Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A WHO szerint a vírus a...

A WHO szerint a vírus a levegőben is terjed, Belgium szigorította a maszkviselést a zárt területeken, és a többi helyeken javasolja azt?

Figyelt kérdés

Több ember a nyilt utcán is maszkban van, ez valóban véd?


[link]


2020. júl. 10. 17:13
A kérdező szavazást indított:
Nem, csak ott veszem fel ahol kérik.
Igen, én utcán is hordom.
Leírom
21 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem is véd, akkor is megmondták az ősök:


" Jobb félni, mint megijedni."


Szóval, hogy véd vagy nem azt én már nem tudom, mert lehet ezt olvasni, lehet azt- én felveszem ott ahol kérik aztán hagyjanak békén.


(+ Próbálok minél kevesebb időt eltölteni többi emberrel, kerülöm a találkozásokat.)

2020. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Itthon teljesen felesleges hordani. Most voltam boltba. 50 meberből 30 embernek úgy volt a maszk, hogy az orra ki volt lógva. 10 ember ahogy bement levette és 10 ember viselte helyesen. Némelyik pénztároson nincs is, vagy ő is úgy hordja, hogy kint van az orra.


Ha már kint van az orrod nincs értelme a maszknak ...


Mútlkor orvosi rendelőbe voltam. Én kint várakoztam maszk nélkül bent meg tolongtak az emberek. A felén nem volt maszk nagy része meg ugyancsak rosszul hordta..valaki meg egy zsebkedőt tett az arca elé...


Kérdem én: Ennek van értelme?


Ha már egy jogszabályt bevezetünk és nem tartjuk be akkor legyen következménye. Legyen szabálysértés, ha nem megfelelően viseled a maszkot -> Tehát a száj + orr teljes eltakarása! Ha nem tartod be akkor 10 - 30 ezer forint helyszíni bírság. A sok traffipaxoló rendőrre adjunk civil ruhát és járják a boltokat és büntessenek. Pár büntetés után mindenki megfelelően fogja viselni a maszkot. Olyan nehéz ez?

2020. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Utcán is hordanám, de kiröhögtek, inkább elkapom, az menőbb.
2020. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"valaki meg egy zsebkedőt tett az arca elé..."


Kendő, maszk, zsebkendő, sál szerintem tök mindegy. Egyik se 100%-os.

2020. júl. 10. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

"A WHO szerint"

A WHO olyat is mondott már hogy a vírus nem terjed emberről emberre ("Kína mondta nekünk akkor igaz kell legyen" alapon), azt is hogy indokolatlan lenne világjárvánnyá nyilvánítani a vírust, agyba-főbe dicsérte Kína víruskezelési stratégiáját (aminek az is része volt hogy egész családokat zártak be az otthonaikba és forrasztották rájuk az ajtót, de ez csak egy apróság...), egyszer nem kell maszk, aztán kell, stb.

2020. júl. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"A WHO szerint"


Kiegészítenélek 5-ös:


- Egyszer azt mondja, hogy teszteljünk, egyszer azt, hogy ne

- Egyszer azt mondja, hogy tünetmentesen fertőz, egyszer azt, hogy nem fertőz, majd megint azt, hogy fertőz

- Egyszer azt mondja, hogy csak cseppfertőzéssel terjed, egyszer azt, hogy levegőben

- Egyszer azt mondja, hogy ne zárjuk le Kínával a határt, mert nincs semmi gond, aztán rá 1 hónappal meg azt, hogy hamarabb kellett volna lezárni a határokat


A WHO-nak nincs értelme vagy legalábbis a vírus kezelésbe ne szóljon bele. Van nemzetközi járványügyi szerv ... nekik a tanácsait kell megfogadni és nem a WHO-nak.

2020. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
A maszk nem véd semmitől nem is arra találták ki hanem arra hogy a te te száj és orr nedveid ne kerüljenek sebekbe stb. Az a fajta maszk ami valóban véd az meg méregdrága
2020. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt tudod, hogy a WHO = Egészségügyi Világszervezet

=> azaz, "Az Egészségügyi Világszervezet az Egyesült Nemzetek Szervezetének egyik szervezete, a nemzetközi közegészségügy koordináló hatóságaként működik." [Wikipédia]


Azért lett létre hozva, hogy az ilyen helyzeteket kezelje, meggátolja...

Az már más kérdés, hogy nem csinált semmi hasznosat!

2020. júl. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

7: Persze. Téged nem véd meg, hogyha nem olyan maszkot hordassz, viszont hogyha sebészeti maszkot hordassz akkor a körületted levőket megvédi vagy legalábbis csökkenti a fertőzés esélyét, és ha már csökkenti akkor megéri hordani. Nem mindegy, hogy a kezedbe, a levegőbe köhögsz/tüsszentessz vagy a maszkon belül. A maszk sokat felfog, persze nem mindet, de kis dózis nem is biztos, hogy elég, hogy megfertőzödj, mert ha nem kerül elég vírus a szervezetedbe, hogy elkezdjen munkáklodni akkor a szervezet győz - ugyanez van az oltóanyaggal is - az oltó anyaggal is kis mennyiségű vírust kapsz és mégsem leszel beteg.


Szóval igenis érdemes maszkot hordani, hogy másokat megvédj. Ha mindenki megfelelően hordja a maszkot akkor mindenki véd mindnekit, de ha már egy ember megy maszk nélkül 50 ember közé akik rendesen hordanak maszkot, de az az 1 ember beteg akkor a többiek is betegek lehetnek, mivel a sebészeti és az ilyen egyszerűbb maszkok csak kifelé védenek.


Az, hogy magadat védd ahhoz szürős maszk kell - itt viszont a probléma, hogy csak a befelé áramló levegőt szűri, szóval ha Te beteg vagy fertőzől másokat - Ezt meg lehet úgy oldani, hogy egy sebészeti maszkot is felveszel és magadat is véded olyan ellen aki nem maszkozik, meg másokat is védessz.

2020. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Te meg jobb ha tudod hogy a WHO-t gyakorlatilag felvásárolták felvásárolták a gyógyszergyártó cégek már több mint egy évtizede. Azóta nem szakmai alapon vezetik az egészet. Azóta úgy is néz ki a tevékenységük.


A H1N1 es balhéra ki emlékszik? Annál is nincs világjárvány nincs mitől fosni. ahogy elkészültek a vakcinák vészhelyzetet hirdettek pedig nem volt semmi sem. Milliárdokat kaszáltak.

2020. júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!