Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a nyugdíjas...

Miért van az, hogy a nyugdíjasok idősávja (09:00-12:00) szent és sérthetetlen, de a nyugdíjasok ezen kívül is simán vásárolgathatnak/vásárolgatnak?

Figyelt kérdés
2020. máj. 13. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

71/2020. (III. 27.) Korm. rendelet

6. § (1) Saját és családja érdekében a 65. életévét betöltött személy az élelmiszerüzletet, drogériát, piacot vagy gyógyszertárat 9.00 óra és 12.00 óra közötti időben látogathatja.

(2) Az élelmiszerüzletben, drogériában, piacon vagy gyógyszertárban 9.00 óra és 12.00 óra közötti időben az ott foglalkoztatottak kivételével kizárólag az (1) bekezdés szerinti személy tartózkodhat.


Vagyis 65 év feletti vásárolhat más időpontban is (vagy fiatalabb ebben az idősávban), csak nem mehet be az üzletbe.

2020. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bent vannak a Tescoban, Lidlben, Pennyben tömegesen
2020. máj. 13. 11:38
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Hogy vásárol, ha nem mehet be az üzletbe?
2020. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bemegy, mert leszarja a jogszabályt, és nem küldik ki? Én egyszer próbáltam tejet venni reggel a kávémhoz, és kiküldtek, mint macskát szarni
2020. máj. 13. 11:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pld hiába próbálkoznak, mert nem engedik be őket.Üzlet kérdése, hogy ki tartatja be és ki nem ezeket a szabályokat.Hozzáteszem nem hipermarketről beszélek csak sima mezei boltról.Amúgy ha valahol ellenőrzik és netán 20-30 nyugdíjast is találnak annak büntetést kap az üzlet.
2020. máj. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Mifelénk betartják, mert kiküldik az embereket, ha nem jókor mennek. Nem volt még gondom sose a bevásárlás során. Akkor megyek, amikor mehetek. És akik ott voltak akkor, ők is :)
2020. máj. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy vásárol, ha nem mehet be az üzletbe?"

Közelünkben van egy bolt, ahol egyszerűen megoldották egy külön kis utcai ablakkal. Nyilván nem nagybevásárlást kell ott leszervezni, de egy-két dolgot kiadnak.

2020. máj. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek a rendelkezések éppen az idősebbek érdekében történtek. A halottak 90 %-a 65 év feletti. Tehát ha egy idősebb "időn kívül" bemegy egy boltba, saját magát veszélyezteti. Ellenben a fiatalok elsősorban az időseket.

A rendelkezés a 65 év felettiekre vonatkozik.

Gondolom nem kértél személyit 60-64 évesektől, akik 12 után mentek be a boltba.

2020. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Én csak azt látom, hogy itt valakinek rettenetesen nagy az egoja, a tökéletes liberális, aki minden szabadságot magának követel, aki szeretne bárhová akkor menni, mikor eszébe jut, és akit nem érdekelnek (sőt kifejezetten zavarnak) a törvények.

De sok ilyen ismert emberről tudok. Lehet hogy túl sokról?

2020. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem tartják be, és engem is bosszant, mert én itthon várok tűkön ülve, hogy elmúljon dél, és mehessek végre vásárolni, de az üzletben rend szerint több a nyugdíjas, mint aki nem az. Tegnap előtt voltam utoljára boltban, akkor én voltam vásárló az üzletben + 3 nyugdíjas, az egyikük pedig szép komótosan mindent végigtaperolt, kivette, megnézte visszatette, ment a kövi polcra.

Unatkoznak, értem én, én is egyedül élek, 2 hónapja nem érintettem meg másik embert, és csak telefonon beszélek a szeretteimel. Én is szívesebben mennék 10 körül boltba, hogy délután már ne kelljen ezzel foglalkoznom, de elfogadom, hogy ez most nem az a helyzet, jó lenne, ha ez kölcsönös lenne, mert első sorban ez az Ő védelmükben van. Én kissebb sanszal döglendek bele.

2020. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!