Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy ebben az...

Egyetértetek, hogy ebben az esetben nem csak a késelő fiatalkorú diák a hibás, hanem az oktatás maga is?

Figyelt kérdés

[link]



A diák átlag feletti értelmi képességekkel rendelkezik a cikk szerint.Magam is Győrből származom, ahol tanult a diák, egy elég nívós intézmény.



Magyarországon, elég sok tanár borzalmasan elvan szállva és nagyon visszaél a hatalmával.


Amikor én voltam általános iskolás, ott is volt egy tanárnő, aki igazgatóhelyettes is volt és nagyon buta volt.Állandóan ordibált és verekedett is, idegenbeteg volt konkrétan.

Feljelenteni nem merték, pedig lett volna miért, csak akkora bosszút állt volna a szülők csemetéjén.

Pedig, ez a rendszerváltás után volt, amikor már demokratizálódott valamennyire az oktatás és tilos volt a gyerekeket verni.


Az én szüleimnek is megmondta az egyik tanár,hogy hülye vagyok, nem viszem semmire.Kvázi így.

Aztán, azóta lediplomáztam,nem is egyszerű szakon, amit egyszer az orra alá is dörgöltem, amikor összefutottam vele egy boltban.



Az iskolák tele vannak alkalmatlanokkal, meg ÁVH tiszt jellegű kiskirály játszó tanárokkal.

Persze kirúgni nem fogják őket, mert tanárhiány van.


Viszont a szűrőt szűkebbre húzhatnák, aki tanár akar lenni, vizsgálni, tesztelni kellene a szociális készségeket, illetve átfogó pszichológiai teszteket kellene végrehajtani.



2020. ápr. 28. 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Ja, persze... Mert 0-6 éves kora között (amikor gyakorlatilag kialakul a gyerek személyisége), akkor az oktatás szúrta el...


Megint egy tanárfikázó kérdés....

2020. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

"Miután a vádlottól megkérdezte, hogy miért csinálta, azt felelte, hogy „majd ebből tanul, elegem van a tanárnőből”.


Akkor szerinted ilyen "nagyszerű" tanítókra van szükség, mint ez a galád aljas előre megfontoltan maradandó sérülést okozó gazember?


Nem, fel kell kötni. "átlag feletti értelmi képességekkel rendelkezik" - akkor 2x kell felkötni.

2020. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Hát igen, biztos bennem van a hiba, hogy sohasem akartam megütni vagy leszúrni a tanáraimat. Meg a szüleimmel, hogy inkább másik iskolába vittek át, ahol szimpatikusabbak a tanárok és nem kiabálnak folyton.
2020. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Az oktatásnak ehhez semmi köze! Hogy kiengedték azért csak az "igazság"szolgáltatás a felelős! A tettéért pedig CSAK ő!
2020. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
81%
Én is voltam már ideges a tanárjaimra, nem is egyszer. Mégsem fordult meg a fejemben, hogy (előre kitervelve, szándékosan!) egy kést vigyek a suliban és leszúrjam azt aki nem tetszik nekem. Ezt csak egy beteg elme találhatja ki, aki nem tud számolni a következményekkel, képtelen elfogadni egyértelmű játékszabályokat az emberi viselkedésben, empátiahiányos (kicsit sem gondolt bele abba, hogy a tanárnak is van családja, akik hazavárják, szeretik), egós (csak a saját érdekeit nézte tettei megfontolása közben).
2020. ápr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet.

Volt nekem nagyobb konfliktusom is tanárral, minthogy 5-ös helyett 3-ast kaptam, mégsem akartam soha leszúrni, megölni, de még csak megverni sem.

Persze, nem gondolom, hogy a tanárok jók. Igazi pedagógus nagyon kevés van. Családban is van pályaelhagyó, mert nem bírta elviselni a tanárok mentalitását. A diákokkal nem volt baja, tanítani is szeretett.

De amit ez a gyerek tett, arra nincs mentség. Van egy olyan sejtésem, hogy nem teljen ép mentálisan, mert normális ember ilyet nem tesz.

2020. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Meg a lószerszámot. A gyerek full elmebeteg,kóterba vele.
2020. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bírom azokat az embereket,akik szerint soha ,még véletlenül sem a gyerekben van a hiba, hanem mindenki másban. Amúgy itt egy 17 éves emberről van szó, aki nagyon is tisztában van vele mit jelent leszúrni valakit ,ne vicceskedjünk már .

És csodát a tanár sem tud tenni .Sz.rból nem lehet várat építeni . Én nem vagyok az,de minden tiszteletem az övék,hogy ebből a sok elmebeteg meg neveletlen görcsből embert próbálnak faragni .

A konkrét esetre visszatérve ez egy bűncselekmény ,nem egy csínytevés . Az ilyen nem ember,de állatnak is sértés lenne nevezni az állatokra ,reméljük a börtönben poshad meg a későbbiekben .

2020. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 ha megfigyeled pont az ilyenek, mint a kérdező - akik egyik kérdésben még gyereknek tartanak egy 17 évest, aki nem felelős semmiért, azok egy másik kérdésben meg követelik hogy egy 16 éves már szavazhasson, vigyék le a korhatárát a dohány vagy alkoholvásárlásnak és miért is kellene tiltani a marihuánát, hiszen minden ember maga el tudja dönteni hogy használja-e vagy sem.
2020. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon sok alkalmatlan ember van a tanári pályán, van négy gyerekem onnan tudom.

De már 45 éve, amikor érettségiztem is a legjobbak mentek matematikusnak, villamosmérnökek, orvosnak.

A négyesek a többi egyetemre, vagy főiskolára, a két hármasunk meg tanárnak, mert oda felvették őket is.


De ez nem indokolt semmi késelést!

2020. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!