Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem magától értetődő, hogy ha...

Nem magától értetődő, hogy ha kiírok egy eldöntendő kérdést többsoros magyarázattal, akkor indokot is várok az igen/nem mellé?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


Már fél napja, hogy kiírtam és 4-ből két válaszolónak csak egy "nem" erejéig futotta, egy harmadik válaszoló pedig odaírta (nem tudom miért), hogy a kommunizmus nem működőképes. Most komolyan, idáig kell süllyedni?


2020. máj. 19. 13:15
1 2
 1/13 LazyJones ***** válasza:
100%
Nem.
2020. máj. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem.🤔
2020. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

tetszenek az előző válaszok, szívem szerint én is így válaszoltam volna.

Megnéztem a másik kérdésedet és ugyanazt a hibát követtel akkor is amit most is: nem kértél magyarázatot csak feltetted a kérdést.

Ha nem csak egyszavas választ szeretnél, mert egy eldöntendő kérdés pontosan erre való - akkor írd oda, hogy a választ indokolják is meg!

ha megkérdezed valamiről hogy akarom-e vagy nem, akkor erre csak igen vagy nem lehet a válasz, esetleg hogy nem tudom. Semmiképpen nem az hogy belekezdek egy magyarázatba is.

Ha megkérdezik tőled hogy veszel-e almát, mert szép, piros, itt az ideje hogy vitaminokkal erősítsd a szervezetedet, az alma egészséges, most akciós blablabla akkor te is egyszerűen igent vagy nemet mondasz és nem kezdesz bele, hogy nem kérek, mert nem szeretem a piros almát és...

2020. máj. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Mert nem.

2020. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Ha megkérdezik tőled hogy veszel-e almát, mert szép, piros, itt az ideje hogy vitaminokkal erősítsd a szervezetedet, az alma egészséges, most akciós blablabla akkor te is egyszerűen igent vagy nemet mondasz és nem kezdesz bele, hogy nem kérek, mert nem szeretem a piros almát és..."


Én aztán biztos, hogy nem csak igent vagy nemet mondok. Ebben az esetben elmondanám, hogy miért nem veszek almát.

De ez lehet csak azért van, mert nekem van véleményem, nektek meg nincs.

2020. máj. 19. 17:04
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak nem mindenki olyan tuskó, hogy kéretlenül ráerőltetné mindenkire a véleményét...
2020. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"De ez lehet csak azért van, mert nekem van véleményem, nektek meg nincs."

Nem, nem ezért van. Azért van mert te nem érted a kérdést, mások meg igen. Az akarod-e ... kérdés egy eldöntendő kérdés, egyszerűen döntesz és elmondod a döntésedet. Attól hogy ezt te nem érted, a többiek még igen.

2020. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Azért van mert te nem érted a kérdést, mások meg igen. Az akarod-e ... kérdés egy eldöntendő kérdés, egyszerűen döntesz és elmondod a döntésedet."


Akkor ülj vissza nyelvtanórára. Ha megkérdezik tőled, hogy szeretnél-e almát, akkor lehet úgy is válaszolni, hogy "Nem, mert nem vagyok éhes". Nem lesz a válasz attól hibás, hogy nem csak egy szót válaszolsz. Ha nem eldöntendő a kérdés, ha mondjuk "Mennyi"-vel kezdődik, akkor is adhatsz válasznak egy darab számot vagy adhatsz indokot is. Ha matekórán egy darab számot adsz az ilyen kérdésekre, esélyes, hogy megbuktatnak.

2020. máj. 19. 18:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálod úgy csavarni a mondandódat, hogy neked lehessen igazad. Nem lesz.

feltettél egy kérdést - rosszul, majd megkérdezted úgy kell-e értelmezni ahogy te tetted - és megint rosszul írtad ki.

Magyaráztam, megmutattam hogy mit rontottál el benne, de nem fogadod el - holott alapból azért beszélünk, mert az élet engem igazolt, mindenki úgy értelmezte a kérdést ahogy én is, és nem ahogy te.

Semmi gond, nem kell elfogadnod. csak akkor értelmetlen volt megkérdezned, ha nem fogadod el a választ.

Nem értetted mi a hiba - megmondtuk. Nem kell elhinned, elfogadnod. majd legközelebb ugyanúgy nem fogsz rendes választ kapni, ennyi. Nem a mi problémánk.

2020. máj. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!