Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért emlegetik...

A magyarok miért emlegetik Trianont, ha akkor tehettek volna ellene, de nem tettek semmit?

Figyelt kérdés
A magyar nép nagyon rossz vezetőket választott, a "forradalom" is rossz irányba ment, szociális és egyéb kérdésekkel foglalkoztak a sorsdöntő háború előtt. Feloszlatták a haderőt, amely jóval erősebb volt, lehetett volna a kisantant haderejénél (elég lett volna külön-külön legyőzni a három ellenfelet, melyből kettő jelentéktelen volt). Károlyiék végignézték az ellenség előrenyomulását, majd jöttek a veszett kommunisták, akik szintén teljesen dilettánsak voltak. Az ország tehát alig állt ellen, pedig a hadereje meglett volna, így az ország 2/3-a elveszett, és több milliónyi színmagyar terület, közvetlenül a határ mellett, a románok pedig kirabolták az országot. A soviniszta utódállamok azóta is terrorizálják a magyarságot. Ha akkor nem tettünk semmit, most miért siránkozunk?

2020. júl. 5. 13:22
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

#20

Amit tudtunk megtettünk..


Na de hallgatlak. Te mit tettél volna? :)

2021. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

Épp ez az, hogy nem tettük, csak bepucsítottunk, mint gyáva szépfiú a börtönben és vártuk, hogy jól...

Ebben a kérdezővel egyetértek, a törökök megtették, amit mi nem mertünk. Ezért is mondtam, hogy gyáva népnek nincs hazája.

2021. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
48%
De arra válaszoljatok már hogy mit tehettünk volna!
2021. márc. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
23, ennél szinte csak többet. Megtarthattuk volna a több mint 1 milliós hadsereg nagy részét, megakadályozhattuk volna, hogy a nemzetiségi katonák szépen hazamenjenek és átszambázzanak az ellenséges hadseregbe. Feltartóztathattuk volna az ellenséget már a határnál, 6-8 hónappal korábban, a háború elején. Megtarthattunk volna minél több fegyvert ahelyett, hogy átadjuk az ellenségnek. Megtarthattuk volna a nyersanyagokat és a hatalmas emberanyagot, amely elveszett a front közeledésével. Azonnal sorozni kellett volna országosan, és felszólítani a harcra. Mindebből annyit tettünk, hogy néhány 10 ezres székely hadosztály hátrált egy darabig, majd 100 ezernél is kevesebb katonánk egyetlen csata után szétszéledt.
2021. márc. 20. 18:53
 25/36 anonim ***** válasza:

Elég baj ha ezt hiszed hogy ez csak ennyi.

Sorozás azért nem volt mert mindenki azt hitte még abban az évben letudják a bulit.

,,Már karácsonykor otthon leszünk"


A hadsereg létszámának lecsökkentését erősen ellenőrizték. Az magyar területekből létrejött országok árgus szemekkel figyeltek minket hogy betartsuk a szabályokat. Amúgy az osztrákokkal együtt volt meg az egymillió de mindegy. Amúgy meg hiába a nagy létszám ha nagy területen kell szétosztani. Az ugye meg van hogy Magyarország 3-4 fronton harcolt? Arról nem is beszélve hogy küldtünk csapatokat a német frontra és a törökökhöz is. Azt is fontos megjegyezni hogy attól hogy sokan voltunk nem mi voltunk a legfejlettebbek. Oroszország is hamarabb kapcsolt mint arra számítottak.

A nyersanyag átadására köteleztek. Ez nem úgy működik hogy nem akarom. Ha börtönre ítélnek akkor nem azon múlik a dolog hogy bemegyek-e vagy sem.


Amúgy így is sok mindent tettek. Pl harckocsikat és fegyvereket dugdostak el raktárakban amiknek nem lett volna szabad olyan mennyiségben nálunk lenni. Ha gondolod videót is tudok linkelni:)

2021. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Ennek azért nézz utána, itt nem az I VH-ról van szó, hanem ami utána történt. Az utódállamok pl. még nem igazán alakultak meg, nem ellenőriztek semmit.
2021. márc. 20. 21:41
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

#13 Úristen! Én is tudom, hogy a magyar népnek vannak hibái és jó ha valaki meg tud fogalmazni kritikát a nemzetéről, de így? Tehetségtelenek? Lusta? Gyáva? Én magyar vagyok de se nem lusta, se nem gyáva, se nem tehetségtelen, és a többi magyar sem akiket ismerek.


Amúgy a kérdésre válaszolva nem, semmit nem tudtunk volna tenni ellene mert a békefeltételekről nem kérdezték meg meg a vesztes országokat hanem csak elfogadni lehetett az ellenállásnak meg nem nagyon lett volna értelme. És szerintem egyértelmű, hogy megemlékezünk a trianoni békeszerződésről, hiszen nagy tragédiája az országnak de azzal én sem értek egyet, hogy folyton ezen kell rágódni, de fontos, hogy megemlékezzünk róla szerintem.

2021. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Lett volna értelme, a törököknél is volt, és egyáltalán nem voltak erősebbek a románok-csehek-szerbek.
2021. márc. 22. 12:11
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

#28

Aha. És mi értelme volt a török ellenállásnak? 1•000•000 km2-t veszített a területéből.

2021. márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
3-szor több maradt, mint amennyi a szerződésben volt. Nálunk is nagyon kevés ellenséges katona volt, és inkább csak a románok vették valamennyire komolyan, de ők is sokkal kevesebben voltak, mint mi.
2021. márc. 22. 12:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!