Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ország kettészakadna...

Ha az ország kettészakadna Liberális-Magyarországra és Konzervatív-Magyarországra, te melyikben élnél szívesebben?

Figyelt kérdés

Csak pár példa a választási lehetőségekről:


Liberális Magyarország:

- MINDEN nem fehér, nem keresztény, nem heteroszexuális ember is itt élne. Tehát megkapnák az összes romát, négert, arabot, kínait stb., akik jelenleg az ország területén élnének. Továbbá minden muszlimot, zsidót és az összes eltérő vallást. Valamint nekik jutna az összes homoszexuális és egyéb "nem szokványos érdeklődésű ember". Engedélyezett melegházasság.

- Legális lenne a marihuána fogyasztás

- Teljes mértékű feminizmus, szabadelvűség.

- Multinacionális kultúra, minimális állami beavatkozás, piaci elven működő gazdaság, ahol a nagyvállalatok diktálnak.

- A vezetőség pedig amolyan DK-Momentum jellegű lenne.


Konzervatív-Magyarország:

- Kizárólag fehér magyar, keresztény értékrendű emberek laknák, minden fentebb említett népcsoport átmenne a másik országrészre. Csak a heteroszexualitás lenne elfogadott, tehát tiltott lenne minden homo-felvonulás, tiltott a melegházasság stb.

- Tiltott lenne minden tudatmódosító szer. Nem volna füvescigi stb.

- A hagyományos nemi szerepek előtérbe helyezése. Nem lenne tolerancia a "könnyűvérű" életmódot folytatókkal szemben.

- Magas állami beavatkozás, a hatalmon pedig egy igazi szélsőjobboldali párt lenne. (Nem, a Fidesz NEM jobboldali, az egy semmilyen párt).


Melyiket választanád?



2020. jún. 4. 13:37
1 2 3
 11/22 Ozmium42 ***** válasza:
83%
Akkor úgy mondom, hogy világnézetileg közelebb vagyok a konzervatív oldalhoz, de nem hiszek abban, hogy az egész társadalmat erővel kell kényszeríteni, szóval ha egy liberális társadalomban a sokféleségbe beleférne az is, hogy én némileg konzervatívabb vagyok, de a négy fal között csinálom, akkor inkább választanám a liberális oldalt. Egyszerűen mindenki jobban jár, ha minél szabadabban meghozhatja a döntéseit, mintha véleményterrorban kellene élnie.
2020. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%
Gyökér maga a kérdés is ,de ha komolyan ebből a két szélsőséges világból lehetne választani,akkor a liberálisra szavaznék.
2020. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

- Tudatmódosító-szerek: mondjuk úgy, hogy ami eddig megengedett volt, az továbbra is az maradna (kávé, cigaretta, alkohol, energiaital), azonban a füvezés, a marihuána és társai tilosak lennének. A Liberális félnél ez pedig fel lenne oldva, ott mindent lehet.


- Könnyűvérűség: itt egy általános társadalmi hozzáállásra gondoltam, nem törvényre. Olyan neveltetésre, olyan normák előtérbe helyezésére, amely a családalapítást és a komoly kapcsolatot hirdetné. Például nem adnának teret az olyan médiumoknak, műsoroknak, amelyben azt láthatják a fiatalok, hogy cafkaságból meg lehet élni. Nem lennének például szépségkirálynő választások (főleg nem gyerekszépségversenyek).

A Liberális-Magyarországon pedig természetesen mindent szabadna, amire igény mutatkozik!


- Állami beavatkozás: itt is a végtelenségig lehetne kifejteni ezt. De gondolok itt olyan dolgokra, hogy a saját termelés támogatása. Magyarul ne összeszerelőüzem legyünk, hanem amit termelünk, az legyen a miénk, és élvezzük rajta a hasznot. Vagy például a javak elosztásának kérdése. Az alapvető munkák jövedelmét növelni (pénztárosok, takarítók, építőmunkások, postások stb.), ugyanakkor nem lennének milliárdos sportolók, akik állami pénzen élnének egy érem után egész életükben, nem lennének milliárdos vállalkozók stb. Arra is gondolok, hogy nem lehetne megélni instás magamutogatásból, és hasonlókból.

A Liberális-Magyarországon ezzel szemben továbbra is csak a piaci törvények érvényesülnének.


Újra hangsúlyozom:

A kérdés célja az, hogy kettő, szándékosan szélsőséges opció közül melyiket választanák az emberek.

2020. jún. 4. 15:18
 14/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
72%
Ha jól saccolok, akkor a Konzi Mo-ra kb. 3 millió ember jutna jelen állás szerint.
2020. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
96%

"Kizárólag fehér magyar, keresztény értékrendű emberek laknák"

No most ez (bármilyen furán hangzik) eleve szembe megy a keresztény értékrenddel, főleg akkor, ha erőszakos kitelepítéssel valósították ezt meg.

Egyébként ott élnék szívesebben, ahol kevésbé üldöznének amiatt, hogy én keresztény vagyok. Mert alapjáraton a szélsőjobboldal is keresztényellenes és a liberális is.

2020. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Ozmium42 ***** válasza:
63%

Nálam most 21:10 az állás. Eszerint 21/31*100 = 67.74%


Ha 10 millióra vetíted, ez 6.7 millió ember. Vagy te nem a szavazás alapján számoltál?

2020. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
82%

Nem, azzal számoltam, hogy kb. mennyi fehér keresztény lehet. Egy dolog a szavazás, de 5 millió nem keresztényt és 1 millió cigányt akkor se fogadnának be, ha mennének, illetve felételezhetjük, hogy nem minden fehér keresztény se akarna ott lenni.


Szóval a valós szám olyan 2-3 millió lehet.

2020. jún. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%
Mivel írtad, hogy a liberálisnak a degenerált koalícióhoz hasonló vezetése lenne, így abban szinte biztos nem.
2020. jún. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kasz gyu ***** válasza:
93%
Ha szabad egy harmadikat, akkor egy "Normális Magyarországban" élnék szívesebben!
2020. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
89%
Én egy olyan Magyarországon szeretnék élni ahol nincsenek retardált kérdések amik egymás ellen ugrasztják az embereket. Olyan országban akarok élni ahol a két oldal megvan egymás mellett.
2020. aug. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!