Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsonynak az előző vezetés...

Karácsonynak az előző vezetés elleni korrupciós vádak csak kampányeszköz a politikai pártérdekek miatt, azért nem tett feljelentést ő maga?

Figyelt kérdés

Tarlós hosszan reagált minden egyes vádra, amikből kiderült, hogy Karácsony Gergely vádai nem igazak: [link]


Vagy itt egy ATV-s interjú is: https://www.youtube.com/watch?v=BiA_KWvDBEc


Továbbá Karácsony ha tudatában van korrupció gyanús ügyeknek, akkor polgári kötelessége lett volna feljelentést tenni, ezt sem tette meg.


Ezekből egyértelműen kiderül, hogy Karácsony nem a várost akarja vezetni, hanem kampányolni akar pártérdekekből?



2020. júl. 1. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Így van, de mint kiderült, több esetben már maga Tarlós megtette a feljelentést, tehát nevezhetjük öngólnak is...

Szerintem lassan mindenki számára kiderül, hogy Karácsony Gergely mennyire alkalmatlan, mennyire rossz választás volt... már egyre több van a számláján. Ha így folytatja, nem húzza ki a dolgot 2024 ig!

2020. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
2: Igen, akkor magyarázd már meg mégis miként inkább egy Kari Geri mellett döntöttek a Budapestiek és nem Tarlós mellett? Sokat elárul, ha téged már egy Kari Geri is el tud verni, pedig előtte is már ilyen volt.
2020. júl. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3 Végy egy hatalmas adag hazugságot, párosítsd hatalmas elvakult orbánfóbiával és fideszgyűlölettel, abból ki is jön a budapesti választás eredménye.

Már akkor egyértelmű volt hogy nem az elért eredmények, a városvezetői tapasztalat és rátermettség számítanak, amikor Karácsonyt jelölték, egy olyan embert aki egy kerületet sem tudott sikeresen elvezetni. A kampányában egy szó sem hangzott el arról, hogy milyen sikeres volt polgármesternek, mennyit fejlődött vezetése alatt a kerülete, milyen eredményeket tud polgármesterként felmutatni - mert erről nem is volt mit mondani. A kampány maga is arról szólt, hogy ne a fidesz nyerjen, ne az történjen amit a fidesz akar.

Az eredmény azt mutatta meg, hogy mennyien maradtak otthon, mennyien akarták hogy Tarlós folytassa amit csinált és mennyien akarták hogy ne a fidesz legyen a győztes, akármi is legyen a következménye.

Hát meg is lesz a következménye - Demszky 2.0 szereplését és tevékenységét láthatjuk Budapesten napjainkban, már most látszik hogy hasonló végeredménnyel. A pénz el fog tűnni, az adóssága nőni fog a fővárosnak, a szerződéseket előnytelenül kötik meg és olyanokkal akikkel nem szabadna. Ok nélkül tisztogattak a fővárosi intézményekben, mindenhová a saját embereiket ültetik, sok pénzért - miközben megint nem lesz semmi más fejlődés, mint amit a kormány megcsinál.

2020. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért hatalmas hazugság az, hogy Kari Geri győzött? Áruld már el? Annyival jobb politikus lett volna Tarlós röhögve elverte volna Kari Gerit, mert nem egy olyan húdekomoly kihívó. Kari Geri évek óta annyit tudott felmutatni, hogy a parlamenti választások után ő volt az egyedüli, aki elismerte, hogy elszúrták, mert magasról tojtak a vidékiekre, nem nagyon akart az ellenzék vidékre menni kampányolni.

Egy normális politikus röhögve győzte volna Kari Gerit, mert ne hidd azt, hogy az ellenzékiek is olyan stabilan beálltak volna mögé. Normális jelölt van, nem Tarlós meg Puzsér nem Kari Geri lenne a főpolgi.

Csak ugye inkább választották a kisebbik rosszat és inkább legyen Kari Geri.

Felesleges Demszkyzned, Tarlós röhögve vágta volna gazdasági csődbe nem csak Budapestet, de egész Magyarországot az Olimpiával. Ne, ne gyere azzal, hogy mennyi pénzt termelt volna, mert alig van olyan olimpia, ami nem hatalmas anyagi csőddel végződött volna.

