Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az index miért hoz le ilyen...

Az index miért hoz le ilyen hungarofób, magyarellenes nyilatkozatot?

Figyelt kérdés

[link]

"A magyar az iszik, eszik és b****k"."

Miért kell ennyire kiemelni az, hogy a MAGYAR? Nem vagyok sem mélymagyar, sem turbómagyar, de eléggé ellenszenves, hogy ezt ennyire kiemelik. Ez degradáló a magyarokra nézve(bármilyen más népre is az lenne). Ezek alapszükségletek, minden embernél (sőt minden állatnál is), néptől függetlenül. Ezáltal gyakorlatilag a magyarok az állatokkal lettek egyenlő szintre emelve. Hogyan lehet egy népről általánosságban beszélni? 10 millióból van két teljesen egyforma? Ez ugyanannyira értelmetlen és ellenséges, mint a zsidókról mondani, hogy csak kereskedni és ármánykodni tudnak. Semmi értelme, ellenben sugallja a gyűlöletet. Mondja ezt a hölgy, az index meg lehozza. Bár a hölgy akkor nem túl igényes, ha ilyen állatias létformával egyáltalán szóba áll (bár a pénzt könnyen zsebre teszi, miért a "magyar" megdolgozott). Az újságíró, aki ezt leírja, bizonyára vagy nem tartja magát magyarnak, vagy ő rá ezek tényleg igazak, így nem volt ideje tanulni 21. századi kultúrát, ahol már nem trendi a megbélyegző általánosítás.



2020. máj. 4. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Erősen trollszagú a kérdés, avagy megértük azt, hogy egy prosti szóhasználata miatt fanyalog valaki.
2020. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem ez inkább klikkvadászat, de a mondandója igaz, csak nem szép szavakkal.

Az, hogy Magyar, az inkább általánosságban véve igaz, pl más országokhoz viszonyítva, nem minden emberre.

2020. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 És azt is megéltük, hogy az Index egy prosti nyilatkozatát hozza le kiemelt, dőlt betűvel szedett idézetként...

Ez nem trollkodás, pont ezért irritáló, hozzák a színvonalat.

2020. máj. 4. 15:38
 4/15 Micimacko67 ***** válasza:
50%

Kerdezo, igazad van...de tenyleg...ez a megbelyegzo altalanositas...

Bezzeg a migransokrol, lehet terjeszteni...hogy mind noket eroszakol...meg persze mind virushordozo...

Ez ugye nem altalanositas...

Persze hozhattam volna mas peldat is...de ez olyan kezenfekvo volt...

2020. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2

„Szerintem ez inkább klikkvadászat, de a mondandója igaz, csak nem szép szavakkal.

Az, hogy Magyar, az inkább általánosságban véve igaz, pl más országokhoz viszonyítva, nem minden emberre.”

Ez eléggé kusza mondat. Egyébként például a németeknél sokkal elterjedtebb a prostitúció egységnyi főre vetítve.... Magyarország az alsó középmezőnyben van, nem indokolt kiemelni…

#3

„Kerdezo, igazad van...de tenyleg...ez a megbelyegzo altalanositas...

Bezzeg a migransokrol, lehet terjeszteni...hogy mind noket eroszakol...meg persze mind virushordozo...

Ez ugye nem altalanositas...

Persze hozhattam volna mas peldat is...de ez olyan kezenfekvo volt...”


Én nem mondtam, hogy nem általánosítás például a migránsozás, ez is pont ugyanolyan irritáló és értelmetlen. Tehát a magyarozás sem kevésbé irritáló, mint a migránsozás.

2020. máj. 4. 15:46
 6/15 Micimacko67 ***** válasza:
21%

Irritalo a migransozas...

Ezek szerint irrital a Fidesz, KDNP, Origo, TV2, M1...mindenhol dől a migransozas es az altalanositas...

A kovetkezo kerdesed errol fog szolni?

2020. máj. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Nyilvánvaló, hogy a kérdező inkább csak leírta a véleményét, mint egy kérdést tett fel. A válaszokat nem fogadja el, lekontrázza, lepontozza. Azért írta ki a kérdést, hogy tudjon veszekdni.
2020. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
7-es! Mivel a kérdése gyakorlatilag trollkodás, érted "megbélyegző általánosítás" akkor ennyi erővel tiltsuk be azt a kifejezést is a szóhasználatból, hogy magyar, mert mondjuk ha valaki azt mondja, hogy a "magyar borok" vagy "magyar tájak" srtb. az mind lehet megbélyegző általánosításra használni, elvégre van jó meg rossz magyar bor meg van szép és csúnya táj stb. Erre mondom, hogy ez trollkodás.
2020. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Komolyan mondom, hisztisebb lett a "jobb oldal" mint a libsik vagy a fajvédők voltak valaha is. Ha a "magyar", a "fehér" vagy a "kresztény" szavak nem valami magasztosan pozitív szövegkörnyezetben fordulnak elő, máris megy a sivalkodás.
2020. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Ha a cikk arról szólna, hogy a magyarok csak enni, inni, baxni tudna, akkor érteném a felháborodásod. Mivel ez csak egy kvrva mondata, amit a cikkben idéztek, felesleges ekkora feneket keríteni neki. Nem volt itt semmilyen magyarozás.
2020. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!