Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért festik le ennyire...

Sokan miért festik le ennyire apokaliptikusnak a jelenlegi gazdasági, munkaerőpiaci helyzetet?

Figyelt kérdés

Szerintem, közel nem annyira rossz a helyzet, mint sokan leírják.


A turizmus valóban visszaesett, de elég gyorsan elkezd növekedni.


A többi üzletág szintén.Több nyugat-európai országban, ahol még nem ment agyukra a zöldség, fogyasztást ösztönző programokat hirdetnek, melyek közvetett módon a kelet-közép európai térséget pozitívan fogják befolyásolni.


Ha van esze a magyar kormánynak, akkor itthon is fogyasztás élénkítő csomagokat fog létrehozni.Például ÁFA csökkentés, autó roncsprémium program....stb



A munkaerőpiaci helyzet sem annyira rossz.

Nekem például van egy diplomám, angolul és németül beszélek folyékonyan.Ha, holnap kirúgnának, 1 hónapon belül találnék állást és ugyanilyen fizetéssel.

Ha meg innen váltanék, többet is kérnék, mint a jelenlegi.

Mindig akkor van jobb alkupozícióban az ember, ha vált.Ha munkanélküliként keres, akkor rosszabb pozícióból indul.



2020. jún. 15. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Eddig azt gondoltam, ide a politika kategóriába alapvetően az otthonülő unatkozó szobafestő mázolók írják ki a hosszú és blőd kérdéseiket, erre tessék, kiderül, a mai vidéki főiskolai képzés a ludas a dologban.


Nem tudom ifjú és lelkes barátom, tanítanak-e manapság még statisztikát azon a himihumi szakon, ahonnan téged szalasztottak, de egész iparágak omlottak össze. Részben strukturális okoból is, de magyarországon és százezres, külföldön sok milliós a munkanélküliség, és akkor még nem is számítjuk azt, hogy a válság után rengeteg dolgot másképp fogunk csinálni, mint eddig.

Az pedig különösen vicces része volt az írásodnak, mikor a nógrádi faipari munkás lehetőségeit ecsetelted a roncsprémium program kapcsán.

2020. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1,


-Egy, nem vidéki főiskolán végeztem, hanem budapesti egyetemen.

-Kettő, nem vidéki vagyok.

-Három, nem himihumi szakon végeztem.


Vidéken lehet,hogy kuka a a munkaerőpiac, de Budapesten azért még bőven van potenciál.

Vidéken, még a fejlettebb régiókban, ez előtt a vírus előtt is nehezen találtak állást a diplomások.



Igen, omlottak össze szektorok, amik a turizmusra, vendéglátásra épültek vagy velük állnak szoros kapcsolatban.

Viszont, nem minden szektor omlott össze.

2020. jún. 15. 10:43
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

ÁFA csökkentés? Magyarországon?


Mi itt nyugdíjemeléssel harcolunk a vírus ellen, ez a hungarikum.

2020. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

Egyáltalán nem rossz a helyzetünk. Magyarországon volt az egyik legalacsonyabb az elhalálozás/fertőzés és a kormány is mindent megtesz a válság mérséklésére.


Tudom, hogy mindenki retteg a válságtól, mert 2008 beleégett a tudatunkba. De nem kell félni. Most felelősségteljes, nemzeti kormányunk van. Nem a munka nélküli alapjövedelemre építenek, hanem hogy ösztönözzék a munkakedvet. Elengedték pl a járuléékokat meg az adósságot sem kell fizetni.

2020. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Eddig azt gondoltam, ide a politika kategóriába alapvetően az otthonülő unatkozó szobafestő mázolók írják ki "


Miért is? állítólag ők rohadt jól keresnek.

2020. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Micimacko67 ***** válasza:
78%

Kerdezo, lehet megfogsz lepodni, de az orszag nem csak Budapestbol all!

Sőt nem mindenki olyan jol kepzett, mint te...

Ennyit az egyetemen szerzett empatikus adottsagaidrol...

2020. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, omlottak össze szektorok, amik a turizmusra, vendéglátásra épültek vagy velük állnak szoros kapcsolatban."


Meg az autóipar, ami egy teljes beszállítói láncot lát el kohászattól kezdve elektronikáig...


Azt értsük meg, hogy egy válság nem 3 nap alatt fejti ki a hatását. Lesznek itt Decemberre bajok, majd meglátod...

2020. jún. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A válság az nem most volt ebben a három hónapban,az ezután jön.

Ez az egyik,a másik,hogy Budapest az az egész ország szerinted ?

Attól mert fiatal vagy,nem kell egy kő alatt élned ,nyugodtan tájékozódhatsz ..

2020. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!