Japánok is már évek óta csak azért küzdenek, hogy legalább minimális anyagi bukás legyen csak az egész, pedig ők tényleg kőkeményen dolgoztak azon, hogy ne ez legyen.

2020. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 Vicces amikor valaki ennyire erőlködik és mellé ekkora tudatlansággal.

1. Az olimpiai pályázat ötlete a Demszky-féle korszakban indult és az mszp-szdsz kormány idején döntöttek róla. Még Tarlós polgármestersége alatt is közösen állt ki a főváros vezetése - egyedül az lmp nem támogatta az olimpia tervét. Csak a momentum aláírásgyűjtésének sikerességét látva fordítottak sorban hátat ennek a majd 10 éve tartó kompromisszumos döntésüknek a már ellenzékben levő politikusok.

2. Tarlós 44%-t szerzett 306 608 szavazattal, Karácsony a MOMENTUM-DK-MSZP-PÁRBESZÉD-LMP teljes támogatásával is csak 51%-t szerzett 353 593 szavazattal. Azért annyira nem verném magamat, hogy 1,4 millió szavazásra jogosult ember közül 50 ezerrel többen szavaztak Karácsonyra. Ő győzött, ez tény, de nem volt itt semmiféle megsemmisítő vereségről szó.

Pontosan ezt mondtam, az ellenzéki moslék koalíció akkora hazugság özönt zúdította fővárosiakra, hogy azok ilyen ostoba döntést hoztak.

De joguk volt hozzá, viszont ezzel vállalniuk kell a következményit is.

3. Pontosan Demszky 2.0 az amit most látunk. Tudom hogy fájdalmas neked, de ez a valóság.

4. fogalmad sincsen arról hogy én támogattam volna-e az olimpiát. A legmegengedőbb kijelentésem az volt, hogy ha a vizes vb-t meg tudja rendezni a főváros, akkor talán az olimpiát is képes lenne - de soha addig nem pártoltam, nem értettem vele egyet, amíg el nem kezdték ekkora elánnal a szidalmazását, a hazugságözönt róla.

Az azóta megrendezett világversenyek az országban viszont megmutatták, hogy bizony meg tudtuk volna csinálni és az országnak hasznára is lett volna. Még mindig nem állítom azt hogy nekünk valaha is olimpiát kellene rendezni, de hát erre már nem is lesz mostanában lehetőségünk, erről tettetek, hogy az esélye is elszálljon.

2020. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6.

"1. Az olimpiai pályázat ötlete a Demszky-féle korszakban indult és az mszp-szdsz kormány idején döntöttek róla. Még Tarlós polgármestersége alatt is közösen állt ki a főváros vezetése - egyedül az lmp nem támogatta az olimpia tervét. Csak a momentum aláírásgyűjtésének sikerességét látva fordítottak sorban hátat ennek a majd 10 éve tartó kompromisszumos döntésüknek a már ellenzékben levő politikusok."


Tarlós akarta volna visszadobhatta volna az olimpiai pályázat beadására az igényt, mint ahogy tette is csak azért, hogy elkerüljék a népszavazást.


"1. Az olimpiai pályázat ötlete a Demszky-féle korszakban indult és az mszp-szdsz kormány idején döntöttek róla. Még Tarlós polgármestersége alatt is közösen állt ki a főváros vezetése - egyedül az lmp nem támogatta az olimpia tervét. Csak a momentum aláírásgyűjtésének sikerességét látva fordítottak sorban hátat ennek a majd 10 éve tartó kompromisszumos döntésüknek a már ellenzékben levő politikusok."


Pont arról beszélek, hogy egy normális jelöltnek olyan szinten el kellett volna vernie Kari Gerit, hogy ő meg a többi jelölt a szavazatok 10%on osztozkodjanak. Egy normális jelöltnek röhögve kellett volna úgy megnyernie a választás Kari Gerivel szemben, hogy az utóbbinak egy megsemmisítő vereséggel legyen egyenértékű.


