Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az, hogy mostantól Budapestet...

Az, hogy mostantól Budapestet diszkriminatívan kezelik korlátozás ügyileg, még tovább fogja csökkenteni az egyébként is zuhanó ingatlanárakat ott?

Figyelt kérdés
2020. máj. 2. 14:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

#5 Előttem már sokan írták, hogy az ingatlan ügynökég csak közvetít vevő és eladó között, az árat nem szabja meg. Egy ismerősöm vagy 10 éve fontolgatta a házuk eladását és beregisztrálta egy ingatlanoshoz. Az ingyen volt, ellenben ha ki akarná töröltetni a nyilvántartásból, azért már súlyos pénzeket kellene fizetnie. Ezzel védi magát az ingatlanos, hogy ha rajta keresztül lenne vevő, akkor a tulaj simán kilépjen és úgy adja el a házat hogy neki, az ingatlanközvetítőnek, már ne kelljen jutalékot fizetni érte.

Viszont 1 év után meggondolták magukat és nem akarnak költözni, eladni. Ezért irreálisan magas árat szabtak meg a házukért, egy 40 milliót érő házra 65 milliós árat rakattak be. Így senki nem akarja megvenni, mégis ott van a kínálatban.

Az ismerősöm azt mondta, ha mégis lenne valaki olyan hülye hogy adna 65 milliót azért a házért, akkor eladnák neki. Az ingatlanosnak semmi köze nem volt ahhoz hogy mikor milyen árat szabtak meg a hirdetésben.

2020. máj. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
96%

"Ha leírnám, hogy kik kezében, nemhogy a hozzászólásomat törölnék, de még ki is tiltanának innen."

Lefordítom: Ötletem sincs, kit vádolhatnék meg úgy hogy ne legyen nyilvánvaló, hogy kamuztam, de muszáj azt a látszatot keltenem hogy nem csak egy béna összeesküvéselméletet terjesztek.


"És nagyon is sok közük van az ingatlanügynökségeknek az árhoz, hiszen ha ők azt mondják az eladónak, hogy ez drágábban is elkelne, az eladó hülye lenne olcsóbban adni."

Nem az ingatlanügynökségek szokták beárazni az ingatlant, szóval semmi alapja sem lenne, ha ilyet mondanának is valaha.


"Nem tudom, hol látsz te hosszú ideje hirdetett ingatlanokat, mert én nem nagyon szoktam, hacsak nincs még a szokásoshoz képest is nagyon durván túlárazva."

Pechedre sok hirdetőoldalon ellenőrizhető, mióta is él egy hirdetés.

2020. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
#13 Szerintem keverte az ingatlan ügynökséget azzal, amikor egyben ingatlan becslést is végeznek. van olyan iroda ahol az is benne van a szolgáltatásban, hogy saját ingatlanbecslővel mérik fel az ingatlan árát és segítenek a tulajdonosnak meghatározni azt amit a hirdetéseben érdemes megjelölnie. Nálunk is van az egyik ingatlanosnál, ahol a tulaj maga ingatlan becslő is egyben és mindig felajánlja a vevőknek, hogy ha akarják, akkor javasol egy árat.
2020. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%

#14

Nem hiszem hogy véletlen keveredésről lenne itt szó. Fanatikus konteóhívőnek tűnik a lelkem, akiknek muszáj olyan hamis dolgokat ráerőotetnie a valóságra, mint ez, hogy az ingatlanközvetítők szabják meg az árakat - minden esetben! Különben be kellene ismernie hogy semmi értelme az összeesküvéselméletnek, amiben viszont hinni szeretne.

2020. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
El kellene gondolkodnod azon, amit írok, ahelyett, hogy kapásból rávágod, hogy konteó, csak mert nem vág egybe azzal, amit a fejedbe sulykolnak. Ha te el akarnád adni a budapesti lakásodat a valós értékén, mondjuk 10 millióért, de az ingatlanos bebizonyítaná, hogy 30-ért is megveszik, te akkor is ragaszkodnál a 10 millához?
2020. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

1. Hogyan bizonyítanál ilyesmit?

2. Milyen alapon szólnál bele, ha ingatlanosként nem ez a dolgod?

3. Még ha vami csoda folytán sikerült is bepalizni valamelyik tulajt, úgyis meghirdeti újra alacsonyabb áron, amint nem kel el elég hamar.

2020. máj. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
90%

"El kellene gondolkodnod azon, amit írok, ahelyett, hogy kapásból rávágod, hogy konteó, csak mert nem vág egybe azzal, amit a fejedbe sulykolnak"

Amúgy a gond ott van, hogy se a józan ésszel, se a piac működésével, se az ingatlanosok feladatkörével nem vág egybe amit írsz. Gyakorlatilag egyetlen dologgal vág egybe, az összeesküvéselméleteddel.

2020. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
93%

Ha én 10ért akarnám eladni, akkor nyilván előtte utánanéznék, hogy mennyit ér, mennyiért tudnám eladni. Pl. megnézném a városban és a környéken hirdetett ingatlanok árait. Ha az ingatlanos azt mondaná, hogy nem 10ért, hanem 30ért tudom eladni, miközben én már utánanéztem, hogy mennyit ér, akkor rögtön keresnék másik ingatlanost, mert nyilvánvaló, hogy ez nem ért ahhoz, amivel fogalalkozik.

De tegyük fel, hogy azt mondom, próbáljuk meg, hirdessük meg 30ért. Szerinted hány jelentkező lenne ha a környéken hasonló lakásokat 10ért árulnak?

2020. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

1. Úgy bizonyítanám, hogy mutatnék olyan lakásokat, amik a valódi értékük többszöröséért keltek el. Nem nehéz, mivel gyakorlatilag minden mostanában eladott lakásra igaz ez.

2. Azért, mert mint már írtam, az ingatlanosoknak érdekük felverni a lakások árát.

3. De elkel elég hamar.

2020. máj. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%

"Úgy bizonyítanám, hogy mutatnék olyan lakásokat, amik a valódi értékük többszöröséért keltek el. Nem nehéz, mivel gyakorlatilag minden mostanában eladott lakásra igaz ez."

És azt hitted, hogy aki azzal állított be hozzád, hogy 10-ért akarja megirdetni, az csak úgy kiszopta ezt a kisujjából? Vagy már maga utánanézett, esetleg fel is mérette?

Ha hozzá nem értő kóklernek tetteted magad, nem sok bizniszed lesz ingatlanosként.


"Azért, mert mint már írtam, az ingatlanosoknak érdekük felverni a lakások árát."

Miért lenne az? Eddig erre is csak konteókat ismételgettél, semmilyen reális indokot nem hallottunk.


"De elkel elég hamar."

Ami csúnyán ellentmond a piac alapvető működésének, de ugye a konteósok körében a realitás nem feltétel...

2020. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!