Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez lenne a demokrácia és a...

Ez lenne a demokrácia és a véleménynyilvánítás szabadsága?

Figyelt kérdés

Naponta elvisznek embereket facebook posztokért(!), ráadásul a jól ismert módszerrel: hajnalban kiszáll a rendőrség, és minden további nélkül előállítják a véleményüket kifejező polgárokat rémhírterjesztésért. Hadd ne emlékeztessek, hogy melyik időkre emlékeztet ez a gyakorlat.


Mostantól akkor ez lesz, ilyesmire lehet számítani? Ha ilyen irányba mennek a dolgok, annak hosszú távon mi lesz vajon a vége? Tényleg erre vevő az emberek nagy része?


[link]


[link]


[link]



2020. máj. 13. 20:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%

Jobbosék számára a szólásszabadság:

Én azt csinálok és mondok amit akarok. Aki nem ért velem egyet, nem olyan színű mint én, lényegében nem olyan mint én, az ellenség!

2020. máj. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2%

Gyilkosságot, vagy nemi erőszakot is naponta követnek el. Én valamilyen különös oknál fogva mégsem érzem magam veszélyben. Vajon hogy csinálom? Amúgy pedig:

[link]

2020. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Kieg.: Mármint hogy kiszálljon értem a rendőrség és bevigyen... :)
2020. máj. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
4%

Nagyon helyes a fellépés a rémhirterjesztőkkel szemben!


A rémhirterjesztés bűncselekmény minden normális országban így van ez az EU-ban is. Aki ilyet tesz büntetést érdemel.

2020. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
11%
Nevetséges a TASZ mosdatása. A 64 éves férfi nem azt mondta, hogy veszélyes a koronavírus tetőzésekor feloldani a járványt, hanem hogy a kormány szándékosan jár el így, hogy SZÁNDÉKOSAN veszélybe sodorja az állampolgárokat. Mi ez, ha nem rémhír? Ráadásul a legundorítóbb fajtából.
2020. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Ez kell a magyarnak ,ezt is érdemeljük . 🤷‍♂️
2020. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#2 Persze, csak ugye ezek az esetek kb. annyira felelnek meg rémhírterjesztésnek, mintha te az utcán ránéznél az első nőre, aki szembejön, és másnap elvinnének a rendőrök.


Érdekes módon persze a kormányt kritizálta mindegyik "rémhírterjesztő", ez is mennyire meglepő dolog!

2020. máj. 13. 21:09
 8/20 anonim ***** válasza:
9%

A gyulai polgármester bejegyzését amúgy tényleg túlreagálta a rendőrség, de nem csoda egy ilyen helyzetben, ahol minden egyes rém hírterjesztővel példát akarnak statuálni. Ennek sincs semmi köze semmilyen politikai kérdéshez, ahogy a 64 éves férfi esete sem. Ez jogi kérdés, nem politikai.

Nem értem, hogy a hozzád hasonlók miért akarják belekeverni ebbe is Orbánékat.

2020. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Sem a demokráciának, sem a szabad véleménynyilvánításnak semmilyen megfogalmazásban nem feltétele, hogy nem lehet következménye annak, amit mondasz. Szavakkal is lehet bűncselekményt elkövetni, magától értetődik, ha ilyet teszel, hogy előállít a rendőrség.
2020. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
6%

"Én azt csinálok és mondok amit akarok. Aki nem ért velem egyet, nem olyan színű mint én, lényegében nem olyan mint én, az ellenség!"


ezt most úgy mondod, mintha kilőtték volna a szemét ártatlan embereknek

2020. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!