Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért különbözt...

Magyarországon miért különböztetik meg még mindig hátrányosan az LMBTQ közösség tagjait? Mikor kapnak teljesen egyenlő jogokat?

Figyelt kérdés

Az LMBTQ emberek még mindig hátrányos megkülönböztetés áldozatai. Mikor érünk el végre arra a szintre, hogy teljesen elfogadott legyen az LMBTQ közösség? Teljesen egyenlő jogokat mikor kapnak?

- házasodás bárki bárkivel (homoszexuális, transznemű, queer stb.)

- nemváltoztatás, névváltoztatás, többféle nem elismerése (agender, poligender stb.)

- nemi sztereotip szerepek megszűnése (óvóbácsik, tanítóbácsik, férfi védőnő stb. elfogadása)

- genderfüggő wc használat

- bármi LMBTQ ellenes megnyilatkozás, cselekmény súlyos büntetése



2020. máj. 11. 15:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező; az lmbzq identitás NEM adottság.


Az adottság a képesség TERMÉSZETES, az emberrel VELE SZÜLETETT alapja.

2020. máj. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
82%
#20-as,"Az LMBTQ identitás nem betegség, hivatalosan sem.". Pedig elég komoly pszihés betegség!Most én egy 45 éves férfi vagyok.Oda megyek hozzád és elmesélem neked hogy egy 40 éves nő vagyok.Akkor te mit szólnál ehhez Kedves #20-as válaszoló?
2020. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
91%

- A házasodás egy konzervatív intézmény. Nem eltérő neműeknek is lehetőség van házassággal egyenrangú kapcsolatra, pontos neve: bejegyzett élettársi kapcsolat

- Kettő nem van, akárhogy is erőszakoskodunk. Ez kivételesen tényleg fekete-fehér. Vagy férfi vagy nő vagy, ami ezen kívül esik, az genetikai hiba, akárhogy is nézzük.

- Ha több nemről beszélünk, akkor miért vannak óvóbácsik?

- Szerintem azt mindenki el tudja dönteni, milyen WC-be megy. Legalábbis az, akinek fejben minden rendben van. Ebből látszik, hogy ez rendellenesség, méghozzá mentális rendellenesség.

- Szerintem büntessünk meg mindenkit, aki gyűlölködik. "Remélem" azt is megakarjuk büntetni, aki tényeket közöl.


Magyarországon elfogadják a melegeket. Ha valakit nem fogadnak el, nem azért nem fogadják el, mert meleg, hanem mert beilleszkedésre képtelen. Nem csak melegeket nem fogadnak el, ha nem képes beilleszkedni.

2020. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
86%

"Az LMBTQ identitás nem betegség, hivatalosan sem,"


Attól hogy politikai nyomásra megváltoztatták a hivatalos megnevezését ennek ellenére jelentős többségükben gyermekkori traumával van összefüggésben a dolog.

[link]

2020. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár egyenlö jogok
2020. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 Balatoni srác^ válasza:
100%

"bármi LMBTQ ellenes megnyilatkozás, cselekmény súlyos büntetése"


No comment...

2020. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Majd ha a millió egyéb ennél fontosabb dolog megoldódott ezt is elő lehet venni
2020. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
14%

Nem értem ez miért érdkeli a "normális" embereket?


Vagyis engem pl miért érdekelne az hogy 231km-re xy ember milyen névvel fut, vagy hogy minek képzeli magát?


Az sokkal undorítóbb hogy a magyar azt hiszi magáról hogy bármi köze van ahhoz amit tőle független idegen emberek csinálnak.

Ezek mit képzelnek magukról?

Menjetek vissza a disznó ólba pálinkát vedelni parasztok.

2020. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező! Az lmbtqxyz emberek semmiben nincsenek hátrányosan megkülönböztetve. Pontosan ugyanazok a szabályok, törvények és előírások érvényesek rájuk is mint a normális emberekre.

1. a házasság előtt nem kérdezik meg hogy lmbtq vagy-e vagy sem, csakis 1 férfi és 1 nő kell hozzá, mindenkinél.

2."nemváltoztatás, névváltoztatás, többféle nem elismerése (agender, poligender stb.)" ezek többlet jogok, megkülönböztetések lennének az lmbtq tagok számára. Éppen az a kérdésed hogy miért különböztetik meg őket. Hát pont nem különböztetik meg őket, csak az jár nekik is mint mindenki másnak.

3."nemi sztereotip szerepek megszűnése (óvóbácsik, tanítóbácsik, férfi védőnő stb. elfogadása)" ebben mégis mi a hátrányos megkülönböztetése az lmbtqxyz-knek? Egy b*zi is lehet tanítóbácsi, bárki aki megfelel a követelményeknek tanulhat ápolónak, óvódapedagógusnak. Sehol nem kérdezik hogy amúgy L vagy M vagy-e, netán homoszexuális vagy kredenc.

4. " genderfüggő wc használat" Itt sincs megkülönböztetés. lenéz a lába közé és ha van f*rka akkor megy a férfi vécébe, ha nincs f*rka, akkor megy a nőibe. Nem bonyolult, az óvodások már tudják ezt. Ha nem tetszik neki hogy másokkal kell közös mosdót használni, akkor menjen olyan helyre ahol csak 1 személyes a mosdó vagy használja a mozgássérültek mosdóját - mint mindenki más.

5."bármi LMBTQ ellenes megnyilatkozás, cselekmény súlyos büntetése" Megint egy TÖBBLET jog. NINCS megkülönböztetés - nem ezt akarjátok? Hát akkor nincs megkülönböztetés. Se negatív- SE POZITÍV!

2020. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, azt hiszem, mindenki egyetért abban, hogy szuper világ lenne, ha már az ilyesmikkel is ráérnénk foglalkozni. Én azt javaslom, hogy előbb jussunk túl a pandémián, aztán a gazdasági válságon, a migráns kérdés is rendeződjön, a klímaváltozást is orvosoljuk, aztán ha már semmilyen más megoldandó feladat nem marad és a skandináv példákat látva nekünk is agyunkra megy a jólét, akkor majd visszatérhetünk a témára... :)
2020. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!