Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden után kell ajándékozási...

Minden után kell ajándékozási illetéket fizetni?

Figyelt kérdés

Nav oldalát is elolvastam, ott ingatlant ír, ingó és vagyon értékű jog után kell illetéket fizetni.

Más oldalon meg azt olvastam, hogy pl autó ajándékozása után is kell.

Most akkor minden után kell fizetni, aminek az értéke 150 ezer felett van?

Ha a testvéremnek én ajándékba adok egy 150 ezer forintnál drágább telefont, akkor az után is illetéket kell fizetni?

Vagy csak ingatlan és autó után kell?

Ha én kapok ajándékba pénzt, az után is kell fizetni?

Stb.



2020. máj. 24. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak az egyenesági rokonságtól kapott ajándék illetékmentes. Papírozd le, h a szüleidtőlbkaptad, és akkor nem kell fizetni.
2020. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden után kell, még a karácsonyi ajándékok után is kellene. :) (Kivéve az egyenesági rokonoktól származókra.)


Lehet találgatni, hányszor szoktak ilyet bevallani/befizetni.


Nyilván azért ingatlanra és autóra fizetik meg az emberek, mert ezeknek az ügyleteknek van nyoma, tehát ezt nem lehet elsunnyogni. Én még olyat nem láttam, hogy valaki elment volna a NAV-hoz, hogy a testvérétől 200.000,- Ft értékű telefont kapott, hol fizethet...

2020. máj. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nav oldalát is elolvastam, ott ingatlant ír, ingó és vagyon értékű jog után kell illetéket fizetni."

Az ingatlan rendben, azt érted.

Az ingó vagyon "azon dolgok, melyek állaguk sérelme nélkül egy helyről egy másikra áttehetők, elmozdíthatók. Köznapi kifejezéssel: ingóságok." Vagyis ebbe a körbe tartozik az autó, de a bútor, a csónak, a sátor, a szerszámos készlet vagy egy ékszer is.

A harmadik a vagyon, ebbe tartozik a részvény, a pénz, az érme, a befektetési arany, kötvény stb.

Minden után kellene ajándékozási illetéket fizetni - csak nem szoktak, mert nem veszi észre az adóhatóság.

Az ajándékozás akkor kerül elő, ha egy vagyonosodási vizsgálatnál megkérdezik, ugyan honnan is van neked jachtod meg arany érmegyűjteményed, mikor munkád meg nincsen, vagy éppen csak kerületi polgármesterként kapod a jövedelmedet. De egy ajándékba kapott szobabútor vagy a keresztapától kapott aranylánc senkit nem fog érdekelni.

"Ha a testvéremnek én ajándékba adok egy 150 ezer forintnál drágább telefont, akkor az után is illetéket kell fizetni?"

Igen, elvileg kellene - csak felesleges, mert senki nem fog tudni róla. Ha egy 1,5 milliós órát vennél neki, még az sem lenne fontos - bár azt azért adott esetben megkérdeznék tőle, hogy miből volt rá pénze.

2020. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!