Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz következménye az M1-en...

Lesz következménye az M1-en leadott álhírnek és pánikkeltésnek?

Figyelt kérdés

Naponta többször is bejátszották az olaszországi koronavírusban elhunytak koporsóinak képét, valamint a telített intenzív osztályokat, mint kiderült ezek kamu képek, amitől a hír még igaz lehet, csak nyomatékosításul kamuképeket használtak. (A koporsók 2013-as migránsbaleset áldozataihoz tartoztak (The Post 2016-os száma is frissítette ezt a cikket, míg az intenzív osztály képe megegyezik a hetekkel később posztolt USA egyik intenzív osztályával.


[link]



[link]



2020. máj. 8. 01:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Ebben neked mi a pánikeltés?:D
2020. máj. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
Majd ha mi magyarok visszavesszük az országunkat, akkor lesz. Jelenleg a hatalomnak érdeke a pánikkeltés, ezért csak annak lehet következménye, ha valaki igazat mond.
2020. máj. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"Tök bevett eljárás, hogy az archívumban fellelhető, témába vágó képekkel dolgoznak."


Ez igaz, de ehhez csatlakozni szokott az a szokás is, hogy a képaláírásba megjegyzik, hogy csak ilusztrációról van szó, a kép 20X6-ban készült XY helyen. Kontextustól függően egy nem valódi kép is félrevezetheti az embereket, hangulatot kelthet.

2020. máj. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
34%

Azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy a TV emberei elmennek a legfertőzöttebb helyekre videozni épp járvány közepén, hogy ezzel is kitegyék maguk a kornak és megfertőzzenek másokat is. Evidens, hogy illusztrációkkal, archivumokból dolgoznak


A kérdező kérdése, na az az álhír!

2020. máj. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon meglepődnék, ha a válaszolók mindegyike vagy a kérdező tudna olaszul :D a linkelt cikkek ugyanis olaszok. Így, hogy nyelvtudás hiányában nem tudjuk azolat értelmezni, nem tudjuk eldönteni azt sem, hogy ki hazudik. Simán lehet hogy az olasz cikkek.
2020. máj. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
41%
13, nem, nem szokás. Akkor szokás kiírni, hogy illusztráció, ha illusztráció. Pl. bűnügyi riportnál, mikor eljátsszák homályos alakok, hogy mi történt. Az illusztráció, mert nem valós felvételek, hanem ők készítették az esethez, "mintha" módon. Valós képek riporthoz való későbbi felhasználása nem az.
2020. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%

10# "Tök bevett eljárás, hogy az archívumban fellelhető, témába vágó képekkel dolgoznak."


Elvonatkoztatva a kérdéstől (nem értek olaszul): van különbség illusztráció és szándékos félrevezetés között. Aki ezeket egy kalap alá veszi, az szándékosan csúsztat. Tök mindegy, dolgozott-e a tévében vagy sem. Az érettségi pont az a téma, ahol nem áll fent a pánikkeltés veszélye (senkit nem érdekel, ha korábbi, kvázi "nem hiteles" felvételek kerülnek be, mert minden évben ugyanaz zajlik) A média viszont mindkettőt magas szinten űzi, kár ezt tagadni vagy mentegetni.

2020. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Akkor szokás kiírni, hogy illusztráció, ha illusztráció. "


Jó, akkor sz*r szót használtam, de egy magára adó fotós és/vagy újságíró ad címet, dátumot, helyszín és forrásmegjelölést stb. minden valós fotóhoz. Legalább is nem hagyja lógni a levegőben, hogy "ez talán egy a cikkhez közvetlenül kapcsolódó fotó. Vagy nem. Én sem tudom, te sem fogod tudni...de legalább jól néz ki, nem?".

2020. máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem mentegettem semmit, én csak azt mondom, hogy teljesen bevett és megszokott dolog a televízióban, hogy főleg demókhoz, de akár még anyagokhoz is olyan képeket használnak, amik nem feltétlen aktuálisak. Mindegy, hogy érettségiről, migrikről, vírusról vagy valamely politikusról van szó. És mindegy, hogy jobbos vagy balos csatorna.

Dàtumot csak akkor írnak rá, ha fontos a hír szempontjából, hogy mikor történt, egyébként maximum az tűnik néhány mp-re, hogy korábbi felvételek.


A kérdező témájánál maradva meg csak máshonnan átvett képekről van szó, ott még ez sem kell.

2020. máj. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 tgt ***** válasza:
41%
Én nem tudom, hol bevett eljárás ez, szerintem csak a propagandamédiában. Igazi sajtóban kiírják, hogy "illusztráció", vagy "korábbi felvételek".
2020. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!