Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetnek előrehozott választás...

Lehetnek előrehozott választások ? A politológus szerint ezzel számolni kell. Te mit gondolsz?

Figyelt kérdés

A politológus szerint a kormány nagyon meggyengült. Egyre jobban támadják az EU-ból a felhatalmazási törvény miatt, amivel még vissza sem élt. Mindeközben Olyan helyzettel kell majd szembenéznie a kormánynak, amilyennel egyszer sem találkozott: hatalmas munkanélküliség, gazdasági visszaesés, adósság. Te mit gondolsz?


[link]



2020. máj. 15. 01:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Először leírtam, hogyan alakulhat kisebbségi kormány, mert nyilvánvalóan nem voltál tisztában vele"

Tökéletesen tisztában voltam vele, csak 52% nem kisebbségi. Teljesen más helyzetben van egy kormány, ha kisebbségiként indul, mintha később vállna azzá.

Viszont még mindig abba a hazugságba kapaszkodsz, hogy az mszp végig kisebbségi kormány lett volna.


És akkor arról ne is bsezéljünk, hogy utána is csak névlegesen volt kisebbségi kormányzás. Bajnai megválasztásakor az mszp-szdsz szintén egy felé szavazott.

Amúgy nagyon cuki, ahogy továbbra is terelsz és ezt csinálod: [link]

2020. máj. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Tökéletesen tisztában voltam vele, csak 52% nem kisebbségi. Teljesen más helyzetben van egy kormány, ha kisebbségiként indul, mintha később vállna azzá.


Viszont még mindig abba a hazugságba kapaszkodsz, hogy az mszp végig kisebbségi kormány lett volna."


Megint hazudsz!

Egy adott időszakról beszéltünk, amikor kisebbségi kormányzás volt.

Erre vászoltad a következőt:

"A törvényben az van, hogy többség KELL a kormányzáshoz. Szóval nincs olyan, hogy kisebbségi kormányzás. Az mszp-szdsz együtt a képviselő helyek 52%-át vitték."


Nincs ilyen törvényi szabályozás, van olyan, hogy kisebbségi kormányzás és volt is az adott időszakban. Azt senki sem kérdőjelezte meg, hogy a kormányalakításnál megvolt a minimális többségük. Csak te emlegeted ezt minden alkalommal.


Tehát továbbra is terelsz és ezt csinálod: [link]


Örülök, hogy sikerült megértened, amiket írtam és most már szerinted is indulhat kisebbségből egy kormányzás és kisebbségbe is kerülhet.

De eddig ennek az ellenkezőjét állítottad

2020. máj. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

""Egy adott időszakról beszéltünk, amikor kisebbségi kormányzás volt.

Először is, a 2006-os választásról beszéltünk, ahol nem volt kisebbségi kormányzás.

Másrészt, az állításom még mindig igaz. Mutass egyetlen egy kormányt, ahol kisebbségi kormányzás jött létre EGYBŐL a választás után.

Nyilván, papíron igazad van, a papír sok mindent elbír, de a valóság nem azt mutatja, hogy ez egy működő bevett szokás.


"Örülök, hogy sikerült megértened, amiket írtam és most már szerinted is indulhat kisebbségből egy kormányzás és kisebbségbe is kerülhet."

Nem, az állításom még mindig az, hogy nem alakulhat, mivel nem így politizálnak. Papíron alakulhat, de papíron demokráciában, miközben a valóságban nem.

De örülök, hoyg még mindig terelsz. :)

2020. máj. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Megint terelsz és hazudsz!


"Először is, a 2006-os választásról beszéltünk, ahol nem volt kisebbségi kormányzás."

Ezzel kezdődött:

"Sajnos ez irreleváns. Orbánék is választást akartak a 2008-as válság előtt."


Nem a 2006-os választásról beszáéltünk! Ne hazudj!


"Nyilván, papíron igazad van, a papír sok mindent elbír..."

Korábban ezt írtad:

"A törvényben az van, hogy többség KELL a kormányzáshoz. Szóval nincs olyan, hogy kisebbségi kormányzás.


Tehát az állítottad, hogy van egy törvény, ami miatt nem lehetséges kisebbségi kormányzás. A tévedéseket nem hazugsággal kell kimagyarázni! Egyszerűbb, levésbé égő beismerni.


"... de a valóság nem azt mutatja, hogy ez egy működő bevett szokás."

Ezt magyaráztam. Ezért volt problémás az MSZP kisebbségi kormánya.


"Nem, az állításom még mindig az, hogy nem alakulhat, mivel nem így politizálnak. Papíron alakulhat, de papíron demokráciában, miközben a valóságban nem."

Kb. egy éve alakult Svédországban kisebbségi kormány.


Ismered a viccet a medvéről és a vadászról?

2020. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!