Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzi mindenki nehéznek...

Miért érzi mindenki nehéznek az ingatlanhoz jutást amikor lényegében véve Budapest kivételével mindenhol kevesebbet nőttek reálértéken az ingatlanárak, mint amennyit az átlagbér?

Figyelt kérdés

[link]

Az összes értékesített ingatlan árát tartalmazzák.


Budapesten reálértéken 2010-hez képest 107,6%-ot nőttek az árak.

Vidéki városokban reálértéken 42%-ot.

Községekben reálértéken -2,3%-ot.

Miközben a nettó átlagbér reálértéken 54,6%-ot nőtt.



2020. máj. 21. 13:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
A kérdés maga is egy hazugság ,így nincs értelmes válasz rá,sajnálom .
2020. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindenki a legjobb vételt akarja, s mert ettől még az átlagkeresethez képest magasan vannak az árak - számold ki, hogy hány évi jövedelmed kell hogy vegyél egy lakást/házat.

Minden relatív, ha van pénzed akkor nem nehéz hozzájutni, ha nincs megtakarításod/szülői segítség akkor meg nehéz mert 10 év alatt spórolod össze az önerőt.

2020. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
valamiért az él az emberek fejében, hogy a saját ingatlan az ember életében egy 5 éves nadrágszíjmeghúzos korszak, miközben ez soha nem volt így
2020. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Persze, a kormánystatisztika szerint.


Figyelj, én debreceni vagyok, itt az emberek átlag 130-180 ezer forintot keresnek, de legyen jobb helyeken 200 ezer.


Egy fiatal pár keres együtt 360 ezret, de ebből egy garzon bérlésére le fog jönni rezsivel minimum 110.000, kajára 50 ezer, ha mindketten busszal járnak, még 15 ezer, egyéb cuccokra (ruha, szemüveg, tönkrement mosógép) havi 30 ezer, de akkor most nagyon baráti árakat mondtam.


A havi 360 ezerből marad legjobb esetben 165 ezer, ez egy év alatt kb. 2 millió. Egy 2-3 szobás lakás ára meg 23 millió, magyarul még egy ilyen kis lakásra is 10 évet kellene spórolniuk, ha semmit nem vesznek kaján kívül, nincs kocsi, nincs gyerek (de akkor mikor lesz, 40 évesen?, nincs bútor.


Mikor és miből lesz itt lakásuk a fiataloknak?

2020. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözöllek Szegedről!

Mi 2014ben adtunk el egy rókusi első emeleti 47 négyzetméteres panelprogramos lakást. Az ár 7.5 millió volt.

Most ugyanebben a városrészben ugyanilyen lakás 14-15 millió. Ez nem 42%os hanem majdnem 100%os drágulás. nem tudom lehet te vidéki városba beleszámolod mondjuk Mórahalmot meg sándorfalvát ami ilyen öt meg nyolcezres lakosságú nagy falu, akkor lehet kijön a 42% csak ha a valódi városokat, megyeszékhelyeket nézet akkor a pesti számod lesz itt is

2020. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 LazyJones ***** válasza:
100%
Nekem mindig csak az jut eszembe, hogy anyámék ketten, pedagógus fizetésből 35 éves korukra vettek agglomerációban egy kertes házat két gyerek mellett, egy nem túl top autót, és azért csak volt lehetőség arra, hogy nyaranta 1-2 hétre az egész család elmenjen valahova nyaralni vagy kikapcsolódni. Én 38 évesen közel sem vagyok nem hogy egy kertes házhoz, még egy garzonhoz sem, pedig jobban keresek, mint egy általános iskolai tanár. Még azzal együtt sem, hogy van párom, aki nálam is jobban keres.
2020. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

kertes házat vehetsz, csak nem feltétlenül a legmenőbb agglomerációban

csakhát ugye elkéne dönteni, hogy a kert a fontos, vagy az ingatlan elhelyezkedésének rangja

2020. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeséget írsz, utolsó.


Az ember nem azért vesz agglomerációban házat, mert annak "rangja" van, hanem azért, mert messziről már komplikált bejárni a városba dolgozni, főleg vidéken és főleg busszal.


Én csak 15 km-re laktam a munkahelyemtől anno, de mikor 6-ra jártam dolgozni, már a 4.30-as busszal be kellett jönnöm, ha be akartam érni, mert csak két busszal lehetett oda eljutni. A két busz között meg várni kellett. Hazajutni szintén volt egy óra.


Na, most el tudom képzelni, mi lett volna, ha még 20 km-ről meszebb jövök. Emlékszem, mikor iskolás voltam, a nagyon vidéki osztálytársaim tökre kivoltak, hogy 6-kor már jönni kellett a busszal és 5 óra volt, mire hazaértek.


Tudom, fent lehet tartani két kocsit is, de annak a havi árából inkább fizetem a törlesztőt egy közelebbi hára.

2020. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

te írsz hülyeséget

itt írjátok, hogy már 370 ezer forint is kevés a megélhetéshez, hogyha valaki házat akar venni

ha veszel valahol egy olcsót, akkor már mindjár nem kell annyit keresni sem


de persze ott a státusz, hogy a fővárosban vagy legalábbis a közigazgatási határ néhány kilométeres körzetében KELL lakni, mert különben nem tudod kitermelni a fővárosi lakhatás költségeit

2020. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

De fogd má fel, hogy ahol 4-5 milliókért dobálják a házakat, ott kb. semmi munka, ahol van munka, ott meg nem kapsz ilyen összegekért lakást, de még 10-15 millióért sem.


Családos embernek meg nem fér bele, hogy napi 2-3 órákat ingázin otthonról a munkahelyig meg vissza.

2020. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!