Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBTQ mozgalmak és a BLM...

Az LMBTQ mozgalmak és a BLM értelme egy “Short lives matter” mozgalomnak ami az alacsony emberek egyenjogúságát hirdeti?

Figyelt kérdés

Alacsony vagyok 22 éves fiú létemre nem érem el a 170-et és emiatt sokszor ért diszkrimináció. A középiskolában is folyton cseszegettek, mert én voltam a legkisebb. Érzem, hogy az emberek megvetnek, kevesebbnek tartanak emiatt.

Sok lány azt mondja, “a férfi 180cm felett kezdődik”. Ez diszkrimináció.

Mivel más ez, mint az LMBTQ-sok meg a feketék kiközösitése? Semmivel. De mi nem számítunk egyáltalán?

Szerintem szükség lenne egy mozgalomra ami minket képvisel.



2020. jún. 13. 16:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#10 lányként talán nem, de férfiak mindneképpen hátrányból indulnak
2020. jún. 13. 17:56
 12/13 anonim ***** válasza:
53%
Nos tekintve hogy manapság a feketéket semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem éri jogi értelemben és ennek ellenére mégis képesek nyafogni, azt hiszem, hogy jogos a kérdés.
2020. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

150 cm vagyok, lány, mégis hátrányban érint:

-magasabb polcokat nem érem el, felmászni csak nem lehet. Ergó ahol magasabb polcon van az adott termék, én ott nem tudom megvenni

-iskolában kisebbnek néztek. Gimisként már a kis elsős, általános sulisok is lassan magasabbak nálam

-vagdosni kell lefele a nadrág alját, ha nem akarok hajtogatni

-jobban látszik a súly. Amiért 150cm vagyok, lassan a 35kg az elfogadott.

-buszon nem ér le a lábam bizonyos ülésekről, ez zsibbadáshoz vezethet

-biciklinél is hátrány. Ha nem ér le a lábam, akkor imbolygok, egyensúlyomat elvesztem. Egyértelmű,hogy a nagy colos bicikliket hanyagolnom kell, sőt, a gyerekméretű biciklik közül kéne válogatnom.

-a wc-n, fürdőben levő tükrök nem nekem "szólnak" többnyire.


Még nincs jogsim, de elgondolkodom azon,hogy én hogy fogok tudni kocsit vezetni? Hogy fogom látni az utat, ha ki se látszok kb? Hogy fogom elérni a pedálokat? A napellenzőt hogy fogom tudni használni, ha nem ér el odáig a fejem, abba a sávba, ahol a napellenző véd a Naptól?


Annyi jó oldala lehet ennek a kicsiségnek (lassan már törpenövésűnek érzem magam), hogy gyerekosztályon lehet nézni cipőt, ruhát... és talán olcsóbb a gyerekzokni,mint a felnőtt zokni.


És nekem kitörne a fejem,nemcsak a nyakam, ha 180 vagy 180+ cm párom lenne.

2020. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!