Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisoknak miért nem...

A liberálisoknak miért nem számít, hogy magyar termékeket vásároljanak?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nincs semmi bajom a liberális értékrenddel, illetve annak egy részével. De például amikor behozták azt a törvényt, hogy fel kell tüntetni a húsokon, hogy melyik magyar, több fórumon is olvastam, hogy milyen hülyeségnek tartják, sőt volt aki azt írta, hogy csak azért se vesz olyat, majd a többiek jót röhögtek rajta illetve agyon lájkolták és helyeselték. Miért? Mintha ezzel a kormánnyal szúrnának ki, pedig pont, hogy saját magukkal. Mindenki jóléti államot szeretne, de nem fogják fel, hogy ennek az az egyik alapfeltétele, hogy az országban maradjon a pénz minél nagyobb része, minél többet tudjunk mi megtermelni. Végsősoron pedig közvetve saját magunknak csinálunk ezzel jót, magunknak forgatjuk vissza a pénzt, a saját gazdaságunkat növeljük. Képtelenek az emberek kicsit átfogóbban gondolkodni, vagy mi a gond?

2020. máj. 20. 21:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
71%

Drága Kérdező! Mégis honnan veszed, hogy aki egy fórumon nekiáll olyan hülyeségeket írkálni, hogy ő biz' azért se vásárol magyar terméket, az liberális? Úgy kezdte, hogy "Béla vagyok, liberális, és sosem fogok magyar cseresznyét venni, ha beledöglök se"?

Sajnos nem olyanok a magyar bérek, hogy az emberek nagy része megengedhesse magának azt a magyar terméket, ami talán jobb minőségű, de drágább. Az utóbbi időben meg végképp annyira felment az élelmiszerek ára, hogy kétszer meggondolom, mit teszek a kosaramba. Azt is érdemes megemlíteni, hogy én például nem érzem úgy, hogy köznapi emberként bármi hasznom lenne abból, ha magyar terméket vásárolok. Ami haszon van rajta, az többnyire még csak nem is pl. a termelőknél landol, hanem ilyen-olyan érdekcsoportoknál. Persze érdeklődve olvasom, ha valaki levezeti, miért lesz nekem vagy bármely random magyar kisembernek jó, ha erőltetjük ezt a dolgot.

2020. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez megint csak általánosítás. Én liberális vagyok, mégis törekszem rá, hogy magyar termékeket vásároljak, bár a 4-es válaszoló rokonaihoz hasonlóan kerülök egyes termékeket vagy vállalkozásokat, ha tudom róluk, hogy fidesze-közeliek. CBA-ban és hasonló helyeken például sosem vásárolok, a helyi kis termelőket keresem, nyilván itt sem tudhatom mindig, ki fideszes és ki nem, de akkor is a kisembert támogattam a megélhetésben, nem azt, aki úgyis megtartja magának a hasznot, a dolgozóját meg sz*rba sem nézi.
2020. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

"Drága Kérdező! Mégis honnan veszed, hogy aki egy fórumon nekiáll olyan hülyeségeket írkálni, hogy ő biz' azért se vásárol magyar terméket, az liberális? Úgy kezdte, hogy "Béla vagyok, liberális, és sosem fogok magyar cseresznyét venni, ha beledöglök se"?"

Nem így kezdte, de a szövegkörnyezetből egyértelműen kiderült. De lényegtelen, nem ezen van a hangsúly, bárki más esetében fennáll a kérdés aki hasonló véleményen van.


"Ez megint csak általánosítás."

Nem célom az általánosítás, tudom, hogy nem mindenki ilyen. Például te sem ezek szerint :) A kérdést vedd úgy, hogy egyes liberálisoknak miért nem fontos, vagy még inkább úgy, hogy egyes embereknek miért nem számít. Nem a liberálisokon volt a hangsúly, sajnálom, ha a kérdésből ez jött le.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

2020. máj. 21. 10:14
 24/31 anonim ***** válasza:

#20


Ezzel teljesen egyetértek. Az mindenki számára nyertes helyzet volt, nem lehet mondani, hogy bárki rosszul járt volna, csak ők azt hitték így majd még többet tudnak kisajtolni a nagyobb bevásárlóközpontokból, csak végül nem jött be a számítás.

2020. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem "ballib" vagyok, csak nem fideszes.

Vennék én magyar terméket, de amíg a magyar tej 360 Ft, a Lidl sajátmárkás meg 170 Ft, addig nem kérdés, hogy az utóbbit fogom venni. Sajnos nem keresek jol, es a koronavirus alatt még rosszabbul megy a szekér, szóval ez nem elvi, hanem anyagi kérdés leginkább.

A "csakazértse veszek magyart" elvét valószínűleg a tultolt nagymagyarkodas váltotta ki, de nem értek egyet vele.

2020. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Én mérsékelten jobboldali liberális vagyok.


De amikor a magyar tej ára másfélszerese a többi tej árához képest, akkor engem nem a tej származási helye érdekel.


Főleg, hogy a vásárlásommal ugyanúgy támogatom a munkahelyteremtést is.

2020. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

25-ös!

A LIDL sajátmárkás tej is magyar: egyszerű oka van: friss tejet nem érdemes messziről szállítani.

Vácott, illetve Miskolcon gyártják, rá van írva.

2020. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"több fórumon is olvastam, hogy milyen hülyeségnek tartják, sőt volt aki azt írta, hogy csak azért se vesz olyat, majd a többiek jót röhögtek rajta illetve agyon lájkolták és helyeselték."

Én - bevallom - kételkedem, hogy ilyet bárki is írt volna, de ha írt is valaki, akkor is valami hülye és semmi köze a liberalizmushoz, de még a zs*dókhoz sem, akikre azt szokták mondani, hogy ők a "liberálisok".


Egyébként tökre nem egyszerű, hogy mi számít magyarnak, valaki írta Wáberer kamiont, miközben Wáberer már eladta a cégét a Mid Europa Partners magántőke-befektetési alapnak - no, akkor ez most magyar vagy sem?

2020. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
A fidesz a neoliberális nekik mondjad
2020. jún. 12. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

"Én - bevallom - kételkedem, hogy ilyet bárki is írt volna".

Nem lenne semmi okom ilyet kitalálni.


"A fidesz a neoliberális nekik mondjad"

Nem pártoknak mondom, hanem embereknek. Ha a fidesz tagjai vagy szimpatizánsai közül is vannak akik így gondolják, akkor a kérdés nekik is szól.

2020. jún. 12. 09:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!