Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisoknak miért nem...

A liberálisoknak miért nem számít, hogy magyar termékeket vásároljanak?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nincs semmi bajom a liberális értékrenddel, illetve annak egy részével. De például amikor behozták azt a törvényt, hogy fel kell tüntetni a húsokon, hogy melyik magyar, több fórumon is olvastam, hogy milyen hülyeségnek tartják, sőt volt aki azt írta, hogy csak azért se vesz olyat, majd a többiek jót röhögtek rajta illetve agyon lájkolták és helyeselték. Miért? Mintha ezzel a kormánnyal szúrnának ki, pedig pont, hogy saját magukkal. Mindenki jóléti államot szeretne, de nem fogják fel, hogy ennek az az egyik alapfeltétele, hogy az országban maradjon a pénz minél nagyobb része, minél többet tudjunk mi megtermelni. Végsősoron pedig közvetve saját magunknak csinálunk ezzel jót, magunknak forgatjuk vissza a pénzt, a saját gazdaságunkat növeljük. Képtelenek az emberek kicsit átfogóbban gondolkodni, vagy mi a gond?

2020. máj. 20. 21:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%

Gyerekes dacból megpróbálnak ezzel ártani a kormánynak, de annyira ostobák, nem ismerik fel, hogy ezzel nem a kormánynak ártanak, hanem saját maguknak, mert a külföldi vállalkozások támogatásával kifolyik a pénz az országból, és ennek megfelelően a gazdaság is lassabban fog növekedni, így pedig még messzebb kerül a nyugati életszínvonal.

Egyszerűen szűk látókörűek, ostobák. Nincs rájuk jobb szó.

2020. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
19%

#1

Ja, aztán persze mennek tüntizni a kormány ellen, amiért nincs 2000 eurós alapjövedelem.

2020. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
49%
2020. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Én másik megközelítésből ismerem ugyanazt a jelenséget. Nagyanyám és néhány vele egyidős ismerősöm azért nem vesz egyes magyar termékeket (hangsúly az "egyes"-en), mert azokat Orbán köréhez kötik és nem akarják a vásárlásukkal támogatni Mészárost és egyebeket. Most tekintsünk el attól, hogy mennyire behatárolható XY felvágottról a NER-hez való kapcsolata. Ezek az emberek egyszerűen nem akarják támogatni az általuk korruptnak vélt embereket.


És azt kell mondjam, hogy én is hajlamos vagyok erre, csak nem a sima bolti bevásárlásnál, hanem pl. biztosításnál, bankolásnál szóval jobbára pénzügyi szolgáltatásoknál.


Aztán vannak olyanok, akik egyszerűen nem társítanak általuk elvárt minőséget a magyar címkés termékekhez, amiben talán (de ezt a talánt is csak ismereteim korlátjai miatt mondom) van valami, de egy doboz tejfölnél biztos nem kellene számottevőnek lennie.


És biztos van néhány rosszmájő ember is, akik a "csakazértsem" mentalitást követik, de ezekből mindenhol találsz egy marékkal és nem érdemes időt vesztegetni rájuk.

2020. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
#3: Nem gondolom, hogy mindenki ilyen, de akkor mondjuk úgy, hogy azokon a fórumokon ahol én voltam, ezt tapasztaltam. Nem is az a lényege a kérdésnek, hogy ki mondta, hanem hogy miért ilyenek egyes emberek?
2020. máj. 20. 22:01
 6/31 anonim ***** válasza:
34%
Osztom az egyes véleményét
2020. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
12%

#3

Én is ismerem ezt a mentalitást. Ezen az oldalon is megfigyelhető.

2020. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert állítólag ilyet olvastál egy pár kommentelőtől fórumokon, nem kéne messzemenő következtetéseket levonnod belőle. Én liberális embernek vallom magam (értsd: hiszek az emberi szabadságjogokban, és az egyenlőségben), de erről most hallok először. Hovatovább, én magam is elsősormben magyar élelmiszereket próbálok vásárolni, és a szóbanforgó cimkét is támogatom.

Nem kell mindent elhinni, ami az interneten szembejön.

2020. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

"több fórumon is olvastam, hogy milyen hülyeségnek tartják, sőt volt aki azt írta, hogy csak azért se vesz olyat, majd a többiek jót röhögtek rajta illetve agyon lájkolták és helyeselték."


Egyébként erre a részre csak annyit tudok mondani, hogy a járvány ideje alatt az egyik Momentumos képviselő felajánlotta a szakmai segítségét és visszament nővérnek önkéntes munkát vállalni. A fideszesek meg csak annyit tudtak hozzáfűzni, hogy "Isten mentsen minket ettől a gyilkostól", meg "kész, vége, akit ez a nő ápolni fog, már írhatja a végrendeletét" stb. stb.


Nem érdemes online véleményekből kiindulni, az írójuk előszeretettel túloznak. És ha még komolyan is gondolják, elég hamar kifogynak a következetességből, lásd.: nem sok hírt közöltek arról, hogy a betegek a nővérek politikai hovatartozása után érdeklődtek volna és verték volna ki a balhét.

2020. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#8: Ezt örömmel hallom és el is hiszem, illetve hangsúlyozom nem általánosítani akartam vagy beskatulyázni bárkit is, csak elszomorító és számomra felfoghatatlan, amikor ilyeneket olvasok.
2020. máj. 20. 22:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!