk be suliba. Nem szólalhatunk fel az érdekeinkért, az iskola honlapjára semmilyen ezzel kapcsolatos dolgot nem tehetünk ki. A szórólapozás van megengedve csak, de az nyilván nem olyan hatásos...

2012. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!