Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem lehet az orvossal beszélni személyesen mielőtt a rendelésre megyek?

Figyelt kérdés
Pár hete egy német orvoshoz járok, és nagyon pozitív csalódás volt számomra, hogy az orvos személyesen válaszolt az emailjeimre, minden kérdést tisztáztunk mielőtt időpontkérésre került sor. Idehaza, meg ha magándokihoz is mész ott egy hostess lánykával tudsz csak beszélni, aki időpontot ad neked a dokihoz és felveszi az adataidat, de az orvos szóba sem áll veled a vizsgálat előtt, nem lehet vele beszélni, titkos a telefonszáma a betegek számára. Én ezt a beteg teljes lekezelésének tekintem, nem érzem azt a közvetlenséget és bizalmat amit egy külföldi orvos megadott nekem magyar létemre. Ideahaza csak addig számít a beteg, amíg legombolja a lóvét aztán mehet útjára, érdemben nem foglalkoznak a betegségekkel, bár nem is meglepő, ha az állami egészségügyi ellátás is olyan rossz amilyen, így nem csoda, hogy a magánszektorban is hasonlóan rossz a helyzet. Annyit még hozzátennék hogy az árak tekintetében is pozitívan csalódtam, mert a külföldi orvos árkategóriába sem kerül jelentősen többe a magyarnál.

2020. jún. 30. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem minden orvosnál van így magánrendelésen. Ha a fogorvoshoz telefonálok a doki veszi fel. De más magánrendelésre is mentem már, ahol a doki mobil száma volt feltüntetve és az orvos vette fel, kérdezte mi a baj...stb. Szóval ne általánosíts. :). Amúgy sokszor az is közre játszhat az általad felvázolt esetben, hogy egyszerűen nincs idejük. Alapból kórházban is vannak, alapból szakrendelése is van, az osztályon is van és melette pluszba csinál magánrendelést. ;)
2020. jún. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 Fogorvosnál én is ezt tapasztaltam amit leírtál, ott én is tudtam a dokival közvetlenül beszélni telefonon, bár az is közre játszhat ebben, hogy a fogászat egy prémium áras szolgáltatásnak számít az orvoslásban..:)


Más területen viszont sosem tapasztaltam ezt, legyen az belgyógyász, kardiológus, bármi egyéb, mindig csak a hostesekkel tudtam beszélni, ami elég bosszantó, mivel sok dolog nem is tisztázódik mielőtt az orvoshoz eljutnál. Pl. már jártam úgy, hogy a doki a rendelésen mondta el, hogy az adott betegséggel ő nem is tud érdemben foglalkozni mert más szakterület, de 12ezret azért elkért a rendelésért...

