Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, szerintetek...

Fideszesek, szerintetek Magyarország nem hajaz egyre jobban egy hibrid rezsimre?

Figyelt kérdés

A fidesz megszavazta magának a rendeleti kormányzást, arra hivatkozva, hogy ez a koronavírus elleni küzdelemhez szükséges. Mégis az első intézkedéseik a saját politikai céljaik megvalósítása volt, nem pedig a válság kezelése. Orbánék rendszeresen visszaélnek a hatalmukkal.


[link]


[link]


Szerintem Magyarország egyre távolabb kerül a demokráciától. Mielőtt még valaki elkezdi szajkózni, szerintem nem tartunk ott mint Észak-Korea vagy Kína. Nem is valószínű, hogy ilyen ki fog alakulni nálunk, az Európai Unión belül. Ugyanakkor egyre jobban hasonlít kis hazánk Oroszországra, illetve Törökországra.



2020. máj. 13. 13:03
A kérdező szavazást indított:
Demokrácia
Diktatúra
Hibrid rezsim
35 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
Ott vannak a választások le lehet váltani ahogy Budapesten is sikerült. Unalmas már ez a folyamatos hiszti, tudom nehéz elfogadni hogy kutya nem kiváncsi rátok, de probáljátok meg. A nyavajgás helyett meg nézzetek magatokba hol csesztétek el, meg hogy mit keres még fletó az ellenzéki oldalon aki ezt a fidesz uralmat okozta.
2020. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Ez mér nem hibrid. Éppen embereket tartóztatnak le a véleményükért. Legalábbis ezt beszélik, kedves rendőrelvtársak. Kicsit sem ég a pofátok? És én ezekért (rendőrök) még tüntettem is. :(
2020. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%

Még hányszor kell elmagyaráznunk?

Nincs rendeleti kormányzás. Orbán csak és kizárólag a járvánnyal kapcsolatban hozhat rendeleteket. Emiatt még csorbult is a kormány hatalma a parlament javára. Továbbra is csak és kizárólag a parlament nyújthat be és fogadhat el törvényeket. Orbánnak nincs joga törvényeket bevezetni.

Még az Európai Bizottság sem talált kivetni valót a felhatalmazási törvényben. Macron békeidőben is rendelkezik azokkal a jogosítványokkal, mint most Orbán.

2020. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
20%

#2

Diktatúja, óóbán rezsim, ójbán jendőjei!

2020. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%
A baloldal azért visít már 2010 óta, hogy Magyarországon hibrid rezsim/diktatúra van. Először Orbán diktatúrájáról akkor olvastam először valamelyik ellenzéki portálon (akik magukat független, objektívnek hazudják), amint 2010-ben beiktatták az új kormányt.
2020. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Értem, szóval nálatok belefér hogy valakit a véleménye miatt elvigyenek a rendőrök?
2020. máj. 13. 13:51
 7/20 anonim ***** válasza:
24%

"Éppen embereket tartóztatnak le a véleményükért. "


Ezt a ballibek is csinálták, valamint ellenzéki politikusokat verettek véresre mert tüntettek ellenük, Révész Máriusz neve megvan? Vagy gondolom még 18 éves vagy és fogalmad sincs mi volt itt előtte.

2020. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
nem unalmas még?.....
2020. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
Senkit nem visznek el a véleményéért.
2020. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#8 Évek óta csak azt ismételgeti a fidesz tábor, hogy: Soros, Brüsszel, migránsok, Gyurcsány, libsik

Állandó jelleggel, mindenhova kiplakátolva. Az embernek esélye sem volt elkerülni ezeket!

Ezt a kérdést had tegyem már fel, ha akarom

2020. máj. 13. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!