Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egykulcsos adórendszerről mi...

Nem dávid kérdése:

Egykulcsos adórendszerről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 12:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%

szlovákiában is ez van és jobbak a gazd. mutatók, euró is van.

ergo nekik bejött.

2010. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Én nem örülök neki, mert így megint csak nőni fognak a különbségek a kisebb-nagyobb keresetek között.

Ráadásul az ország elesik cirka 350mrd Ft bevételtől, amit vhonnan pótolni kell.

2010. júl. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Voltaire ***** válasza:
77%

Általánosságban

Egységes, kedvezmények nélküli, nem túl bonyolult rendszer. A közepes/magas keresetűeknek kedvez, az alatt igen kedvezőtlen. Érdekes mellékhozadéka lesz, hogy számos könyvelőiroda fogja becsukni a boltot/fog embereket elbocsátani,mert ezek után az utolsó írástudatlan suttyó is meg tudja majd magának csinálni az adóbevallást.


Amit Orbánék akarnak

Valami katyvasz, nem is teljesen értem. Elméletileg bele akarják venni a gyerekeket is, de hát akkor ugye már nem teljesül az egykulcsos adó feltétele, a kedvezmények nélküliség. Plusz, van egy olyan érzésem, hogy eleinte nem 16 százalék lesz, hanem elkezdik húszról, és évente csökkentik. Csak azt nem értem, hogy amikor az SZDSZ akart egykulcsos adót, a jobboldali sajtó miért hazaárulózott váltott műszakban.

2010. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Az első válaszolónak megjegyezném, hogy a szlovákok épp most gondolkodnak a többsávos adózás bevezetésén.


Amúgy meg a tényleges, kedvezmények nélküli, szűz egykulcsos adózási rendszer valóban nem a kis keresetű rétegek mennyországa, puszta paraszti logika alapján sem. Amit jelenleg nálunk be akarnak vezetni, az szerintem egy eléggé kiforratlan, nem teljesen átgondolt valami, nem ártana még csiszolgatni rajta, meg kicsit jobban elmagyarázni az embereknek, hogy miről szól, lehet, hogy sokaknak nem is tetszene már annyira úgy.

2010. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
43%

Támogatom:

Ha én megdolgozok, hogy gazdag legyek, akkor tőlem is annyit vegyenek el, mint attól, aki 8 osztályt sem járt ki. Ez így igazságos! Nehogy már a jómódúak tartsák el poénból a szegényeket.

2010. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:56


Ez mind szép és jó, csak sajnos Magyarországon ma annyi az adózási kiskapu, a jogtalanul vagyonos ember, a logikátlanul, ésszerőtlenül, alaptalanul sok kiharcolható támogatás, hogy ilyen körülmények között sajnos nehéz a te igazságodat elfogadni. Ha minden igaz és jókor leszek jó helyen, valamikor majd én is a vagyonosabbak közé sorolhatom magam, és valószínűleg én sem szeretnék majd többet adózni, de ma sajnos az adórendszer átalakításával nem oldódnának meg a problémák. Rengeteg dolgot kellene megváltoztatni, hogy egyáltalán eljussunk oda, hogy a gazdag tartja el a szegényt. Sajnos ma sok szegény eltartásához nincs semmiféle alapunk, mégis el vannak tartva valahogy.

2010. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%
Egyelőre amit a kőgazdag újrabefektet, az után nem adózik. A te kis "vagyonod" meg mielőtt a kezedig elér, már le is fölözi állam bá. Miről beszélünk?
2010. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Arról beszélünk, hogy az ilyen adózás bevezetése semmiféle társadalmi problémát nem oldana meg, vagy nem enyhítene. Többletbevétel nem származik belőle, munkahelyet nem teremt, a szegényebb rétegek helyzetét nem javítja. Elhiszem én, hogy a gazdagabbnak marha jól jön, hogy kevesebbet kell adózni, csak sajnos nem egy tehetősebb embert ismerek, aki így sem adózik rendesen, mert mindig megtalálja a lehetőségét, hogy hogyan bújhatna ki a terhek alól. Ezért nem értem azt sem, hogy miért mondod, hogy a gazdagok tartják el a szegényeket. Bár ott tartanánk már, a mostani helyzethez képest az is előrelépés lenne.
2010. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel ezt a kérdést mert remélem ez a rendszer már egy kicsit igazságosabb lesz. A keresetem nem olyan rossz egy közcégnél dolgozok. kb. 150nettot viszek haza. persze a hét minden napján dolgozok kivétel vasárnap és az évek során emelkedett a fizetésem mert nem ennyiről indultam. Csak az utóbbi időbe annyi adót kellet befizetnem hogy az már pofátlanságnak találom. Természetesen befizetem mert ehhez vagyok szokva és így vagyok korrekt. De ha egy kicsit jobban belenézek a dolgokba inkább az zavar. kérdés mire fizetek ennyi adót?????? Hála az égnek egészséges vagyok Nem veszek igénybe különösebb nagyobb értékű orvosi ellátást. DE végül is sose lehet tudni, de halottam olyat hogy külföldön annak kell több tb-t fizetni aki sokat jár orvoshoz. de mégis a többi adó hova megy el??? De végül is nem csak ott vonnak le adót hanem ha bemegyek a boltba vagy veszek benzint. Ezt ha megnézzük jobban már 2ös adóztatásnak is nézhetjük. Minden esetben remélem egy igazságosabb rendszer lesz. Jó Elismerem nem rossz a fizetésem de amit eddig összesen 30év alatt befizettem a nyugdíjon kívül kicsit kidobott pénznek érzem. Szerintem mindenképpen egy igazságosabb rendszer kéne.
2010. júl. 28. 13:17
 10/24 A kérdező kommentje:
A másik dolog ami fájt hogy én dolgozok meg adózok becsületesen és a "példamutató" politikusok meg osztották az emberek pénzét. Ezért is esik ez rosszul+ sajnos csak egy része derült ki a lopásoknak mi van avval ami nem derült ki??+végkielegesítések meg stb... Gondolom sokan vannak evvel így aki ezeket a dolgokat felháborítónak tartja.
2010. júl. 28. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!