Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi vár az országra a járványt...

Pyetro kérdése:

Mi vár az országra a járványt követően? Bedől a gazdaság, összeomlik a forint, családok mennek tönkre, cégek szűnnek meg, érdemes a fiataloknak inkább külföldre vándorolni? Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Kérlek ha lehet a bal-jobb csatározást hagyjuk
2020. máj. 1. 22:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

Én fiatalként annyit tudok nyilatkozni, hogy én is megyek külföldre amint lehet. Ami itt van az már katasztrófa.

Persze akik maradni akarnak, azoknak jó szórakozást hozzá, de nekem ennyi elég volt.

2020. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Már voltam külföldön 5 évig, elég is volt egy életre.
2020. máj. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%
Csak annyit hogy ha most volnék húsz úgy menekülnék innen hogy a lábam se érné a földet. Leéltem itt negyven évet és az ég világon semmi pozitív nem történt amit europainak neveznek, sőt inkább jobban visszafejlődtünk.
2020. máj. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Most legalább 2022-ig nehéz helyzetben lesznek a nyugati országok is. Sok munkanélküli lett nyugaton is és elsősorban a helyi munkavállalókat fogják előnyben részesíteni. Esetleg a mezőgazdaságba várnak embereket, akik mehetnek a földekre.
2020. máj. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
10%

#4

A nyugati országok köszönik szépen jól vannak. Az alapjövedelem a legszegényebb nyugati országban is 350 ezer forint. És ezt bárki megkapja egyből, aki kimegy, nem kell ottani állampolgárnak lenni, csak EU-s polgárnak.

2020. máj. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem én vagyok az egyetlen (külföldet megjárt fiatal), akihez szól a kérdés, és aki válaszolt erre a kérdésre, mégis én lettem lepontozva olyanok által, aki szerintem még egy 1 napot se dolgoztak külföldön.
2020. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

#5

Miért terjesztesz álhírt? Semmilyen alapjövedelem nem jár, főleg nem Kelet-Európai bevándorlóknak. Még a munkanélküli segélyt se akarják megadni. 2 év munkaviszony után bejelentkeztem rá, és alig akartak fizetni, pedig 1 évig járt volna. Így is csak pár hónapig kaptam.

A minimálbér tényleg 350 ezer forint, de annak 60-70%-a elmegy lakhatásra, étkezésre, mert az albérlet ára a többszöröse a magyarnak.

2020. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

Külföldön is van/volt korona...

Szerintem annyira sokáig nem tart ez ki, hogy az egész kártyavár összeomoljon.

Vagyis a magyar gazdaság annyira kaki, hogy nem nagyon van mi tönkremenjen rajta.

Hisz milyen cégek vannak itt?

Lidl, spar, penny, aldi, pár bolt csak a példa kedvéért..

Mercedes, suzuki, opel, audi, bmw(lesz)...

Telekom, e-on,..

Minden szekciót nem ismerek sajnos mármint, hogy melyik cég miben ténykedik ezért most csak ennyit tudtam kb csoportokba rendezni hasracsapva'

De azért szemléltetésnek gondolom elég lehet.

Pici ország vagyunk mindenkinek termelünk csak magunknak nem.

Vannak kis cégecskék meg vállalkozások de nem összehasonlíthatóak a multi kakákkal amiknek nagyrésze azért német.

Szóval a magyar gazdaság kb ezekből áll meg ami kaját exportálunk pl gabona formájában de arra nem sokat hat a korona, hisz kaja az kelleni fog ugyanúgy...

2020. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

"Miért terjesztesz álhírt? Semmilyen alapjövedelem nem jár, főleg nem Kelet-Európai bevándorlóknak."

1 év munkaviszony kell BÁRMELY országból ami EU-s tagállam, és jár Ausztriában. Mindenki akit ismerek megkapta.

Te minek terjesztesz álhíreket? Mit kelet-európaizol? Rosszabb vagy mint a leghülyébb falusi stop Soros hülye.

2020. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
Érdemes vándorolni. De attól jobb nem lesz. Csak egy megoldás van. Elég sokat tanulni ahhoz, hogy ne rettegj, ha megrezzen a fűszál és megszólal Orbán.
2020. máj. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!