Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért félnek az emberek...

Miért félnek az emberek ennyire a kijárási korlátozástól?

Figyelt kérdés

Ahogy láttam a tavaszi kijárási korlátozásnak mindenki ellene volt, és sokan konkrétan rettegnek, hogy mivel nyakunkon a második hullám, hamarosan újra visszahozzák. Nem leszek túl népszerű ezzel a véleménnyel, de szerintem több pozitívuma volt, mint negatívuma.

Az emberiség az utóbbi évtizedekben nagyon rossz úton járt. Minden felgyorsult, elvesztettük a mértéket. Épp itt volt az ideje, hogy kicsit leálljunk. A kijárási korlátozás alatt végre az emberek magukba nézhettek, megismerhették önmagukat, rendezhették a belső folyamataikat. A környezetvédelemnek egyértelműen jót tett. Kevesebb autó, kevesebb kipufogó. A levegő sokkal tisztább lett. Az emberek nem taposták egymást az utcán, vagy plázákban. Nem szemeteltek szét mindent. Nyugalom és béke honolt. Sokkal élhetőbb lett az ország. Az állandó home office, és a távoktatás pedig a legjobb dolgok, amik az utóbbi években az emberiséggel történtek. Azalatt a két hónap alatt megszerettem a munkámat, sokakl produktívabb, és hatékonyabb voltam, mint a mérgező légkörű irodában. Az ismerőseim történeteiből ítélve pedig a tanuláshoz is sokkal nagyobb motivációm lett volna anno, ha a mostani formában zajlott volna.

És most akkor nézzük, hogy mi miatt ajvékolnak azok akik a kijárási korlátozást ellenzik:

Rövidebb a boltok nyitvatartása: Igen, néha kellemtlen lehet, de ha igényes önmagára az ember akkor meg tudja szervezni normálisan az idejét. A fent említett nyugodt, és békés életvitelhez viszont ez is hozzájárult. Nem egészséges, hogy a nap minden pontján meg lehet rohamozni a boltokat, és felvásároltatnak az emberekkel mindent, még olyan dolgokat is amikre egyáltalán nincs is szükségük

Nincs szórakozóhely, kocsma, mozi: Az előbbi kettő abszolút nélkülözhető. Csak zajossá, és koszossá teszik az országot. Otthon sokkal minőségibb időt lehet eltölteni, sőt még be is rúghatsz, csak legalább nem a mindenki által használt utcákat fogod széthányni csak a saját szobádat ami senkit nem érdekel. Filmet szintén nézhetsz otthon. Nem is értem mi ez a nagy siránkozás. Évek óta mást se hallok, mint hogy minek ennyi mozi, amikor senki nem jár, mert mindenki ncore-zik. Most meg hirtelen mindenkinek hiányozni kezdett.

Nem lehet csoportosulni, közösségi életet élni.: Az interneten ezer és ezer lehetőség van erre. Egyébként két-három fővel simán lehetett járni sétálni. Introvertáltaknak ez egy aranybánya. Az extrovertáltak meg használják ki az internet platformjait. Van skype, discord, teams, stb.. nem muszáj mindig egymás szájában lenni.

Nincs konditerem: Megveszed a súlyzókat, és nyomhatod otthon. A youtuben minden létező módszer fent van ingyen, és legalább nem kell százezreket fizetned a személyi edződnek.

Nem lehet utazni: Igen, világot látni szép, de az életünk árán is?

Egyedül az egészségügyi ellátás nem működött. Ott tényleg meg kell találni az egyensúlyt, hogy ugyanúgy megfelelő gyógyítást kapjon a koronavírusos beteg, és az is akinek más baja van.

Szóval a turizmuson, és a vendéglátáson kívül semelyik szektort nem érte kár, de azok meg nem olyan nélkülözhetetlenek, hogy megérje miattuk államcsődöt kántálni. Ellenben minden más működik csak átalakul. Az étterem is hiába volt zárva, a házhoz szállítás működött. Tehát ugyanúgy szükség volt szakácsra, futárra, és menüösszekészítőre is.



2020. júl. 13. 00:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen egyértek minden szavaddal!


A szabadságát féltik az emberek amúgy. Tudod, mint a gyerekek.. Ami tiltott, ők azt akarják.


Én is nagyon élveztem ezt a lelassult életformát.

2020. júl. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 FoxtrotLidérc ***** válasza:
87%
Gyerekek... Albérletben ért bennünket a kijárási korlátozás egy belvárosi lakásban. Tudjátok ti milyen okádék módon sz*r 0-24-ben az ablakon kinézve MÉG TÖBB ABLAKOT látni? Abban a csodaszép kirándulóidőben nem mehettünk egy jót kirándulni... Csak dolgozni, meg bevásárolni járhattam el. Nincsenek nagy igényeim. Kék ég, zöld fa. Tavasszal. A langyos melegben. Nekem, kertes házban felnőtt embernek ez a korlátozás egyenértékű volt egy ketrecbe zárással. Nagyon elegem volt.
2020. júl. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%

Én az introvertáltak táborát erősítem, szóval én szerettem :)

Nekem a mozi azért hiányzott, mert azzal, hogy bezártak a mozik, nem jöttek ki filmek. És idén sok olyan film jött volna, amit nagyon vártam.

