Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek kezd fogyni az...

Szerintetek kezd fogyni az emberek kitartása és türelme a kijárási korlátozást illetően?

Figyelt kérdés
Lassan május, és már 2 hónapja tart a veszélyhelyzet az országban. Azt veszem észre, hogy akik az elején nagyon komolyan vették a szabályozásokat, azoknak kb. mostanára fogyott el a kitartása, és már inkább vírushisztinek gondolják a dolgot. Először még hetekről volt szó, most már szinte hónapokká alakult át. Valahol olvastam, hogy a legtöbb országban általában 1-2 hónapra tervezik a kormányfők a veszélyhelyzet kihirdetését, nálunk nem látni ennek a visszavonását belátható időn belül, ha így haladunk nálunk fél évig is ez lesz minimum....Vajon kitárt addig az emberek türelme? És melyik szülőnek van ennyi szabadsága, hogy otthon legyen fél évig a gyerekével? Sokan már a nyári szabadságuk terhére vannak otthon a gyerekkel...

2020. ápr. 18. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Vállalkozásunk van, mi nem álltunk le, mert pont nem esünk a menthetők csoportjába és bérletidíj, járulék ugyanúgy lett volna, he bezárunk is. Úgy voltunk vele, leülünk, ha már le kell. Pár ismerős bezárt, facen is láttam, hogy sokan más munkatéren bezártak. Elnúlt 3 hét és a többség újra nyitott. Nincs konkrét információ, valahol azt mondják, hogy májusban lecseng, valahol, hogy még decemberben is itt lesz a vírus. Nem tud mindenki leállni a bizonytalanra.
2020. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Vigyázz, mert az én hasonló kérdésem törölték, és rám akarták hívni a rendőröket rémhír terjesztés miatt.


Egyébként tény: egyre többen vannak az utcákon, boltokban, egyéb helyeken. A maszkokat is egyre kevesebb ember hordja, és egyre több helyen beszélik az emberek, hogy néhány krónikus beteg miatt nem kellene talán milliók megélhetését veszélybe sodorni, továbbá tény, hogy a kereskedelmi egységek újranyitnak bírságot is kockáztatva.


Aki a társadalomban nem eltartotti szerepkörben van és/vagy nem krónikus beteg, elhízott/láncdohányos/alkoholista, arra semmilyen egészségügyi kockázatot nem jelent a vírus, ellenben a gazdasági visszaesés, és a korlátozások őket sújtják legjelentősebben.


Egyébként az USA újranyitási stratégiája is arra épül, hogy a veszélyeztetetteket távol tartják a tömegrendezvényektől, és kb ennyi.

2020. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Persze, hogy fogy a türelmem DE! ez nem jelenti azt, hogy "hisztinek" gondolom ezt a helyzetet, csak azt gondolom, hogy nem könnyű hónapokig, fél évekig így élni. De most ez van. Attól, hogy "sírok", nem lesz könnyebb, inkább igyekszem átlendülni a mélyponton, és kihozni a helyzetből, amit lehet.
2020. ápr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Igen, kezd fogyni. Nekem is kezd fogyni. Már most százezrek vesztették el az állásukat és került veszélybe a megélhetésük pont azok közül, akik nem a vírus által veszélyeztetettek közé tartoznak. És igen, ez elég irritáló, miközben azt látod, hogy akikre veszélyes, azok meg az utcán trécselnek és a fene se szól rájuk, hogy amúgy ha életben akar maradni, nem ártana hazamenni. A saját gazdaságunkat gyilkoljuk le, miközben a társadalom 90%-a számára nem lenne indokolt otthon maradni.
2020. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

"már 2 hónapja tart a veszélyhelyzet az országban"


Te melyik országban vagy? Itt március 17-én kezdődött, most meg április 18. van, azaz pontosan 1 azaz egy hónapja tart.


Matek egyes.

2020. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
84%

Igen, az embereknek tele van a töke a vírusmizériával.

Eleinte még jó buli volt rettegni, meg vírusos/karanténos mémemeket posztolni, de amikor április 10-én sok százezer ember szembesült vele, hogy hopsz, nem jön fizetés, elfogyott a lóvé, a gyerek meg éhes, akkor már nem volt olyan jó buli rettegőset játszani, meg #maraggyotthonozni.

Fejezzük már be ezt az őrületet, könyörgöm, mert nagyon nagy a baj, és nem, nem a vírus miatt, mert abból a lakosság 99,99%-a nagyjából észre sem vesz semmit.

2020. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Én egyfajta hullámzást kezdek érezni ebben a dologban. Nem-Igen-Nem.
2020. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem is olyan hihetetlen ez a HIHETETLEN:

https://www.youtube.com/watch?v=UOO87iuoeJo

2020. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Igen, és ez nem is csoda.

Sok ideje nem láttam a családomat, a barátaimat. Nem tudom, hogy ott tudok-e lenni anyum szülinapján, ezek mind feszülté tesznek.

Még betartom amit kell, de nehéz. Várom, hogy tetőzzön a járvány, hogy vége legyen, vagy csak elszabaduljon, hogy legyen értelme is a sok lemondásnak...

2020. ápr. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

2-es, milyen rémhírterjesztés miatt? Rendőrökkel meg börtönnel fenyegetnek, miközben ők (és a becsicskult médiájuk) a legnagyobb rémhírterjesztők!

Ez itt a Charité Virchow Klinikumban készült (Berlin talán legnagyobb klinikája, ahol a koronavírusos betegeket kezelik):

[link]

Jól elbújhattak.

Az biztos, hogy jól megy a manipuláció, de ha az emberek otthon vannak, akkor talán látnak egy-két igazságmorzsát is, és elkezdenek gondolkodni, hogy mi állhat az egész mögött. A 8-as által linkelt videó is jó, különösen a két bejátszás 30 és 47 percnél.

2020. ápr. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!