Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig megyünk még egyre...

Meddig megyünk még egyre lejjebb a lejtőn?Miért egyre élhetetlenebb Magyarország?

Figyelt kérdés
A bérek csak egy évben egyszer emelkednek,az árak viszont van hogy hetente mennek föl.Gyümölcsök,húsok rohadt drágák lettek.Mi lesz velünk így?Van még ennél lejjebb?Lesz még rosszabb is ennél?

2020. jún. 10. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Jaja, ma is 1000 forintért vettem egy kiló csirkemellet:D
2020. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem egyre feljebb megy(ünk). Pedig egy átlagos helyen dolgozom, mint alkalmazott. Sokkal több lehetőségem van, mint 20 éve. Gyerekkoromhoz képest, meg fényévekkel jobb most.
2020. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 én gyerekkoromban normális kajákat ettem,nem olyat aminek nincs íze és tele van tartósítószerrel.És bár gyerekkoromban sem voltak magasak a fizetések,de legalább az árak sem voltak az egekben.
2020. jún. 10. 10:06
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

3: mi meg gyerekkoromban örültünk, ha volt mit enni, a számlák befizetése után. Most ilyen gond nincs. Sőt, bőven marad szórakozásra, programokra, stb.

Anyukám ugyanolyan jellegű munkát végez, mint 20-30 éve, csak nyilván már más helyen. És sokkal jobban megél, mint anno.

2020. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Tényleg mennek fel az árak?????? Márciusban voltam boltba, nem vettem észre. Bár én mű gyümölcsöt, húst, zöldségfélét nem eszek.
2020. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Én 10 éve költöztem ide,akkor is jó volt itt és azóta egyre jobb.

A bér emelgetések meg lehet,hogy a multiknak nem tetszenének.Nem azért jöttek ide,hanem az olcsó munkaerőért.

2020. jún. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem a Fideszt akarom magasztalni, de én sokkal jobban élek, mint 10-15 évvel ezelőtt. Ha tényleg az lenne, amit az ellenzéki média mond, hogy 10 éve egyre rosszabb itt, már rég nem ebben az országban élnék. Szerintem nem károgni kellene 0-24-ben, és keresni a bűnbakokat, hanem mindenkinek a saját életében kellene rendet tennie. Ha élhetetlen az ország, akkor el kell menni , de ha mégsem annyira rossz, mint ahogy egyesek leírják, akkor meg nem kell nyavajogni ;).
2020. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Mi is jobban élünk, mint 10 éve, beleértve a külön élő nyugdíjas szüleimet is. 10 éve én adtam nekik kölcsön, ha egyáltalán volt miből... Azóta már kétszer eljöttek ők is- és 50% ban beszálltak- külföldi nyaralásra, vettek maguknak egy nem túl drága kis saját autót.

Mi azóta kifizettük a házhizelünket, ami a Fidesznek köszönhetően lett vállalható forinthitel ,megtakarításaink is vannak emiatt évek óta, és gyermeket is vállaltunk.

Abban igaza van a kérdezőnek, hogy néhány terméknek relatíve magas nagyon az ára, gondolok itt a sajtra, bizonyos zöldségekre... de hogyha az összképét nézzük az életünknek, és az általános életszínvonalunknak, akkor összehasonlíthatatlanul jobban élünk, mint 10 évvel ezelőtt.

2020. jún. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

"én gyerekkoromban normális kajákat ettem,nem olyat aminek nincs íze és tele van tartósítószerrel.És"

Én ma is normális kajákat eszek. Te miért nem?

2020. jún. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

3: Gyerekkoromban ugyanúgy a boltban kapható csomagolt, kész, félkész termékek olyanok voltak, mint most, tele mindenfélével.

Akkor is az volt az igazi, ami a nagyiktól jött a saját kertjükből, meg voltak csirkék, kacsák. Az a hús jobb, mint a nagyüzemi.

2020. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!