Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Horthy szobor megrongálás...

A Horthy szobor megrongálás nemzet és keresztény ellenes bűncselekmény?

Figyelt kérdés
igaz Hungarista hazafiként elmondani se tudom mióta vártunk már egy szoborra amely nemzetünk legnagyobb hőséről Horthy Miklósról állít emléket. Erre valami Sorosista balliberális antifa csürhe meggyalázza e becses emlék szobrot. Milyen büntetés várható ezek ellen a vandálok ellen? Remélem a rendőrség nagy erőkkel nyomoz utánuk és legalább tényleges életfogytiglant rónak majd ki az elkövető nemzetellenes rendbontókra!

2020. júl. 6. 00:19
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

#29 A Szövetségesek, főleg a britek és a szovjetek a németekkel vetekedtek háborús, és emberiség ellen elkövetett bűnök terén.


#30

Aztán az hirtelen elfelejtjük, hogy Churchill úgyszint rasszista volt és az Egyesült Királyság gyarmatain koncentrációs táborok működtek, elfelejtjük az angol légierő által végrehajtott terrorbombázásokat (tudom, tudom, csúnya Németország, de a lakossági célpontok bombázását is UK kezdte).


Elfelejtjük, hogy a franciák kijátszották a háborút: 1940-ig erőfeszítést sem tettek a németek megállítására, a Vichy kormány együttműködött a németekkel, néhány gyarmaton ideiglenes kormányt alakítottak, majd az egyik oldalon megnyerik a háborút, nem igaz?


Sztálinról szerintem nem érdemes beszélni.


Az amerikaiak meg -habár nem üzentek hadat Németországnak-, de a tengelyhatalmakat 1941 előtt már régebb óta provokálták, ugyanis csak a briteknek és az angoloknak szállítottak utánpótlást, Japánt embargóval sújtották.


Tulajdonképpen mindkét oldal egykutya. Egyik se jobb, mint a másik. Csak a németek zsidókat deportáltak és végeztek ki, míg pl a szovjetek "csak" ukránokat, illetve egész szibériai törzseket sodortak a kihalás szélére. Indiában éhínség dúlt, Churchill hasonlóan kezelte a feketéket, mint HTLR, a belgák még a huszadik század elején 12 millió bennszülöttet gyilkoltak meg, csak éppen a németek háborús bűneiről többet kell beszélni, mert 1: ők vesztettek, 2: a zsidókkal kezdtek ki, és náluk van a pénz, ergo a média is.


A fasiszta Olaszországot nehéz megítélni, mert 1: katonailag sokkal gyengébb volt, mint Németország (görög front? egyiptomi offenzíva?),

2: a rasszokról alkotott véleménye Mussolininek kevésbé volt radikális, 3: polgárháború alakult ki, Olaszország megnyerte a háborút és demokratikus ország lett.

2020. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

ugyanis csak a briteknek és a franciáknak*


Bocsi

2020. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

#31

George S. Patton is táplált hasonló hajlamokat abban a korban, ahogy sokan mások, de mivel az öreg Winston nagyobb hírnévnek örvend, ezért könnyebb őt előszedni a batyuból.

2020. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

A '30-as, '40-es években elég szélesen elfogadott volt a rasszizmus, szóval ezen nem kell meglepődni


USA déli államokról még nem is beszéltünk

2020. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

#34

Ez olyannyira igaz, hogy amíg elvileg Jesse Owens a berlini olimpián kezett fogott Hitlerrel(bár cikk nem ezt írta de külföldi oldalakon ezt olvastam), addig Roosevelt(a saját elnöke) még csak nem is gratulált neki.

[link]

Félreértés ne essék Hitler kőkeményen rasszista volt, de igazság szerint amikor valaki a tengelyt ilyen alapon támadja, az nagyon kettősmérce.

#31 Szerintem kimerítően megválaszolta hogy mi itt a probléma. Churchill a gyarmati háborúival kb 22 millió ember haláláért felelős. Indiában a világháború alatt, hagyott(szándékosan) éhenhalni nagyjából 10 millió embert. Arról meg ne is beszéljünk hogy fél Európát odadobta Sztálinnak! Roosevelt meg többek között 39-ben tökéletesen tisztában volt a Molotov-Ribbentropp paktummal, de ezt valahogy a lengyel vezetéssel elfelejtette közölni, azt a hamis biztonságérzetet keltve a lengyelekben hogy ha háború lesz, majd Anglia meg Franciaország megmenti őket. Pedig ha a lengyel vezetés tudott volna arról hogy hátuk mögött a Szovjetúnió éppen készül letaposni őket, lehet hogy kétszer meggondolja azt a korridort és inkább enged Németországnak, ezzel talán elodázva a háborút. Ráadásul Pearl Harbornál eljátszotta ugyanezt csak a saját országával, mert egyrészt az amerikaiak régen megfejtették a Japán kódokat, és tudták hogy támadásra készülnek, ráadásul még a Japán nagykövetet sem volt hajlandó fogadni amikor át akarta adni a hadüzenetet(természetesen ez ma úgy van előadva hogy Japán orrvul támadott). Azt pedig meg se említsük hogy az USA területén élő Japánokat koncentrációs táborokba záratta! És ez mind csak a jéghegy csúcsa. Természetesen ez nem menti fel a másik oldalt bűneik alól, viszont ha háborús bűnökért bitófára valónak tartjuk Hitlert, akkor bizony Churchillt és Rooseveltet is mellé akaszthatjuk!

2020. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

#35



Én írtam a #31 választ is, csak a #34 válaszomban nagyon pongyolán fogalmaztam, fáradt voltam.


Arra akartam rávilágítani, hogy a ma túlidealizált nyugati világban is bőven jelen volt a rasszizmus, pl Belgiumban rendszeresen állítottak ki szórakozás céljából gyarmati bennszülötteket.


És az akkori kornak is megvolt a maga George Floyd-ja, a hajdani USA-ban a közélet a Bonnie&Clyde párost éltette. Igaz, ez csak áttételesen kapcsolódik a rasszizmushoz, mert Bonnie és Clyde a bankárok gyűlöletének szimbóluma lett, a bankárok között meg rengeteg a zsidó. A nagypolitikában nem is érvényesülsz nagyon, ha nem nyalintasz oda az izraelitáknak, főleg manapság.

2020. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

#36

Sajnos ez nagyon így van. Cionék támogatása nélkül nem jutsz sehova.

2020. aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%

'a bankárok között meg rengeteg a zsidó.'


Ezt úgy írtad, mintha a zsidók tehetnének arról, annyian érvényesültek a pénzügyben.

2020. aug. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

'Churchill a gyarmati háborúival kb 22 millió ember haláláért felelős. Indiában a világháború alatt, hagyott(szándékosan) éhenhalni nagyjából 10 millió embert.'

Szerintem ne állítsuk be úgy, mintha Winston egyedül lett volna ezért felelős. Voltak rajta kívül többen is, azokat is elő kéne szedni..

2020. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

38

Rothchild : csak azt ne kérdezzék, hogy az ELSŐ milliót hogyan szerezték, ugye.

2020. aug. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!