Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékben nincsenek...

Az ellenzékben nincsenek tehetősebb emberek? Ők miért nem fizetnek alapjövedelmet önkéntes alapon?

Figyelt kérdés

Ezzel hülyíti az ellenzék a nép kevésbé okos részét, de nem értem, hogy az ilyen "szociálisan érzékeny ballibsik" miért mindig más pénzén akarnak jótékonykodni ennyire?


Nyilván ez könnyebb, de ha már ennyire nem tudnak labdába sem rúgni, mert ennyire nem válik be a sok kamuvideó és egyéb aljas hazugság, létrehoznának egy kormányzattól független szociális alapot, ahova még mindenki befizethetne havi 50-350 ezreket, és abból tudnának osztogatni, és sokkal hitelesebben tudnák ezt képviselni is, hogy akkor mindenkitől vonják ezt az összeget.


Nekem pl. 550 ezerből csak 365 ezer jön készhez, eleve 185 ezer a levonás, + még a munkáltatómnak be kell fizetnie utánam 93 ezer Ft-ot, de ezt is nekem kell megtermelni, ez összesen 278 ezer. Utána megkapom a nettó fizetésemet, elmegyek boltba, és fizetem be majdnem minden után a 27% áfát.


Ez azt jelenti, hogy a munkahelyemen teremtek összesen 643 500 Ft. értéket egy hónapban, ténylegesen viszont csak 287 ezer forint fölött rendelkezem, a többi így is újraelosztásra kerül.


Persze, kapok is érte egészségügyi ellátást, fogok majd kapni nyugdíjat, gyerekem tanulhat, én is tanulhattam, de még így is vastagon nettó befizető vagyok.


Azt is lehet mondani, hogy Mészáros Lőrinctől meg a NER-lovagoktól kell elvenni, csak az a baj, hogy igaz, hogy ők nagyon gazdagok, de a teljes költségvetésnek mégis csak egy nagyon kis hányada megy hozzájuk, és néhány ember kezében összpontosítva ez soknak tűnik, de ha leosztjuk 10 millió emberre, akkor már aprópénzről beszélünk.


Például tegyük fel, hogy Mészáros Lőrinc vagyona 500 milliárd forint ezt ha eloszjuk 10 millióval, megkapjuk, hogy 1 havi "alapjövedelemre" sem lenne elég, hiába koboznánk el az ő vagyonát.


Az alapjövedelem fizetéséhez be kell látni, hogy az átlagember nettó 200-250 körüli jövedelmét is alaposan terhelni kell, de szerintem már így is túl magas, emiatt igazságtalan Magyarországon a jövedelem újraelosztási hányad, már így is én fizetem a közmunkabért, a TB-jét, EÜ ellátását, oktatását, segélyét, stb. rengeteg embernek.


2020. júl. 5. 17:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Lassan már énrám is úgy tekintenek mint egy jótékonysági intézményre, a fent leírtak alapján, a Fidesz-kormány alatt, fenének kellene még egy ballib vezetés.
2020. júl. 5. 17:42
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ki akar alapjövedelmet?
2020. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Ren geteg sületlenséget és sztoikus filozofálást összehordtál az alapjövedelemről. Kalózpártok oldalán lenne érdemes ELŐBB olvasnod, utána megértened, később propagálnod ezt a nagyszerű kezdeményezést.

Annyit még segítek, az alapja a tőke megadóztatása és az így beszedett pénzek felopsztása a társadalomban. Egyenlően és tisztességesen.

De olvass kérlek előbb, mielőtt ostobaságokat beszélsz.

2020. júl. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Kedves fideszes érdeklődő, ne panaszkodj a bruttó és nettó jövedelmed közötti nagy különbségről, hiszen ezt éljenezned kell. Persze csak ha igényt tartasz a következetes jelzőre. Ezt a különbséget rajongott pártod hozta létre.


Az újraelosztásról ne elmélkedj, az nem úgy működik semmilyen kormány alatt se. Se nagyon régen se a nagyon távoli jövőben. Egyszerűen fogalmilag más. Kőgazdag pártbéli "barátaidat" próbáld valósághűen idézni, mondjuk a vagyonuk nagyságát illetően. Nemrég jelent meg könyv róluk. És ne osztogass 10 millió felé olyasmit, ami egy emberé.


A legfőbb probléma a címbéli felvetés. Hosszas "elemzésed" jól mutatja, nem tudod miről beszélsz. Az alapjövedelem más.

Számomra egyetlen dolgot bizonyítottál. Hogy miért vagy fideszes. Nincs is kétségem.

Az már csak hab a tortán, ha kormányok működését valaki alapjövedelmek alapján kakarja megítélni, bármit is ért alatta.

2020. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miből és milyen alapon?
2020. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magyarország leggazdagabb embere Mészáros Lőrinc, vagyona kb. 300 milliárd forint. Ez nem az éves bevétele, hanem a VAGYONA. Azaz, ha ezt elosztogatná, akkor nem maradna semmije. Éves 10% növekedéssel számolva (ami elég magas), 30 milliárd az, amit évente el tudna osztogatni fenntarthatóan.

Ellenben a magyar állam éves BEVÉTELE kb. 20.000 milliárd forint. Ha ezt elosztogatja, akkor jövőre (nagyságrendileg) ugyanennyi lesz a bevétele.

Látható, hogy a vagyonos emberek elosztogatható pénze nagyon messze van az állami pénzösszegektől.

2020. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%

"Például tegyük fel, hogy Mészáros Lőrinc vagyona 500 milliárd forint ezt ha eloszjuk 10 millióval, megkapjuk, hogy 1 havi "alapjövedelemre" sem lenne elég, hiába koboznánk el az ő vagyonát."


Tehát ha az egyik leggazdagabb magyar vagyona egy hónapra is csak alamizsnának elég, akkor még felmerül a kérdés benned, hogy az ellenzékben "valaki(k)" miért nem fizet alapjövedelmet? Nem tudom mennyire élsz a mai világban, vagy mennyire vagy tájékozott, de kb az összes ellenzékinek összesen nincs annyi vagyona, mint M. Lőrincznek.

2020. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a gondolatvitel finoman fogalmazva is rengeteg sebből vérzik.


például csak a zárógondolat is baromság:

"igazságtalan Magyarországon a jövedelem újraelosztási hányad, már így is én fizetem a közmunkabért, a TB-jét, EÜ ellátását, oktatását, segélyét, stb. rengeteg embernek."


Igen, mert ez úgy megy, hogy vannak a "szegény" gazdagok, mint te és senki más nem adózik, nem fizet ÁFÁt, nincsenek járulékai és pláne nem költi a pénzét a gazdaságban, amiből te is élsz.

2020. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!