Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "transzos" kérdésben a...

A "transzos" kérdésben a kormány, miért nem vezet be egy "egyéb" megnevezést, ami a személyibe kerül?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná, erről van szó:

[link]



Én azon az állásponton vagyok,hogy a jog nem írhatja felül a biológiát.Ugyanis, abszurdum lenne.


Ezért, a személyi igazolványokban, iratokban nem férfiként vagy nőként kellene hivatkozni rájuk, hanem "egyéb" megnevezéssel.

Persze, amennyiben az átoperálás, hormonkezelés megtörtént.

Ha csak felhúz egy parókát meg tűsarkút, az olyan nemű, mint aminek született.



Ugyanis, akármennyire is ügyesek manapság a plasztikai sebészek, az átoperált, hormon kezelt illető akkor sem lesz teljesen nő vagy férfi.

Hanem a kettő közé ékelődik be.Se nem férfi, se nem nő.


2020. máj. 9. 15:22
 1/9 Molyember ***** válasza:
50%

Egyáltalán miért volt olyan fontos ez az egész? Ennek se célja, se értelme, ez egyszerű rosszindulat.

Tudom, tudom, kereszténység és gyermekeink védelme. Ezzel a kettővel bármit el lehet adni a népnek, támadhatatlan érvelésnek számít, pedig mindenki tudja, hogy ezek nem érvek, csak büntetlenül lehet velük másokat bántani.

Mitől lenne jobb az "egyéb" megnevezés? Miért lenne ez nekik kevésbé megalázó? Miért lenne ez hasznos a társadalomnak? Semmi értelme az egésznek.

2020. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Á, fenét a kereszténység meg a gyermekeink védelme. Ezt értik, a környezet többi hatását nem. Nem is tudnak a többire reagálni.

Vagy el tudod képzelni, hogy valaki olyasmiről beszél, amiről semmit sem tud? Erről se többet, mint a külsődleges nemi jegyek közötti különbség.

2020. máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Mivel nincs olyan nem, hogy "egyéb". Csak férfi és nő létezik.
2020. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Már ne haragudj, de akik úgy érzik, rossz testbe születtek, nők, illetve férfiak szeretnének lenni, nem pedig "egyéb" neműek. Amúgy ez miben jobb annál, mint ha hivatalosan is megváltoztathatják a nemüket? Ez egy igen csúnya megbélyegzés lenne számukra, ami még rosszabb, mint ha megmarad az eredeti nemük hivatalosan. Szerintem bizonyos feltételek mellett igenis meg kellene engedni, hogy nemet váltsanak. Valaki egy ilyen kérdésnél arra hivatkozott, hogy a későbbiekben baja lehetne abból, ha egy orvosi beavatkozásnál nem tudják az eredeti nemét. Nem vagyok orvos, ha tényleg van ilyen, akkor érdemes lenne, hogy a bizalmasan kezelt orvosi kartonján fel legyen tüntetve a biológiai neme.

Akik szeretnék megváltoztatni a nemüket, azoknak ez nem csupán valami üres elv, hogy csakazértis, hanem mert valóban, lelkileg fontos nekik.

2020. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

#4

Igazából az egy betegség, hogy valaki nem tudja elfogadni magát. A társadalom pedig aljas és cinkos módon megerősíti a szenvedőben ezt a betegséget, ezt az ön el nem fogadást.

2020. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
#3 társadalmi nemekről van szó, nem szégyen ám művelődni egy kicsit. :')) nemértem ezért nem létezik jaaj :(
2020. máj. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Nemek leosztasa nem ko-papir-ollo, hanem fej vagy iras!


Nem kell minden idetlenseget elfogadni ... azert mert vannak laposfold hivok, attol meg mindig gomb alaku a Fold.

2020. máj. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akinek női identitása van, az nő, akinek férfi identitása van, az férfi. Tökmindegy, hogy mi van vagy volt a születése pillanatában a lába között. Tökmindegy, hogy milyen műtétjei voltak. Nem attól függ, hanem attól, ami a fejében van. Az, hogy a személyin a születési nemnek kell szerepelnie, csak a kormány szűklátókörűségét tükrözi és emberek egy csoportját szívatja meg. Mert ugye mennyivel is jobb, ha egy csinos, nőies nőre kikerekedett szemmel bámul az ügyintéző, mert a kormány „születésinem-mániája” miatt a személyijében férfi nemnek és névnek kell lennie? Vagy hány nő fog sikítva kirohanni a kórteremből, ha egy szőrös, kigyúrt transz férfit raknak melléjük ugyanezért?