2020. júl. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A nagy Levin ***** válasza:
97%
Nekem az első korlátozás nem hozott különösebb változást az életemben, leszámítva pár apróbb dolgot (maszkviselés stb.),ugyanúgy bementem reggel dolgozni, délután haza, másnap előről. Legfeljebb hétvégén nem tudtunk elmenni kirándulni, csak a környéken, de nem unatkoztam (kertes ház, falun). Viszont végigdolgoztam az egész eddigi évet, végigdolgozom a nyarat, csak augusztus végén lesz pár nap, amikor el tudunk menni nyaralni (belföld). Ha ez meghíusul, akkor eléggé morcos leszek.
2020. júl. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Múltkor is írtál egy ilyen regényt, na hogy örülj, most válaszolok rá:


"A kijárási korlátozás alatt végre az emberek magukba nézhettek, megismerhették önmagukat, rendezhették a belső folyamataikat."


Már aki. Én eddig is otthonról dolgoztam, és rohadtul nem lett több időm, sőt többet és keményebben kellett melóznom, hogy ellensúlyozzam a veszteséget, amit a koronavírus miatt lelépett ügyfelek okozta bevételkiesés jelentett. Legszívesebben agyonvertem volna azokat, akik azzal jöttek, hogy "na most végre van időd..." az, a qrva anyád...


"A környezetvédelemnek egyértelműen jót tett. Kevesebb autó, kevesebb kipufogó. A levegő sokkal tisztább lett."


Nálunk addig is és azóta is csodálatos tiszta levegő van, úgyhogy semmilyen változást nem észleltem.


"Az állandó home office, és a távoktatás pedig a legjobb dolgok, amik az utóbbi években az emberiséggel történtek."


Ezek a koronavírustól függetlenül is itt voltak, minden eszköz a rendelkezésre állt eddig is.


"Rövidebb a boltok nyitvatartása: Igen, néha kellemtlen lehet, de ha igényes önmagára az ember akkor meg tudja szervezni normálisan az idejét. A fent említett nyugodt, és békés életvitelhez viszont ez is hozzájárult. Nem egészséges, hogy a nap minden pontján meg lehet rohamozni a boltokat, és felvásároltatnak az emberekkel mindent, még olyan dolgokat is amikre egyáltalán nincs is szükségük."


Full hülyeség. Aki minden felesleges szart megvásárol, az ugyanúgy megtette a karantén alatt is, max. gyorsabban kellett pakolnia. Aki pedig nem költ baromságokra, az most sem költ. Én igenis jobban szeretek este vásárolni, mert akkor nincs ott annyi paraszt, + én akkor érek rá. Nem fogok hajnalban felkelni, hogy reggel 9-ig odaérjek a boltba.


"Nincs szórakozóhely, kocsma, mozi: Az előbbi kettő abszolút nélkülözhető. Csak zajossá, és koszossá teszik az országot. Otthon sokkal minőségibb időt lehet eltölteni, sőt még be is rúghatsz, csak legalább nem a mindenki által használt utcákat fogod széthányni csak a saját szobádat ami senkit nem érdekel. Filmet szintén nézhetsz otthon. Nem is értem mi ez a nagy siránkozás. Évek óta mást se hallok, mint hogy minek ennyi mozi, amikor senki nem jár, mert mindenki ncore-zik. Most meg hirtelen mindenkinek hiányozni kezdett."


Bocsmár, hogy ha egész nap otthon dolgozok, otthon is alszok, akkor néha igényem támad elmenni valahova. Kocsmába mondjuk pont nem, de egy jó étterembe például. Egyes filmeket nagyobb élmény moziban megnézni, pattogatott kukoricával, nachossal, mint otthon a gépen. És egyébként is szükség van ingerekre a külvilágból, mert otthon a négy fal között begolyózik az ember.


"Nincs konditerem: Megveszed a súlyzókat, és nyomhatod otthon. A youtuben minden létező módszer fent van ingyen, és legalább nem kell százezreket fizetned a személyi edződnek."


Ki a f@sz fizet egy személyi edzőnek??? Viszont nem lehet úszni, ami az egyetlen értelmes és elviselhető sport a világon.


"Az étterem is hiába volt zárva, a házhoz szállítás működött. Tehát ugyanúgy szükség volt szakácsra, futárra, és menüösszekészítőre is."


Ohh igen, cukorbetegként qrvára élveztem, hogy dél helyett 2-kor jött meg az ebéd, mert a futár akkor méltóztatott odaérni.

2020. júl. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Elsőnek: De hát nem a szabadságot veszítik el az emberek, csak az életmódunk változik meg. Miért nem lehet ehhez alkalmazkodni.

