Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az előző kormánynak a mostanih...

Az előző kormánynak a mostanihoz képest miért volt annyira megalkuvó, szervilis külpolitikája?

Figyelt kérdés

[link]


A jelenleg kormány blokkolja Ukrajna Nato csatlakozását egészen addig, ameddig vissza nem vonja azt a törvényt, ami megakadályozza a magyar nyelv használatát.

Ez motivációt ad Ukrajnának,hogy átgondolja azt a törvényt.



Igazából, Románia esetében ugyanezt meglehetett volna tenni.Romániába évekkel később lett EU tag, mint Magyarország.


Ha valamennyire magyarabb kormány kormányzott volna akkor, bizony Romániát is feltételek elé állította volna és addig blokkolta volna a csatlakozást, ameddig nem teljesíti a feltételeket.Magyarországnak, ehhez teljes értékű EU tagként JOGA lett volna.



Ezt viszont az előző kormányok nem tették meg.Ez is bizonyítja,hogy mennyire szervilisek, megalkuvóak voltak.



2020. jún. 14. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Azt ugye tudod, hogy nem Dr.Gyurcsány Ferenc Jenő mondta, hogy: "A LIKUD a testvérpártunk!"

2020. jún. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Az előző országvezetés Úgy ugrált ahogyan Brüsszelben "fütyültek" - minden óhajukat teljesítették még akkor is ha az az országnak káros volt. Ha még mindig ők irányítanák az országot már Brüsszel akarata szerint "menekült tábor" lenne az országból. Ja és ebben az esetben minden rendben lenne a demokráciával és jogállamisággal - nem lenne Magyarország ellen semmilyen eljárás és állandó politikai támadás, de mivel a jelenlegi vezetés nem bábja Brüsszelnek így ez szemet szúr nekik emiatt vannak politikai támadások.
2020. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, az kevés ha valaki blokkolja a másik ország szándékait, meg követelőzik. Ahhoz hogy ez a kormány megtehesse mindezt, ahhoz egy következetes politikára/külpolitikára volt szükség, aminek alapállása, hogy mi éppen olyan szuverén ország vagyunk, mint bármelyik másik Európában, és nem kell alapból elfogadnunk amit mások mondanak, mert nem vagyunk sem gyarmata, sem csatlósa egy országnak sem.

Egy régi megszokás volt még a szocializmusból, hogy kis ország vagyunk, a külpolitikánkban ennek megfelelően a nagyok diktálhatnak, mi meg csak félve kérdezzük, nem csinálhatnánk-e másképpen. Ezt fejelte meg, hogy gazdaságilag kiszolgáltatott is volt az ország, mindig függtünk mások kegyeitől. Még az első Orbán kormány alatt is fontos szempont volt, hogy szeretnénk tagjai lenni az EU-nak, ezért ehhez illő testtartással kell tárgyalni a "nagyokkal".

A második Orbán kormány idején viszont már EU tagok voltunk, jó pár éve, és nyilvánvaló lett hogy semmi hasznot nem hozott még az EU-ban sem a balliberálisok által képviselt teljes behódolás és alzat politikája - azon kívül persze, hogy cserébe nem diktatúráztak akkor sem amikor gyurcsány választási csalást követett el, majd belelövetett a békés megemlékezőkbe.

Szerencsére Orbánék levonták a tanulságot és ahogy a szerződésünk is biztosítja, az EU-ban is egyenlő jogú, szuverén tagállamként lépünk fel.

Az élet hozta úgy, hogy ez meg is látszik, mert szembe kellett helyezkedni az elvárt irányzatokkal. Ha kintről nincs akkora nyomás a migráció tekintetében, nem akarják előtte az országot rákényszeríteni az addig megszokott balliberális gazdaságpolitikára, nem akarják erővel, zsarolással befolyásolni a magyar emberek döntéseit, akkor mindez elsikkadt volna, mert egyszerűen nem lenne fontos. A csehek vagy a svédek esetében soha nem volt kérdés, hogy milyen a külpolitikájuk, mert soha nem voltak megalkuvóak és nem is kezelték őket úgy, hogy szembe kellett volna helyezkedniük másokkal fontosabb ügyekben.

Szerencsénk van, hogy legalább ebben a 10 évben olyan politikusok vezették az országot és 6 éve Szíjjártó személyében olyan külügyminisztereünk van, aki megfelelően tudja képviselni a magyar érdekeket.

2020. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Láthatjuk hova jutott a jelenlegi kormányzati politika. 30 év után nincsen magyar párt az szlovák törvényhozásba, Romániában politikai céltáblává váltak a magyarok és gyakorlatilag senki sincsen, aki támogatná törekvéseit a törvényhozásban.


"Ha valamennyire magyarabb kormány kormányzott volna akkor, bizony Romániát is feltételek elé állította volna és addig blokkolta volna a csatlakozást, ameddig nem teljesíti a feltételeket"


Ne felejtsük már el, hogy akkoriban még az RMDSZ kormányzópárt volt Romániában. Minek áskálódjunk a sajátjaink ellen?

Pont Markó Béla volt az művelődési, oktatási és európai integrációs ügyekért felelős miniszterelnök-helyettese.

2020. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

"Az előző kormánynak a mostanihoz képest miért volt annyira megalkuvó, szervilis külpolitikája?"

A fidesz leszarja az ukrajnai helyzetet. Ezt el is árulták, amikor egy független szervezetet közös kiállást szervezett a pártokkal az ukrajnai helyzet miatt, de a fidesz inkább nem ment el.


A fidesz annak hajlandó neki menni, akitől nem fél. Ezért nyal be az oroszoknak és törököknek is, mert tőlük fél. Az oroszok csicskái lettek.

Korábban meg csak figyeltek a kormányok, hogy jó kapcsolatot ápoljanak a nyugattal, ahogy amúgy Szent István is akarta.

2020. jún. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

"Szerencsénk van, hogy legalább ebben a 10 évben olyan politikusok vezették az országot és 6 éve Szíjjártó személyében olyan külügyminisztereünk van, aki megfelelően tudja képviselni a magyar érdekeket."


Ha annyira jól tudja képviselni, akkor miért nem sikerült összeszedni a Székelyfölddel kapcsolatos EU-s kezdeményezéshez szükséges minimális aláírást azokban az országokban, ahol a magyarok száma 5% alatt van?

Talán a lengyel kormány vagy a cseh ennyire Brüsszel irányítása alatt van, hogy nem segítettek volna? A Jog és Igazságosság nem bír volna kiposztolni párszor a Facebookra, hogy segítsenek? Vagy a baszkok? Esetleg ennyire nem volt a magyarság érdeke, hogy ez a kezdeményezés sikeres legyen?

2020. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

A jelenlegi kormány blokkolja Ukrajna EU csatlakozását egészen addig amíg putyin elvtárs azt mondja viktornak.


Ja mennyivel jobb lett volna a romániai magyaroknak, hogy maradnak a putriban, mert az anyaország nem engedi a csatlakozásokat ahhoz a szervezethez ami felemeli őket...

Mennyivel jobb lett volna nekik ha még mindig röhögnénk Románia hallatán, és nem azon keseregnénk, hogy már ők is megelőztek...

2020. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!