Kérdező, neked ugyanazt tudom mondani, mint amit már leírtam többször is ezen az oldalon. A „jól sikerült” tranzíció annyira jól sikerült, hogy elsétálsz mellette az utcán. Esetleg még beszélgetsz is vele úgy, hogy fel se tűnik neked, hogy transznemű az illető. Ha elmondaná, nem hinnéd el. Ha megmutatná a személyijét egy ilyen transz nő, nem értenéd, miért van benne férfi név. Ha a neten látsz ilyet, akkor felkiáltasz, hogy „Persze! Ő a kivétel! Csak 1%-uk ilyen!” A többi mind túl férfias, (vagy transz férfiak esetében túl nőies), ők neked nem jók. Ha 20 ilyet mutatok, neked akkor is 1% lesz, merthogy kiválogattam őket, ez így nem ér. Mutatsz egyet, aki nem passing, hogy natessék, megmondtam én, hogy soha nem lesz belőlük igazi nő (vagy férfi). Emma Dandelionra keress rá, aztán beszélgessünk erről egy kicsit. Azt azért elárulom, hogy nem a plasztikai műtét, hanem a hormonterápia az, ami csodát tesz az emberrel.

A harmadik, „egyéb” kategóriát amúgy támogatom, de nem a bináris transznemű emberek megbélyegzésére. Ők nem „egyebek”, hanem férfiak és nők. Harmadik kategóriába rakni őket ugyanolyan kirekesztő lenne, mint amilyen a mostani törvényjavaslat. Neked milyen érzés lenne, ha téged tennének az „egyéb”-be? Viszont vannak nem-bináris emberek is, nekik pont jó lenne a harmadik kategória. De még jobb lenne, ha nem kellene az iratokon a nemnek szerepelnie. Minek? Magánügy.

2020. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisztában vagyok vele, hogy biológiailag férfi vagyok és ha nem létezne transzok elleni diszkrimináció (kevés ténylegesen transzfób ember van, de léteznek), akkor nem is próbálnám bújtatni, hogy milyen nemi kromoszómáim vannak és milyen nemi szervvel születtem. Viszont két indokom is van, hogy miért nem jó a jelenlegi állapot, hogy teljesen női megjelenéssel, arccal, hanggal férfi irataim vannak.


1. Elég kínos, amikor a jogilag érvényes nevemet használják, mert a másik fél egy férfinek kinéző valakit képzel oda, aztán nem az a helyzet. Múltkor a bankomból hívtak fel, fel is vettem a telefont, bemutatkoztam (a női nevemen persze), ahogy illik, magas, nőies hangon. Még jó, hogy az ügyintéző nem tudta le annyival, hogy téves hívás, viszont hallásra (gondolhatta volna, hiszen más keresztnév, nőies hang, ő meg egy férfi nevű személyt keres), hanem rákérdezett, hogy Kiss Bélát (kitalált név xd) keresi. Én meg a vékony hangomon bemondtam, hogy ja, az én vagyok... Vagy amikor ajánlott levelet kell átvenni a postán, jópárszor megkaptam már, hogy "kié ez a személyi hölgyem?" vagy, hogy "ne a címzett személyijét adja oda, hanem a sajátját" Aztán lehet magyarázkodni, hogy az a saját személyim... Abszolut az ügyintéző jóindulatára van bízva, hogy elfogadja-e és megérti miről van szó és normálisan kezeli a dolgot vagy kötekszik-e és megaláz-e.


2. Minden egyes alkalommal, amikor be kell mutatnom az irataimat, ki vagyok téve a másik fél jóindulatának, hogy diszkriminál-e. Nagyon felemelő érzés, amikor mondjuk állásinterjún azon kell izgulnom, hogyha esetleg odáig jutunk h iratok/végzettséget igazoló doksik, akkor mit fog reagálni a munkáltató, okés lesz-e neki, hogy egy olyan személy, akiről eddig fel sem merült számára, hogy nem nőnek született, transz nő és férfi papírjai vannak. Egy munkáltatónak vagy mondjuk egy rendőrnek igazoltatáskor semmi köze nincs hozzá, hogy transz vagyok vagy sem...


Egyébként én nem akarom tagadni a biológiát, biológiailag férfi vagyok, viszont 99,9%-ban a mindennapokban az emberek egymást nem a nemi szervük és nemi kromoszómáik alapján sorolják be a férfi-női kategóriába, hanem ahogy kinéznek. Nyílván, akikre ez tartozik (család, közelebbi barátok, pasi), azok tudják ezt rólam, de nem érzem úgy, hogy hasznos lenne egy random embernek, hogy a bugyim tartalmában vagy a nemi kromoszómáimban turkáljon. Ráadásul a melegeknél jön elé ez a kifogás, hogy "én elfogadom a melegeket, csak ne tolják az arcomba a melegségüket". Érdekes módon a transzoknál meg pont fordított a helyzet, sokan tiltanák a jogi nemváltást, aminek meg pont az a következménye, hogy minden egyes alkalommal, amikor iratok kerülnek elő, az arcukba tolom, hogy transz vagyok. Ugyanez lenne a helyzet egyébként az "egyéb" jogi kategáriával.

2020. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!