"3. Pontosan Demszky 2.0 az amit most látunk. Tudom hogy fájdalmas neked, de ez a valóság."

Nekem nem fájdalmas, mert tojok rá, csak te pont azt nem érted meg még most se, hogy arról beszélek Tarlós már Kari Geritől is rosszabb, ezért is nem tudott nyerni ellene.


"4. fogalmad sincsen arról hogy én támogattam volna-e az olimpiát. A legmegengedőbb kijelentésem az volt, hogy ha a vizes vb-t meg tudja rendezni a főváros, akkor talán az olimpiát is képes lenne - de soha addig nem pártoltam, nem értettem vele egyet, amíg el nem kezdték ekkora elánnal a szidalmazását, a hazugságözönt róla.


Az azóta megrendezett világversenyek az országban viszont megmutatták, hogy bizony meg tudtuk volna csinálni és az országnak hasznára is lett volna. Még mindig nem állítom azt hogy nekünk valaha is olimpiát kellene rendezni, de hát erre már nem is lesz mostanában lehetőségünk, erről tettetek, hogy az esélye is elszálljon."


Jaja, egy Vizes VBt nem tudtuk úgy megrendezni, hogy mikor már rég lement akkor se emelkedjen még fel a kiadások. Akkor biztosan megtudtunk volna rendezni egy Olimpiát, amit eddig nem nagyon volt olyan város, aki nem anyagi bukással rendezte volna meg. Vizes VBből kiindulva kb. az egész országot eladósította volna az egész.

2020. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak kampányeszköz volt, de nem igazán változtatott volna a dolgokon, ha Karácsony megindítja a feljelentéseket. Egyrészt Polt Péter után ezredszerre is láthattuk, hogy a legpofátlanabb lenyúlások sem okoznak elszámoltatásokat. Másrészt pedig a legtöbb korrupciós ügy nem a klasszikus lefizetéses, átpapírozós, hamis adatszolgáltatásos módszerrel történik, hanem egyszerűen úgy írják meg a pályázatot, hogy a haverok előnyre tegyenek szert. Az nem elegendő peranyag, ha kiderül, hogy volt olcsóbb ajánlat is, be kéne bizonyítani, hogy a közbeszerző tudatosan részrehajló döntést hozott. Ez viszont, ha nincs felderített levelezés, emailezés, hívás stb. az én szavam a te szavad ellen szituációvá alacsonyodik le.


Most Tarlós megindítja ezeket a feljelentéseket, a fideszes ügyészség és nyomozóhatóság valami varázslatos módon nem talál semmit, aztán verik majd a mellüket, hogy Karácsony hazudott, mintha ne lenne mindenkinek nyilvánvaló, hogy Mészáros sem a zsenialitására kapta azt a 4-500 milliárdot, amivel most rendelkezik.

2020. júl. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Szóval te úgy gondolod, hogy Tarlós Budapest fejlődésének kárára játszott ki pénzeket strómanoknak? Én csak azt nem értem, hogy ez neki miért volt érdeke? Mert én régebb még elég gyakran láttam Budapesten és nem egy Rogán Antal szintű életvitelt folytatott. Mikor korrupcióról beszéltek, mindenkit vádoltok, de közben Tarlós meg éli a hétköznapi ember életét és nyoma nincs abban az elsikkasztott milliárdoknak.

2020. júl. 1. 16:52
 10/11 A kérdező kommentje:

#7

A fő mondadódat, miszerint a politikában a jobb jelölt nyer, mire alapozod? A Fidesz is azért győz, mert sokkal jobb az ellenzéktől, Borkai is azért nyert Győrben, mert jobb volt, Demszky is azért maradt hatalmon, mert jó volt és Gyurcsányt is az alkalmassága miatt választották? De még Trumpot, Borist és Kádárt is? Szerintem a népszerűségnek és az alkalmasságnak semmi köze nincs egymáshoz. Ti is csak Karácsony óta kezdtétek el ezt mondani, mert egyszer győztetek de eddig (úgy érzem) nem volt jelen ez a mentalítás sehol, hogy "az alkalmas jelölt győz mert a nép bölcsessége vitathatatlan".

2020. júl. 1. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!