2020. jún. 30. 18:55
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Persze van ilyen, de külföldön is van ilyen. Ezt orvosa válogatja mindig. :). Szóval általánosítani nem lehet. Nekem is volt olyan, hogy asszisztens adta az időpontot és orvossal csak ott helyben tudtam beszélni, de nem is volt gond. Amúgy is ezek nem telefontémák és úgysem tud távgyógyítani, főleg nem felelőséget vállalni érte. Az, meg hogy nem az orvoshoz tartozott az nem csak az orvos hibája. Például egy aranyérrel nem urológushoz megyünk, hanem proktológushoz. :). De ez az oktatás hiánya is., hogy sokszor az emberek nem tudják, mi milyen szakterülethez tartozik - de amúgy erre van a háziorvosod. Felhívod, elmondod mi a baj ő elmondja hova kell menned (vagy személyesen mész be hozzá és beutalót ír - de nem a szakrendelésre mész, hanem magánba keresel dokit). Az, hogy elkért 12 ezret, azért hogy elmondja, hogy ez nem az ő szakterülete, az viszont az orvos pofátlansága, de ilyen a legtöbb esetben nem fordul elő.
2020. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Viszont sokszor meg nem is érdemes magánrendelésre elmenni. Például egy Onkólogushoz, akinek csak egy rendelője van, oda nem érdemes elmenni magába, mert különböző vizsgálatokra ír ki - pl labor, röntgen, CT, MRI...miegyéb.. és mivel magánba mentél és úgy írta ki ezeket, ugyanúgy a kórházba kell időpontot kérned a vizsgálatra, viszont Fizetős lesz, mert magánba voltál és nem a kórházi szakrendelésről utaltak be. Szóval magánba is csak olyan helyre érdemes elmenni, ahol nem fog tovább küldeni sehova.. Tehát, ha mondjuk Pajzsmiriggyel lenne gondom akkor nem mennék magánba, mert úgy is laborba küldene, (Ha nem olyan a hely, ahol ott leveszik a vért és ők küldik el). Volt már olyan, hogy Fülészhez mentem magánba és egy arc röntgent kért.. hát halál szenvedés volt. Elmentem a kórházba ahol közölték, hogy hát előbb el kell mennem a pénztárhoz - mire a sok épület közül megtaláltam, hol van a pénztár és kihez kell menni eltelt egy csomó idő, a pénztárból azt mondták, hogy előbb el kell mennek egy másik helyre, hogy számlát állítsanak ki majd menjek vissza és fizessek... megint keresgélni, kiállították a számlát, majd vissza a pénztárhoz, kifizetni, majd vissza a röntgenhez, majd várni az eredményre - ez így halál macerás.
2020. jún. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
63%
Ez helytől függ. Valóban ez külföldön máshogy van, de ott az orvosok sokkal jobban keresnek. Én orvosnak tanulok, és amikor gyakorlaton voltam, láttam hogy rengeteg dolguk van az orvosoknak. Nekik nincs idejük időpontokat egyeztetni. Amúgy sem lenne értelme, hiszem 1 ez egy asszisztens is meg tudja csinálni 2 egyfolytában csörögne a telefon.
2020. jún. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Nekik nincs idejük időpontokat egyeztetni."


Nem az időpont egyeztetéssel van a gond, mert azt nyilván bárki el tudja intézni akár 8 elemivel is.


Nekem a gondom az, hogy nem lehet az orvossal konzultálni a rendelés előtt, nem tudom neki vázolni a betegségemet, ezáltal úgy fogok hozzá odaállítani majd mind egy teljesen idegen, ezáltal a vizsgálat legalább fele abból fog állni, hogy korelőzményeimet kell ismertetnem kell taglalnom neki, így ez a hatékonyságra sincs túl jó hatással úgy gondolom. Ma már mindenkinek elérhető az email, Skype, telefon, stb. ezzel sok felesleges kört le lehetne egyszerűsíteni és a betegséggel így többet lehetne érdemben foglalkozni. Mert akkor felvetődik a kérdés, hogy mire vannak a modern kor vívmányai, ha nem arra használjuk őket amire kéne? Egyébként sok magándokinál jártam már, így elég jól ismerem a dörgést hazai viszonylatban.;)

2020. jún. 30. 19:20
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Hiába vázolnád neki, ugyanúgy elkéne mondanod neki a rendelésen is. Nem fog rá emlékezni, nem fogja azt memórizálni. Melletted még másik 1000 beteget ellát addig a szakrendelésén is.
2020. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Az emberek többsége azért telefonál oda, hogy időpontot kérjen vagy szóljon, hogy receptet írjon az orvos. Pontosan emiatt alkalmaznak asszisztenseket, akiknek ez a dolguk, mert az orvos a beteggel foglalkozik - személyesen (személyesen nem beszélhetsz valakivel telefonon, ez a szó azt jelenti hogy ott vagytok egymással szemtől szemben, élőben) és nem tud mindenkivel ő telefonon vagy email-ben értekezni.

Ha annak a kis hölgynek elmondod hogy a dokival szeretnél beszélni közvetlenül, ÉS rendelése van a dokinak akkor, ÉS ráér, nem éppen más beteggel foglalkozik, AKKOR itt is az orvos beszél a betegével telefonon.

2020. jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tévét sem lehet telefonon keresztül javítani - embert sem lehet telefonon keresztül gyógyítani. Az orvos személyes találkozása a beteggel elkerülhetetlen egy pontos diagnózis felállításához. Hiába mondanád az orvosnak,telefonon keresztül hogy fáj a hasad - nem fog neked gyógyszert felírni míg meg nem vizsgált személyesen.
2020. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt orvosa, rendelője és helyzete válogatja, semmi köze ahhoz, hogy magyar vagy német.
2020. júl. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!