Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetett volna vezetni...

Hogy lehetett volna vezetni az országot Trianon előtt (a 19-es háborúban)?

Figyelt kérdés

Könnyen megnyerhető lett volna a magyar-román háború (ha pl. van haderőnk az elején).

Én a haderő nagy részét oda csoportosítom a román frontra, úgy intézem, hogy alig legyen a szerb és román kisebbségből a királyságban okulva az eseményekből, de Felvidéken is lettek volna változások (hogy a háború mely pontján lett volna rá lehetőség, nem tudom). Gyorsan szétvertem volna az ellenséget mindhárom fronton. A határokat kicsit kiterjesztem, ahogy az ellenség is megtette volna velünk szemben (de persze nem annyira, akkor nem sok területük maradt volna). Elkoboztam volna sok mindent, ahogy a románok is tették. Az elfoglalt területekre svábokat, szászokat, stb. hívtam volna be, ill. sok szegény kapott volna házat. Okulva az eseményekből folytattam volna tovább (pl. haderő fenntartása, a gazdaság növelése, patriotizmus). Így Trianon sosem lett volna lehetséges a jövőben sem.



2020. jún. 2. 19:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Természetesen fegyverben tartom a világháborús hadsereget, elszakadok a birodalomtól, és a lehető leggyorsabb hadmozdulatokat rendelem el, meghagyom a tapasztalt tiszteket a helyükön.

Ha tudok, segítséget kérek, hadianyagot veszek a hazavonuló németektől (úgyis Erdélyben voltak).

2020. jún. 2. 19:53
 2/12 A kérdező kommentje:
Csehországgal szemben is növeltem volna az ország területét, és lett volna magyar-lengyel határ.
2020. jún. 2. 19:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké elintézed a románokat meg a szerbeket, na és a többiekkel mi lesz?
2020. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak hárman voltak, a szerb és cseh haderő harmatgyenge volt, de a román sem volt erős.
2020. jún. 2. 20:13
 5/12 belapus ***** válasza:
Tehát amire a négyek bandája ( Németország, a Monarchia, Bulgária, Törökország ) nem volt képes, azt te könnyedén megoldottad volna az előző 4 évben elvérzett magyar hadsereggel ?
2020. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt 19-es háború.
2020. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Trianont főleg a belső ellenség okozta.


Erre jó példa Linder Béla:


"Ezer évek tradícióit, ezer évek szolgaságát, ezer évek zsarnokságát kellett romba dönteni. Ehhez ötéves háború kellett, ehhez ezer és ezer halál kellett, hogy egy új győzelmes élet támadjon fel belőle. Ez az új győzelmes élet a pacifizmus jegyében születik meg.” és „Nem kell hadsereg többé! Soha többé katonát nem akarok látni!"


Amikor Horthyék felszabadították Magyarországot a komcsi elnyomástól, Linder Belgrádba ment, ahol azért lobbizott, hogy Pécset is csatolják Jugoszláviához.


Tisza István helyett kivégeztettem volna a szerbek, szlovákok, románok magyarországi vezetőit, és az összes gazembert, aki tevőlegesen részt vett a Tanácsköztársaság bevezetésében.

2020. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jah és szerinted az Antant csak úgy hagyta volna hogy egy a vesztes oldalon kapitulált állam becsicskítsa és rabigába hajtsa a győzelemhez hozzásegítő szövetségeseiket egy párezres mezitlábas hadsereggel amikor ott volt 8-10 millió felfegyverzett katona? Elég lett volna a légierőt ideküldeni, 5 perc és volt Magyarország nincs Magyarország.
2020. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az Antant nemigen avatkozott volna be, Törökországban sem tette.
2020. jún. 2. 21:20
 10/12 anonim ***** válasza:
A törökök így is bukták a területeik 3/4ét. Abból visszaszereztek par négyzetkilométert vs te itt arról álmodozol hogy egész közép európát az uralmunk alá hajtottuk volna. Nem ilyen soha nem történhetett volna meg. Ha kicsit jobban vergődünk a kedvünkért átrajzolták volna a már rég megtervezett határokat oly módon hogy azon Magyarország semmilyen formában nem szerepelt volna a térképen.
2020. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!