Másodiknak: Ezt megértem, és sajnálom. Valamit ki kell találni, hogy a lakhelyed minél komfortosabb, és otthonosabb legyen mégha az csak egy albérlet is. Mert most valószínűleg hosszú évekig akár évtizedekig otthob maradásra leszünk kényszerülve.

Harmadiknak: Értem, de ez sem olyan dolog ami akkora veszteséget, vagy hátrányt jelent az életben.

Negyediknek: Tényleg a maszkviselés is kritikus pontja pár embernek. Nekem azzal sincs bajom. Sok mindentől megvéd, és legalább a tömegközlekedésen/boltokban nem kell a másik bamba pofáját látni. Én az utcán is kötelezővé tenném simán.

2020. júl. 13. 01:03
 7/18 A kérdező kommentje:

"Én eddig is otthonról dolgoztam, és rohadtul nem lett több időm"


Ez már egyes egyedül a te problémád, hogy nem tudod az idődet normálisan beosztani, és felelősségteljesen élni.


"Nálunk addig is és azóta is csodálatos tiszta levegő van,"


Akkor gondolom nem a fővárosban élsz. Budapestet mintha kicserélték volna erre az időre. Mióta élek nem volt soha ennyire kellemes, és rendezett. Persze mióta nincsenek korlátozások sikeresen visszazüllesztették.


"Ezek a koronavírustól függetlenül is itt voltak"


Hol? Nálunk például korábban csak heti egy home office volt engedélyezve. Nem volt elterjedve, hogy egyáltalán ne kelljen bejárni az irodába. Távoktatás meg végképp nem, max pár egyetemen.


"Én igenis jobban szeretek este vásárolni"


Jó ebben egyetértek, hogy a nyitvatartást máshogy oldanám meg, és inkább délután tartanám nyitva őket, reggel viszont nem, este meg pláne nem. Az este pihenésre való.


"Egyes filmeket nagyobb élmény moziban megnézni, pattogatott kukoricával, nachossal,"


Tényleg hatalmas élmény. Ülni egy sötét teremben egy nagyvászon előtt, miközben minden oldalról vadidegen embereg ropogtatják a füledbe a popcornt, meg a nachost. Rosszabb esetbe még rád is szórják. Őszintén sajnálom azokat az embereket, akiknek ezek jelentik a pozitív ingert. Ahelyett, hogy mondjuk otthon elolvasnának egy jó könyvet. Vagy mondjuk gondolkodnának a világ dolgain, és az emberi értékeken.


"Ki a f@sz fizet egy személyi edzőnek??? "


Ki fizeted a bérletet 10-20 ezer forintért, és még kérhetsz magadnak személyi edzőt akinek külön fizetned kell. Kész pénzkidobás.


"Ohh igen, cukorbetegként qrvára élveztem, hogy dél helyett 2-kor jött meg az ebéd,"


Normális szolgáltatást kell választani. Nekem sosem volt ezzel gondom. Mert ha bemész egy zajos, büdös kajáldába, vársz fél órát mire elkészítik, és még a kiszolgálást is paraszt módon oldják meg az annyival jobb?

2020. júl. 13. 01:17
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Első vagyok. Hogyhogy nem q szabadságukat vesztik el? Pont az van korlátozva. Szabad kijarasi tilalom, idokorlat, stb.
2020. júl. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Hogy miért ne akarják?

- sokan elvesztik a munkájukat - attól még, hogy szerinted felesleges munkát végeznek, ők és a családjaik még ebből élnek!

- rosszak a lakáskörülményeik - "valamit ki kell találni, hogy a lakhelyed minél komfortosabb, és otthonosabb legyen" - na igen, ezt mondani könnyű, de mit csinálsz egy betondzsungelben vagy ha túl sokan vannak egy fedél alatt?

- nem jönnek ki egymással a családtagok, pl. klasszikusan a még nem önálló, szándékosan kolis diákok - tudom, erre is azt mondod, "oldják meg"

- sok olyan tevékenység van, amit csoportban jobb végezni. Attól, hogy te introvertált vagy, az ember alapvetően társas lény. Az internet ezt nem pótolja.

- kimozdulni otthonról frissen tartja a testet és a szellemet, szükség van az új ingerekre


Mondom ezeket úgy, hogy nekem is nagyon bejött a kijárási korlátozás, bár kiélvezni én sem tudtam, mert rengeteg munkám volt - nem azért, mert "nem tudtam az idődet normálisan beosztani" - a határidő, mint olyan, mond neked valamit?

2020. júl. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Az zavart hogy nem mehettem szlovákiába motorozni és a katasztrofális minőségű magyar utakra voltam kényszerítve.

Az viszont tetszett hogy kevesebb hülye volt az utakon, meg úgy általában mindenhol.


Amikor a mi naaaagy vezérünk bejelentette, hogy vége, egyik napról a másikra megjelentek a dugók, és kimentek az ôsszes droid az utcára.

2020. júl. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!