Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisoknak miért nem...

A liberálisoknak miért nem számít, hogy magyar termékeket vásároljanak?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nincs semmi bajom a liberális értékrenddel, illetve annak egy részével. De például amikor behozták azt a törvényt, hogy fel kell tüntetni a húsokon, hogy melyik magyar, több fórumon is olvastam, hogy milyen hülyeségnek tartják, sőt volt aki azt írta, hogy csak azért se vesz olyat, majd a többiek jót röhögtek rajta illetve agyon lájkolták és helyeselték. Miért? Mintha ezzel a kormánnyal szúrnának ki, pedig pont, hogy saját magukkal. Mindenki jóléti államot szeretne, de nem fogják fel, hogy ennek az az egyik alapfeltétele, hogy az országban maradjon a pénz minél nagyobb része, minél többet tudjunk mi megtermelni. Végsősoron pedig közvetve saját magunknak csinálunk ezzel jót, magunknak forgatjuk vissza a pénzt, a saját gazdaságunkat növeljük. Képtelenek az emberek kicsit átfogóbban gondolkodni, vagy mi a gond?

2020. máj. 20. 21:47
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
#9: Igen ebben is lehet igazság.
2020. máj. 20. 22:09
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez szerintem azért nagyon dobott az ellenszenven. Így is sokaknak csökken a fizetésük, elvesztik a munkájukat. December óta 10% fölött van a hús árának inflációja, de még így is a drágábbat vegyük, mert az hazai. Ha már valaki közgazdaságot emlegetett akkor azon is el kellene gondolkodni, hogyan lehet olcsóbb a vámmal és nagy távú szállítással együtt is olcsóbb.

Ugyanez igaz most az eperre is, itt Egerbe 1500 Ft/Kg árulja egy környékbeli termelő és nem úgy tűnik, hogy rosszul él belőle, hiszen évek óta visszatérő(talán már van évtized is), akkor miért venném meg 2000-3000 forintért?

2020. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
7%
Mert a liberalisok cionistak es ebben minden benne van.
2020. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%

Sokszor drágább a magyar termék,és nem feltétlenül jobb a minősége . Igen,az állampolgárok jelentős rétege gyalázatos szempontok szerint vásárol ,pl. ár-érték arány .

Az meg,hogy a fórumokon ugyanaz az 50-100-200 ember írogat,nem zavar gondolom,te messzemenő következtetéseket vonsz le és reprezentatív mintának tekinted ..

2020. máj. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

#14: Ha visszaolvasod láthatod, hogy többször is leírtam, hogy nem gondolom, hogy mindenki ilyen, illetve nem volt célom az általánosítás. Nem vontam le semmilyen végkövetkeztetést, csak feltűnt, hogy vannak ilyenek, de nyilván ez nem vonatkozik mindenkire. Akinek nem inge, ne vegye magára.


Sokszor drágább igen, bár ha 5 forinttal több akkor azért még nem választanám a külföldit. Ha jóval drágább, a minősége nem jobb és valakinek nincs is pénze erre akkor természetes elfogadható. Minőségben én azt tapasztaltam, hogy sok esetben jobb a magyar termék, nyilván itt is lehet mérlegelni. Azzal sincs baj szerintem, ha valaki azért vesz bizonyos külföldi termékeket, mert azt épp jobban szereti. A kérdés inkább arról szól, hogy miért nem tartják ezt sokan egyáltalán fontosnak és ha mondjuk adott két hasonló termék, hasonló áron akkor miért nem lehet erre odafigyelni. Illetve hogy egyesek miért szabotálják szánt szándékkal és csak azért is a másikat veszik. Persze lehet mondani, hogy ez csak néhány unatkozó fórumozó véleménye, országos felmérést nem fogok végezni, de azért még el lehet mondani szerintem, ha valakinek ilyen észrevétele volt.

2020. máj. 21. 00:18
 16/31 anonim ***** válasza:

"A kérdés inkább arról szól, hogy miért nem tartják ezt sokan egyáltalán fontosnak és ha mondjuk adott két hasonló termék, hasonló áron akkor miért nem lehet erre odafigyelni"


Személyes vélemény, mert eddig sem fordítottam meg és olvasgattam, hogy most honnan származik, mi van benne. Egyetlen dolog ahol igazán számít nekem, azon élelmiszerek, amik húst tartalmaznak, ott elszoktam olvasni, hogy mennyi az annyi.


"az országban maradjon a pénz minél nagyobb része, minél többet tudjunk mi megtermelni."


Egyáltalán mi számít magyarnak? Attól, hogy Magyarországon készül a Coca Cola még nem mondhatjuk rá, hogy itthon tartja a nyereséget nagyobb részét. Ezzel szembe lehet, hogy a cseh sört a Waberer's kamionjai szállítják, amelyik ugye magyar cég és itthon tartják a pénzt.


Boltban nem fogsz neki állni tulajdonosi struktúrát nézegetni, hogy melyik cég mögött áll magyar tulajdonos és melyik mögött nem. Ilyen szempontból szerintem nem lehet nézni.

2020. máj. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
24%

"Illetve hogy egyesek miért szabotálják szánt szándékkal és csak azért is a másikat veszik"


Azért, mert ő kis lelkiviláguknak ez nyújt megnyugvást és náluk ez a helyes cselekedet. Más komolyabb érvet nem nagyon tudok elképzelni. Ez olyan, mint a napokban volt hír, hogy egy vegán csoport különtette a kakast és tyúkokat, mert állításuk szerint a kakas megerőszakolják a tyúkokat. Én nem értem és ez az amit nem is akarok megérteni, mert szeretem megenni a tojást is, kakast is, tyúkot is. Ez van élni kell tovább.

2020. máj. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Mit nevezünk magyar terméknek? Külföldről behozott alapanyagból összerakott ótót?
2020. máj. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
8%
De számít nekik az, hogy NE magyar terméket vásároljanak. Mert agymosottak, magyargyűlölők, és úgy gondolják, hogy ami magyar, az csak szar lehet.
2020. máj. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Én figyeltem rá, hogy lehetőleg magyar terméket vegyek. Egészen a pár évvel ezelőtti dinnyemizériáig, amikor a dinnyeszövetség kormánynál jól fekvő vezetője elintézte, hogy hatósági árat szabjanak ki és ne lehessen 99 Ft-nál olcsóbban adni a dinnyét. Nem hatékonyabban próbált termelni, nem máshol keresett vevőt, nem alakított szövetkezetet a Tesco ellen, hanem nyers politikai erőszakkal lenyomta a torkunkon a magasabb árat. Azóta úgy vagyok vele, hogy ha nekik a pénztárcájuk a legfontosabb (amit teljesen azért nem lehet elítélni), akkor nekem is. A magyar termelő előnyben van, nem kell messzire szállítania, Nyugat-Európához képest olcsó a munkaerő, jók a klimatikus adottságok, megengedheti hogy ne legyen drágább.
2020. máj. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!