Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tartjátok irónikusnak,...

Nem tartjátok irónikusnak, hogy a Fidesz küzdött a burka ellen, most meg ők vezetik be, hogy mindenkinek el kell takarni az arcát? :D

Figyelt kérdés

#Lolbán
2020. máj. 1. 23:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
84%
Nem vallási okból kell takarnod az arcod.
2020. máj. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ők sem vallási okból ellenezték, de nem is az a lényeg. Én jót mulattam rajtuk :)
2020. máj. 1. 23:26
 3/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
85%
Legnagyobb örömöd legyen az életben :)
2020. máj. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Allah nyújtsa hosszúra Orbán Mihail életét!
2020. máj. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2%
Ja, amikor a burka elleni hiszti volt, akkor mindenki ragaszkodott ahhoz a narratívához, hogy ennek semmi köze a valláshoz. Az azonosíthatóság nagyon-nagyon fontos, és ha pár embert nem tudunk azonnal arc alapján azonosítani, az egyszerűen borzalmas lesz. Most az emberek felét nem tudjuk arc alapján azonosítani a maszkok miatt, aztán semmi problémát nem okoz. Pont ahogy a burka sem okozott semmi problémát, csak be akarták tiltani, mert utálják a muszlimokat, és ez is egy módja hogy cseszegessék őket.
2020. máj. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
5-os, csak most mindenki otthon van, es muszajbol megy ki az utcara.... a vallasi ok pedig nem. Amigy pedig a hijab nem tiltott, erd be azzal. A burka mar inkabb kulturalis, mintsem vallasi szokas, ha ennyire akarod, akkor koltozz olyan orszagba, ahol az a divat. Ertem en a kulturalis erzekenyseget, de ha en nem jarhatok rovidnadragban Mekkaban, akkor mas milyen alapon hordjon itt burkat, amikor ott a hijab? 🙄
2020. máj. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"csak most mindenki otthon van, es muszajbol megy ki az utcara...."

És? Ez miért releváns?


"a vallasi ok pedig nem"

Ennek a mondatnak nincs értelme.


"Amigy pedig a hijab nem tiltott, erd be azzal."

És ateista vagyok és férfi, nem akarok semmit hordani. De mi az, hogy "érd be azzal"? Én előírhatom neked, hogy nem hordhatsz nadrágot, a szoknya szabad, érd be azzal? Mert ez így működik, hogy a többség egyszerűen hasraütésszerűen ráerőltetheti az ízlését a kisebbségekre, ha olyan kedve van? És szerinted ez így tök rendben van?


"A burka mar inkabb kulturalis, mintsem vallasi szokas, ha ennyire akarod, akkor koltozz olyan orszagba, ahol az a divat."

A nadrág inkább kulturális szokás, hordjál kizárólagosan szoknyát, mert nekem olyan kedvem van...

A burka valóban kulturális szokás. És akkor ez alap arra, hogy betiltsuk komoly indoklás nélkül?


"Ertem en a kulturalis erzekenyseget, de ha en nem jarhatok rovidnadragban Mekkaban, akkor mas milyen alapon hordjon itt burkat"

Szaúd-Arábia a világ egyik legszélsőségesebb fanatikus országa. Európa meg elvileg felvilágosult, vagy mi a szösz. Rossz a mérce, ha a szaúdi kulturális érzékenységhez mérjük magunkat.

2020. máj. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyat sötét vagy ha ebben párhuzamot vontál.
2020. máj. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

"A burka valóban kulturális szokás. És akkor ez alap arra, hogy betiltsuk komoly indoklás nélkül?"


A burka a nők elnyomásának szimbóluma te idióta, a nők többsége kényszerből hordja, egy nadrág nem szimbolizál semmilyen elnyomást. Istenem ha a butaság fájna ordítanátok.

2020. máj. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%

"A burka a nők elnyomásának szimbóluma"

A te szemedben. Természetesen a te véleményed a meghatározó...


"a nők többsége kényszerből hordja"

És aki nem kényszerből hordja, hanem mert szeretné?

Természetesen a nők elnyomása ellen soha nem lépett fel egyik jobboldali se, de amint a muszlimok ellen kell fellépni, hirtelen nagyon érdekel titeket a nők felszabadítása... Ugyanazok próbálják "felszabadítani" ezzel a muszlim nőket, akik máskor 3 A4-es oldalt teleírnak azzal, hogy a gonosz feminácik elpusztítják a világot, és náluk gonoszabb csoportot még nem hordott a hátán a föld. De persze TÉGED csak a muszlim nők emancipációja érdekel, az az igazi szívügyed. Nem ám a muszlim közösségek elleni diszkrimináció. És elhiszem.

2020. máj. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!