Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek kéne történnie,hogy...

Minek kéne történnie,hogy Magyarország egy jobb,élhetőbb ország legyen?

Figyelt kérdés

Nyilván jön rögtön a válasz,hogy egy erős,jó vezetés. De ha ez be is következne(lásuk be,sajnos ez még nem mostanában lesz) akkor se fog a gazdaság egyik napról a másikra fellendülni. Pedig nem is tudjuk,milyen szerencsés helyen vagyunk. Európa közepén,vannak szép városain,szép a kultúránk,vannak természeti kincseink. De amíg az ország egyik fele azt szajkózza,hogy amilyen hamar csak tudsz menj Nyugatra,mert itthon minden rossz a másik fele meg azt mondja,hogy semmi baj nincs,csak a gonosz Brüsszel meg soros csinálja a cirkuszt addig ebben az országban nem lesz csoda. Pedig szerintem nem én vagyok az egyetlen,aki nem akar kiköltözni ilyen okok miatt és szeretnék,itthon a hazámban ugyan olyan jól érvényesülni és megbecsülve lenni ,mint a nyugati polgárok. Ha engem kérdeztek szerintem először meg kéne becsülni amink van,és tenni a szebb jövőért és nem az első adandó alkalommal menekülni. Ha mindenki ezt csinálná,hol tartana a világ? Mert most akinek jó ez így,az itthon marad. A kormány azt mondja,hogy minden szuper,ebbe bele is nyugszanak elhiszik. viszont a többiek meg húznak el. így senki nem marad aki akarna is valamit.


Én a ti véleményeitekre vagyok kíváncsi. Kérlek ne vitázzunk,értelmes emberek módjára vázoljátok az ötleteiteket/gondolataitokat!



2020. máj. 12. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Az elmúlt 6 évben pontosan az ment, hogy kezdett az ország jobb, élhetőbb világgá válni. A devizaválság következményei elcsitultak 2013-ra, ma már annyira nem játszik, hogy sokakat lehet hülyíteni is olyanokkal, hogy bezzeggyurcsány... mert már nem is emlékszenek milyen rossz is volt a helyzet 2006-tól folyamatosan.

Az elmúlt években nagy arányú béremelkedés mellett alacsony infláció volt, fejlődött az infrastruktúra, egy csomó beruházás indult be és ért is sikeresen véget. Sorra mennek a változtatások az oktatásban, egészségügyben, államigazgatásban. Új cégek jönnek létre, a multik már kezdik a magasabb hozzáadott értékű munkákat is idehozni stb. stb.

Ahogy írtad, nem megy egyik percről a másikra - de most látványosan léptünk végre előre.

Sajnos megint kezdenek azok egyre többen lenni, akik a lassú, de stabil előrehaladás helyett a csodát várják és elhiszik hogy meg is lehet tenni, csak elég hozzá leváltani a zorbánt. Pontosan úgy, ahogyan 2002-ben is elhitték - aztán láthattuk a következményét, rosszabb helyzetbe került az ország, távolabb kerültünk a nyugati életszinvonaltól, mint 2002-ben voltunk.

Jó irányba megyünk, felfelé és előre haladunk - nem szabadna hogy megint visszaforduljunk csak mert elhiszik amit ugyanazok hazudnak reggel, éjjel meg este, mint akik hazudták ezt 2006 előtt is.

2020. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Magyarország egy jobb élhetőbb ország minden tekintetben, mint amilyen 10 vagy 20 éve volt.

Sőt mondok durvábbat 2002-2010 között is volt fejlődés, nem is kevés.

A probléma az, hogy nagy a lemaradás illetve ha nem megfelelő a vezetés akkor ez akár még nőhet is, de attól hogy Dániában jobban nő az életszínvonal mint mondjuk nálunk még te nem fogsz rosszabbul élni mint 4 éve.


Szerintem ahhoz, hogy egyszer elérjük a hőn áhított nyugati életszínvonalat az kéne, hogy ne legyen ilyen messiásvárás mint amit te is csinálsz. Kell egy nemzeti minimum és ahhoz minden kormány kell tartsa magát, hogy 4 évente ne legyen hátraarc amikor épp másokat szavazunk meg.

Nincs gyors és egyszerű megoldás, szorgos és kitartó munka kell évtizedeken át.

2020. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
El kellene törölni a kötelező maszk hordást, és a többi felesleges korlátozóintézkedést, máris élhetőbb ország lenne.
2020. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Az embereknek kreatívabbnak kéne lenniük, vállalkozásokat kéne kitalálniuk, alkotniuk kéne. Németország gazdaságát se a politikusok tették erőssé, hanem az a rengeteg (most már globálissá nőtt) vállalat, amit a német emberek létrehoztak.
2020. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Véleményem szerint legfőbb gond az emberek hozzáállása. Mert hallható volt több olyan hír is, hogy nyilatkozott valaki, hogy "nem tudnának annyit fizetni, hogy elmenjek dolgozni". Természetesen dolgozni sem kötelező, de akkor enni sem, szórakozni sem.

De jelenleg a válságból való kikerülés a fő cél.

2020. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem olvastam el a kommenteket. Szerintem egy olyan vezetés kéne ami tudja, hogy mit akar a nép és azt csinálja. Ha a nép nem akar stadiont akkor nem is lesz stadion. Ha a nép nem akar Soros plakátot nem lesz az. Sajnos sok olyan dologra ment el pénz (Mészáros,Propaganda,stadion) amitől hány egy értelmes ember. Ezeket a pénzeket kéne felszabadítani amit csak lehet és a jövőben sem ilyenekre költeni. Sajnos rengeteg pénz ment el úgy ami már elment sajnos. De van még Mészárosnak 400 milliárdja ami jól jönne a népnek. Ha a fölösleges pénz hasznosan lenne elköltve már jó lenne az irány. Ezen belül szakértők véleménye kellene abban, hogy pontosan mire mennyi pénz kéne. Polt Pétert el kellene távolítani, Áder Jánost szintén és minden Fideszest. Sajnos ez nem túl kivitelezhető de ez kéne kb. A rendszerváltást már elbuktuk, már csak az eddigi hibákat hozhatnánk helyre sok idő alatt, erős országot el kell felejteni.
2020. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

#6

Honnan veszed, hogy a nép nem akar Soros plakátot? Vagy te úgy gondolod, hogy te vagy a nép? Én akarok Soros plakátot.

2020. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
"Minek kéne történnie" Csodának.
2020. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!