Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Index lényegében véve már...

Az Index lényegében véve már rég nem szabad?

Figyelt kérdés

[link]


Elég jó kis összeszedett cikk arról, hogy lényegében véve 2010 óta folyamatosan NER közeli emberek kezében van az Index.



2020. jún. 29. 19:45
A kérdező szavazást indított:
Eddig is és ezután is független lesz.
Eddig független volt de most ez változhat.
Mióta NER közeli üzletemberek kezébe került azóta csak kirakat újságírás folyik. (2010)
Nem létezik független újságírás csak a gazdáik változtak.
Hozzászólásban kifejtem.
36 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szerkesztőség az utóbbi 10 évben is balliberális álláspontot képviselt, bár talán visszafogottabban, mint a HVG.

Azt még nem tudhatjuk, hogy lesz-e átalakítás és ha igen, az milyen változásokat hozhat. Nem hiszem, hogy csinálnának belőle még egy origót vagy mno-t.

2020. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Eddig is a kormány ellen uszítottak ezután is ezt fogják, nincs itt semmi szenzáció.
2020. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem Tibi atya téved.

A fő érvpontja az, hogy az Index folytathatna oknyomozói újságírást, de nem folytat. Szerintem ennek egyszerűen az az oka, hogy az Index profilja sosem az a tipikus oknyomozós lap volt, mint ahogy szélsőséges ellenzéki sem volt soha. Az oknyomozós cikkek nagyon sok munkát igényelnek, viszont kevesen olvassák el őket. Az, hogy az Index megtehetné, hogy ilyen cikkeket ír, még nem jelenti azt, hogy meg is érné neki ilyen cikkeket írnia.

Máskülönben részben pont azért ilyen népszerű a lap, mert mindig is próbált többé-kevésbé középre helyezkedni.

Átalakítás nem lesz az Indexnél, szerintem ez elég egyértelmű. Mindenkinek érdeke, hogy a lap ne veszítsen az olvasóközönségéből, márpedig tudjuk, hogy a kormánypárti lapok nézettsége kimerül a napi 5 fizetett + 2 önkéntes trollban.

2020. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

A lap tulajdonosának a bevétel a fontos. Az indexet azok olvassák, akik a jelenlegi állapotában kíváncsiak rá. Ha megváltoztatnák, akkor elveszítenék az olvasóikat és ez bevétel kiesést hozna nekik.

Ha a tulajdonosnak más lenne az index-szel a terve, akkor az elmúlt 10 évben sem hagyta volna hogy így alakuljon az oldal.

Az pedig hogy ha esik az olvasottság vagy kevesebb pénzt hoz a tulajdonosoknak és emiatt változtatásokat akarnak - az a tulajdonosnak a joga.

2020. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
19:57 azért van különbség aközött ami az index most és a 444 között (ahol az "ős"(2010-es) indexesek vannak)
2020. jún. 29. 22:27
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
A "független" Magyarországon libsit jelent.
2020. jún. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy független. Eddig is a kormányt szapulták, ezután is ezt fogják. Elég megnézni a lelkes kommentelőtábort a Facebookon. Leírja a célközönséget, akikből a médium fenntartja magát. Az objektivitás sokszor szubjektív véleménykifejtésbe megy át az Indexen, ami egy ügyes álruhába bújtatott lejáratási kampány.
2020. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, csak azt, hogy már rég nem tárnak fel piszkos ügyeket. Van interjú, kultúra, külföld, de az oknyomozásról letettek. Nekem ez feltűnt kb 1-1,5 éve, de úgy voltam vele, hogy az biztos macerás azért szüneteltetik. Így a mostani fejlemények tükrében azért más is lehet a nagy sztorik elmaradása mögött.
2020. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Ahogy a dolgok kezdenek kiderülni, a helyzet pont fordítva van. Mivel elmaradtak a valódi oknyomozó riportok, helyettük ment az ellenzéki szöveg reggeltől estig, ezért javasolt az egyik vezető változásokat, amiket aztán nem fogadtak el.

Nem azért maradtak el a "nagy sztorik" mert rájuk szóltak - azért szóltak rájuk, mert elmaradtak és nem tesz jót a lapnak.

2020. júl. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 8-as vagyok. Én nem értek ehhez, csak olvasó vagyok már az Internettós idők óta (nem vagyok fiatal), egy újságírónak nem ezek a nyomozós anyagok adják a rangot? Nem sport meg kultúrára gondolok. Ha megnézed, minden reggel van a 24.hu-n meg a 444.hu-n is ilyen mutyibemutatós, feltárós cikk. Ha nem hozna olvasókat, csak nem csinálnák ők sem. Akkor az Index miért mondott le ezekről, ha jól értem, önként?
2020. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!