Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne azt megoldani,h...

Hogyan lehetne azt megoldani,hogy falvakban,településeken,kisebb nagyobb városokban is annyit érjenek az ingatlanok mint mondjuk megyeszékhelyeken ?

Figyelt kérdés
nagy az egyenlőtlenség ingatlan árak tekintetében. Mondhattam volna fővárost is ,de ezeken a helyeken soha nem lesznek olyan ingatlan árak mint a fővárosban. Turisták :az a tetves airbnb nyomja az árakat fel és a külföldi ingatlanvásárlók). Nyugat -Kelet megyeszékhelyek ingatlan árait még fel sem hoztam. Na a két földrajzi hely között is hatalmas a szakadék.
2020. júl. 6. 17:28
1 2 3 4
 31/36 mindentudó99 ***** válasza:
Lényegtelen a kerdéstől nagyon eltávolodtunk. És továbbra se értem hogy kèpzeli a kérdező hogy egy budspesti lakás egy árban legyen egy falusi Kádárkockával.
2020. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
31 válasza provokatív mert én nem ezt mondtam.
2020. júl. 7. 21:05
 33/36 mindentudó99 ***** válasza:
Mindegy akkor se lesz egy árban egy kecskeméti kertesház egy falusi kertesházzal. Nem is értem hogy hogy képzeled. Kèptelen felvetés
2020. júl. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
megyeszékhely - megyeszékhely melletti településekre értettem a kérdést. Ha kilépsz a megyeszékhelyből akkor 10 km-re nem csak falu van. Vagyis nem mindenhol . Kisebb-nagyobb városok és mégsem érnek annyit ott mint megyeszékhelyen . Pedig 11 ezer ember lakik a megyeszékhelytől . Na ez a nem semmi. Az a 10 km mit okoz. El van cseszve az egész. Ez csak 1 példa volt,hogy miért lenne képtelen felvetés ez mikor ott van tőle 10 km-re . Nem normális dolog ez.
2020. júl. 8. 07:53
 35/36 anonim ***** válasza:

De se normális dolog, hogy pár év alatt duplázódtak, triplázódtak az ingatlanárak. Lehet, hogy a megyeszékhelyektől 10 km-re vannak a normális árak.

Ugyanakkor ebből az egészből látszik, hogy sok ingatlant befektetésként vásároltak az emberek: A megyeszékhelyeken egy ideig nem nőttek nagyot az árak, aztán 1-2 év alatt ezekben a vidéki nagyobb városokban is duplázódtak, van ahol triplázódtak, mert a befektetők felfedezték maguknak a vidéki nagyvárosokat is, mivel Budapest már túl drága lett. A nagyvárosoktól 10 km-re már nem éri meg befektetési célból ingatlant vásárolni, mert ott már kevesen vesznek bérbe ingatlant. Ez egyben magyarázat is arra, hogy miért alakult így.

Rövid távon most inkább nem emelkedés, hanem csökkenés lesz még a megyeszékhelyeken is, mert most a magas árak miatt nem venni, hanem eladni éri meg a korábban befektetésnek vett ingatlanokat.

Az árcsükenés előidézői között van, hogy a vírushelyzet miatt nagyot csökkent az emberek mobilitása, kevesen költöznek, a turizmus pedig majdnem lenullázódott és mindennek a helyreállásához évek kellenek.

2020. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Hát igen . Ebben nincs vita,hogy a turizmus lenullázódott. Nekem az ismerősi körömben az emberek még belföldön sem akarnak nyaralni. Mármint azok akik megtehetik anyagilag. Maradnak otthon. Felhypolt dolognak érzem ezt a vírust.
2020. júl. 10. 10:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!