Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar törvénykezésben...

Árokpart kérdése:

A magyar törvénykezésben miért van a polgári lőfegyvertartás tekintetében ilyen nagymértékű fóbia?

Figyelt kérdés
Most nem úgy kérdezem, hogy jó lenne e ha könnyebben lehetne tartani vagy sem hanem úgy általában. Tekintve, hogy a környező országokban még azokban is amelyekben hasonlóan mint nálunk, 40 évig ugyanúgy szocializmus volt mint például a visegrádi országokat említeném. Miért nem tudunk e tekintetben egy hasonló mintát átvenni tőlük így lassan a rendszerváltozás után 30 évvel. Mi lehet ennek az oka egyáltalán van olyan párt ma Magyarországon aki erre törekedne. Természetesen messze nem azt mondom, hogy boldog-boldogtalannak legyen fegyvere mert dehogyis, viszont miért számít még akár egy teszem azt kis kaliberű fegyver is "patás ördögnek" Általában mire vezethető vissza ez a szemlélet és miért nem változott a többi országokéval párhuzamosan nálunk is. Köszönöm szépen ha valaki válaszol.
2020. jún. 18. 15:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

A dolog ott kezdődik, hogy egészséges lelkületű embernek nincs szüksége semmilyen fegyverre.

Max az aberráltaknak. Innentől teljesen érthetetlen mindaz, amit írtál.

2020. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Azért mert

1. Főként azért mert Magyarországon sok a cigány, akinek ha fegyvere lenne azonnal lőne és különböző fegyveres bűncselekményeket fegyveres rablásokat követne el

2. Magyarországon az átlagfizetés a béka segge alatt van, tehát nemcsak a cigányok próbálkoznának fegyveres rablással hanem a nem cigányok is


Emellett sok az alkoholista is aki szintén fegyvert rántana mert idegbeteg már a sok italtól

2020. jún. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Miért lenne már abberált aki szereti a sportlövészetet, otthon hobbycélből biztonságos magántelken használni illetve vaktöltényekkel játszani vele és maga a fegyver mint esztétikai szépsége miatt szeretni? Valaki bélyegeket gyűjt van aki meg mást. Jómagam is hobby rajongója vagyok a fegyvereknek (lennék ha ugye lehetne tartani most csak élesből átalakított gáz-riasztó pisztolyaim vannak) és maximálisan egészséges lelkületű vagyok, még csak egy piroson sem sétáltam át soha és könyvtáros diplomám van, tehát még humán beállítottságú is vagyok ráadásul. Érdekes szemlélet mindenesetre, de elfogadom a véleményt, mindenkinek tiszteletben szoktam tartani.
2020. jún. 18. 15:30
 4/16 A kérdező kommentje:
2-es. Ebben viszont sajnos sok igazság van igen.
2020. jún. 18. 15:31
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Hiába beszélsz mellé, ajánlom ismételten az egészséges lelkület és az aberrált szó jelentésének tanulmányozását. Értelmes életcélok választását, esetleg egy rendes szakiskolát, mely fejleszti a lelkedet.
2020. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
OFF: Tényleg van könyvtáros diplomád? Bocs, de az írásod alapján az érettségit is megkérdőjezelném. Anonim oldal, tehát nem gond, ha nincs. Viszont ha van, akkor érdekel, hogy ilyan alacsony színvanalú az oktatás.
2020. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem beszélek mellé én ezt akár még a belügyminiszter előtt is bátran felvállalnám ha már a mellébeszélésről beszélünk. Sőt a Miniszterelnök úr Facebook-os oldalán nevemet is adva is felvetettem ezt a lehetőséget és rengetegen tetszikelték ha tudni szeretnéd. Emellett rendszeres templomba járó is vagyok ha éppen már a lelkületnél tartunk. Szerintem csak kötekedni szeretnél, de nem fogok belemenni ne is reménykedj.
2020. jún. 18. 15:41
 8/16 hollófernyiges ***** válasza:

"otthon hobbycélből biztonságos magántelken használni"


[link]

2020. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem rendeltetés szerűen használta az úr és szinte biztos vagyok benne , hogy nem vadászpuska volt, mert ekkora lőteljesítményre az nem képes. Az ilyen fegyverekkel hivatalos lőtéren nagy kaliberű lövészeteken szoktak lőni és ott is szabad. Magántelken max 38-askaliberig lehet.
2020. jún. 18. 15:50
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Én sem vagyok abberált mégis támogatnám a valamilyen fokú szabad éles önvédelmi fegyvertartást Magyarországon
2020. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!