Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban szükség volt 16 ezer...

Valóban szükség volt 16 ezer lélegeztetőgépre?

Figyelt kérdés

[link]


Nem tudom de én meg te mint átlagember sosem veszünk olyan dolgokat ami felesleges,pedig mi nem is vagyunk olyan okosak mint ők.


2020. jún. 26. 10:18
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Amúgy eleve juliusra mondták hogy tetözni fog a járvány aztán sehol semmi,hazudoznak összevissza..
2020. jún. 26. 11:42
 22/35 anonim ***** válasza:
45%
Majd elviszik lölö gumiszervizébe kereket pumpálni másra úgy sem alkalmasak ezek. A lényeg, hogy pénz el lett költve rá papíron, aztán alibabáról megrendelték a 20 dolláros sz.rokat.
2020. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk 4.000 körül van a megbetegedettek száma, Svájcban 30.000 felett. Hasonló méret, valamivel kevesebb lakosság.

Márciusban senki nem tudta megmondani, hogy a hazai intézkedések mennyire lesznek hatékonyak. Ez alapján bőven benne volt, hogy szükség lesz 16.000 lélegeztetőgépre.

Ausztriában is sokkal több megbetegedés volt, mint nálunk. Sokkal hamarabb hozott meg bizonyos döntéseket a kormány, mint a nyugat-európai országok.


Vállakozóként sem napi 8 órára vállalsz be munkákat, mert könnyen lehet, hogy az utolsó pillanatban mindegyik partner lemondja. Ha pedig mindegyikből megbízás lesz, akkor napi 16 órát dolgozol. Fárasztó, de sokkal jobb dolog, mint éhen halni.

2020. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
82%

Az elején minden libsi lélegeztetőgépet akart.

Hát tessék. Majdnem mindnek jut egy.

2020. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
63%

Eddig az volt a bajotok, hogy folyton stadiont építenek, kórházakra nem költenek, hagyják megrohadni az egészségügyet, most meg az a baj, hogy túl sok a lélegeztetőgép. De ha itt a vinnyogók közül valamelyiknek a családtagja odakerülne, akkor természetesnek vennétek, hogy kell neki a lélegeztetőgép, ugye?

Nem szeretem a FIDESZT én sem, de idióta barmok vagytok mostmár és szűk látókörűek. Divatot űztök abból, hogy ki tudja jobban ócsárolni és szidni a kormányt, ráadásul eszetlenül.

2020. jún. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
32%

"Nem szeretem a FIDESZT én sem, de idióta barmok vagytok mostmár és szűk látókörűek."


És te hol húznád meg a határt? 16 ezer úgy tűnik még belefér neked. 32 ezerre mit mondanál? 64-re? Mert amit mondasz az rendben van, de abszolút szélsőségeket is bele lehet tenni.


Igen, ha 8 ezernél több betegünk lenne és nem lenne lélegeztetőgép, akkor is panaszkodnék, hogy rosszul mérték fel a helyzetet. Most viszont egyszerre rosszul mérték fel a helyzetet és túl is rendeltek 300 milliárdért.


Nem emiatt fogom leváltani ezt a kormány, alapesetben ez még belefér nekem is, de ahogy azt egy előző hozzászólásomban említettem, az hogy ennyire túlrendeltek belőle azt jelzi, hogy rohadtul bizonytalan volt a válságkezelésük még nekik is, ez pedig bennem is félelmet kelt. Egyenes beismerése annak, hogy rohadtul csak szerencsénk volt.

2020. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Micimacko67 ***** válasza:
37%

Akik annyira örültök ennek a sok szép új és kihasználatlan gépnek, tőletek kérdezem!

Mi lesz a sorsa a rengeteg felesleges gépnek? Mit kezd vele a pártunk és kormányunk?

Ezek a gépek sem tárolhatók végtelen ideig károsodás nélkül a dobozukban. Meddig őrizgetjük majd?

Esetleg olcsón tovább adjuk majd? Mennyit bukunk ezen a tuti üzleten? Tapsoltok majd, ha bukunk rajta néhány milliárdot? Mert így mulat egy magyar úr...

2020. jún. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
44%

27

Ezek a gépek nem alkalmasak semmire. Tényleg arra jó, hogy aki már olyan stádiumba kerül azt rákötik mert neki mindegy, és nem mondhatják, hogy azért halt meg mert nem jutott lélegeztetőgép. De ennyi.

2020. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 Micimacko67 ***** válasza:
77%

Azt nem tudom, hogy melyik gép mire, ehhez nem értek. Erről vitatkozzanak az igazán hozzáértők...

Ami tuti, hogy egy gépet sem lehet időtlen-időkig károsodás nélkül a dobozában tárolni!

2020. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

Nana kérdező, azért a kérdésbeli utolsó félmondattal erősen vitatkoznék.

Egyébként nem ismered a mondást. Pénzt vissza nem adunk. Túllopták magukat, hirtelen nem jutott jobb eszükbe. Meg aztán egy része nem is az volt, hanem horkolásgátló. A külügyminiszter csak itthon vette észre. És nem mert élni a 14 napos visszaküldési jogával. Vagy lehet hogy már túl volt rajta. Indokolni meg nehéz. És szégyenletes.

2020. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!